Connect with Us

Formacionet zyrtare/ Tirana me shumë mungesa. Teuta “all in”, zbulohen titullarët në “Elbasan Arena”

Sport

Formacionet zyrtare/ Tirana me shumë mungesa. Teuta “all in”, zbulohen titullarët në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Teuta – Tirana është supersfida e radhës për ditën e sotme e vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë Superiore.

Takimi do të nisë në orën 19:45 në stadiumin “Elbasan Arena” me të dyja ekipet që kërkojnë me çdo kusht fitoren.

Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare nga të dyja ekipet dhe trajneri Martini ka hedhur 11-shen më të mirë, ndërsa Tirana vjen me shumë mungesa.

Trajneri Shehi ka lënë në stol, Ismailgecin, Ngoo dhe Seferin që kaluan Covid-19 pak ditë më parë, ndërsa titullar luan Hoxhallari.

Formacionet zyrtare:

Teuta (4-2-3-1): Qirko; Todorovski, Selmani, Ivanovic, Jackson; Acquah, Aleksi; E. Vila, Kallaku, Plaku; Koubemba.

Tirana (4-5-1): Bekaj; Përgjoni, Behiratche, Hoxhallari, Toshevski; Najdovski, Toli, Limaj, Hoti, Totre; Xhixha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Magani dhe Brdaric marrin vendimet, zbardhen titullarët e Egnatia – Vllaznia

Publikuar

-

Nga

Kategoria Superiore mbyll sot javën e tetë me duelin Egnatia – Vllaznia. Në 13:45 në stadiumin e ri të Rrogozhinës, dy skuadrat do masin forcat për objektivat sezonalë, ndërsa pas këtij dueli do kenë disa ditë pushim për shkak të ndeshjeve të ekipeve Kombëtare.

Për vendasit e Maganit, paraqitja e mirë përpara tifozëve është detyrim, ndërsa vijnë të plotë në këtë duel. Nga ana tjetër, Brdaric nuk do ketë Djurdjevic, teksa rikuperohen Diagne, Latifi dhe Jonuzi. Të dy trajnerët kanë bërë zgjedhjet e titullarëve.

Formacionet zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Telushi, Iseni, Jackson, Çyrbja, Imeri, PedroVllaznia (4-4-2): Zogovic, Gurishta, Adili, Fallou Diagne, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Kruja, Da Silva, Aralica, Latifi

Gjyqtarë: Kreshnik Bajramaj, Renato Malaj, Xhuljo Mani, Olti Çela

VAR: Florjan Lata, Denis Rexha

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

ZYRTARE/ Nisje katastrofale e sezonit, klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

Publikuar

-

Nga

Den Smith nuk është më trajner i Aston Vilës. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi nga Birmingami me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj duke deklaruar se tekniku 50-vjeçar është shkarkuar nga detyra e trajnerit.

Smith lë kështu pas tre vitesh klubin me plot emocione dhe arritje ku dërgoi Aston Vilën sërish në Premier Ligë dhe duke humbur një finale të Kupës së Anglisë ndaj Mançester Sitit.

Fatale për britanikun ishin rezultatet e munguara në këtë fillim sezoni, teksa renditen në vendin e 16 në kuotën e 10 pikëve në elitën e futbollit anglez.LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Pamje të frikshme nga UFC, ish-kampioni shpërfytyrohet nga kundërshtari

Publikuar

-

Nga

UFC, si një nga sportet më ekstreme shpeshherë na ka mësuar me pamje të frikshme teksa “aktorët” e saj japin dhe marrin goditje të forta në trup. Një goditje të fortë, madje shpërfytyruese ka pësuar mbrëmjen e djeshme edhe ish-kampioni Frankie Edgar.

Kundërshtari i tij, Marlon Vera u tregua i pamëshirshëm me 40-vjeçarin, pasi në një moment të caktuar gjeti hapësirë dhe e goditi në fytyrë Edgar. Pas këtij momenti, Edgar e pati të pamundur të vazhdonte sfidën duke dalë i mposhtur, megjithatë me fat që nuk pësoi një dëmtim të rëndë duke parë forcën goditëse që pësoi në kokë.LEXO TE PLOTE