Connect with Us

Plumba në shpinë e në brinjë/ Detaje nga krimi i rëndë në Peqin

Kronika

Plumba në shpinë e në brinjë/ Detaje nga krimi i rëndë në Peqin

Publikuar

-

cna lajme kronike

Një 45 vjeçar është gjetur i vrarë me armë zjarrin paraditen e sotme në lagjen Çezmë, Peqin, në afërsi të lumit Shkumbin.

Policia ka nisur kontrollin në të gjithë zonën, por ende nuk kanë një autor.

Të dhënat e para flasin se 45 vjeçari ka dy plagë me armë, një në shpinë dhe një brinjë.

LEXO EDHE:  Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

Të tjera detaje të zbuluara janë viktima nuk është banor i Peqinit dhe sipas Prokurorisë së Elbasanit, dyshohet se është vrarë mëngjesin e kësaj të diele ose mbrëmjen e kaluar, por jo më herët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Qarkullonin me armë zjarri dhe municion luftarak/ E pësojnë keq babë e bir në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Policia e Tiranës, ka vënë në pranga dy persona, përkatësisht babë e bir, pasi po qarkullonin me armë zjarri me vete.

Sipas uniformave blu në pranga kanë rënë 39-vjeçari S. J. dhe djali i tij E. J., 16 vjeç, banues në Tiranë.

Shërbimet e Policisë Kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 2 kishin grumbulluar informacione në rrugë operative se babë e bir po qarkullonin me një triçikël, me armë zjarri me vete. Bazuar në këto prova, gjatë operacionit, në rrugën “Ali Kolonja” 39-vjeçari dhe djali i tij u vunë në pranga.

LEXO EDHE:  Kriminaliteti jashtë kontrollit/ Olli jep alarmin: Qytetarët të pambrojtur, policia numëron viktimat

LEXO EDHE:  Policia publikon pistoletën dhe biletat, që i gjeti Ballist Morinës (FOTO)Gjatë kontrollit të triçiklit u gjetën dhe u sekuestruan 2 armë zjarri automatik dhe municion luftarak. Po ashtu, për rastin është proceduar penalisht një 68-vjeçare e cila dyshohet si i ruante në banesën e saj armët e zjarrit të dy të arrestuarve.

Gjatë kontrollit në banesën e saj u gjet një armë gjahu pa leje, e cila u sekuestrua. Vijon puna për  dokumentimin e plotë të rastit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një çantë e dyshimtë pranë një shkolle në Tiranë/ Dyshohet për bombë

Publikuar

-

Nga

Një çantë e dyshimtë është gjendur në hyrje të një pallati pranë shkollës “Nike Dardani”, në Tiranë.

Dyshohet se në çantë ka bombë artizanale.Policia ka rrethuar zonën dhe po verifikon nëse çanta e gjetur mund të përmbajë lëndë plasëse.

LEXO TE PLOTE

Kronika

I kërkoi 7 mijë euro një personi për të mos e arrestuar/ Prangoset oficeri i Policisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një oficer Policie në Elbasan, është arrestuar në flagrancë.

Raportohet se ai i përket njësisë Fast dhe quhet Sokol Fana, 26 vjeç.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Policia, por nga të dhënat paraprake, mësohet se shkak për arrestimin e tij është bërë ryshfeti.Dyshohet se Fana ka mashtruar shtetasin K.H duke i thënë se nëse donte që të mos arrestohej nga njësia e tij FAST për llogari të drejtësisë italiane duhet ti paguante atij 7 mijë euro.

LEXO EDHE:  I morën grekut 1.3 mln euro/ 3 fierakëve u konfiskohen apartamentet dhe makina

LEXO EDHE:  Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

E gjitha kjo dyshohet se ka qenë shantazh nga Fana, pasi personi, të cilit i ishte kërkuar shuma 7 mijë euro, nuk ka pasur problem me drejtësinë italiane.

Ka qenë ai që e ka denoncuar oficerin e Policisë, pasi ka kuptuar se nuk është në kërkim./CNA.al

LEXO TE PLOTE