Connect with Us

Afrimiteti i Semit dhe Donaldit në Big Brother Vip/ Flet për herë të parë Bora Zemani: Mos shpifni

Showbizz

Afrimiteti i Semit dhe Donaldit në Big Brother Vip/ Flet për herë të parë Bora Zemani: Mos shpifni

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Afrimiteti i Semit dhe Donaldit në Big Brother Vip,  ka shkaktuar shumë reagime në rrjetet sociale nga ndjekësit të cilët mendojnë se mes tyre mund të ketë diçka më shumë se miqësi.

Në këtë seri komentesh ka qenë e përmednur dhe moderatorja Bora Zemani, e cila është ish partnerja e Donald Veshajt dhe shoqja më e ngushtë e këngëtares Semi Jaupaj.

Për herë të parë pas kaq shumë komentesh, moderatorja Bora Zemani ka reaguar duke shpjeguar raportin që ka Semi me Donaldin, duke thënë se nuk ka asnjë gjë më shumë se një raport shoqëror me tyre.

Ndaj kërkon që të ndalohet me komentet dhe shpifjet.

Më duhet t’i përgjigjem absurditetit që po ndodh! Sado të përpiqem të jem indiferente siç bëj gjithmonë, e kam të pamundur kur shoh që përmendet emri im çdo ditë ,me lajme, thashetheme e të folura pa takt. Kam punuar me përulësi që 16 vjeç dhe pa dashur të fitoj në publik vëmendje të pamerituar. Asnjëherë nuk kam besuar që gjërat fitohen qyl, duke ndenjur e duke u marrë me llafe. Në fakt kam dashur të meritoj vëmendje vetëm përmes punës sime dhe kurrë prej jetës personale.

LEXO EDHE:  Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

Ndoshta më keni parë shpesh në median rozë por jo prej dëshirës sime, jua siguroj. Kjo duket edhe nga fakti që duroj shumë duke mosreaguar sado budallallëqe thuhen dhe shtohen e shtohen përditë. Unë shoh gjithmonë punën dhe jetën time, pa përmendur e pa përfshirë askënd tjetër, aq më tepër duke përdorur apo keqpërdorur dikë tjetër.

Nuk jam rritur në kurriz të askujt e për këtë jam krenare! Kjo eksperiencë nuk më takon mua por Semit dhe Donaldit dhe ata janë të lirë të sillen e ta shfrytëzojnë si të duan. Di të them që ata kanë patur një marrëdhënie shumë të mirë edhe jashtë, prej meje! Nuk dyshoj  në asnjë moment që Semi mund të ketë pëlqim më shumë se shoqëror për Donaldin.

Nga ana tjetër edhe pse prej kohësh nuk jemi bashkë unë dhe Donaldi gëzojmë respekt për njëri-tjetrin dhe nuk do krijonim asnjëherë situata të tilla. E shoh thjesht mbështetje dhe krah për njëri-tjetrin!Kaq!E kuptoj që duhet të komentoni por mos ekzagjeroni e mbi të gjitha mos shpifni!!!”, shkruan Bora në postimin e saj në Instastory./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Gjuha e urrjetjes në rrjetet sociale/ Olta Boka: Televizioni nuk pyet kë përdor për të arritur qëllimet e veta

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Olta Boka ka reaguar pas komenteve negative dhe gjuhës së urrjejes që po përdoret në rrjetet sociale ndaj Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj.

Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, këngëtarja jep mesazhin e fortë për publikun, i cili përfshihet më shumë në ngjarje se vetë protagonistët.

Sipas Bokës televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta dhe se të vërtetën e dinë vetëm protagonistët, ndaj nuk duhet të gjykojmë.

Reflektim për publikun, i cili përfshihet në ngjarje më shumë se vetë protagonistët. E njoh ekranin që në vegjëli dhe më mjaftojnë aq eksperienca për të thënë që media e çon rrjedhën e ujit aty ku i leverdis! Nuk ka mëshirë, as për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë aq më mirë.Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta( shikueshmëria), përsa kohë individi i cili përdoret ka pranuar të bëhet pjesë e skemës. Skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë vonë.

Televizioni të ngre, të ul, një ditë mbret, një ditë legen. Ajo që dua t’i kujtoni vetes , është të numëroni arsyet pse keni mbështetur dikë, të cilin sot e hodhët poshtë për shkak të një veprimi që mund të jetë ampolifikuar me qëllim për të arritur në këtë përfundim. Edhe nëse keni të drejtë mos veproni dhe ju njësoj si ai që po gjykoni! Ju po tradhtoni zgjedhjen tuaj të cilën në fillim e mbështetët në baza të forta arsyetimi.

Jepini më shumë besim zgjedhjes tuaj se ndryshe ktheheni në objekt manipulimi dhe humbni vetëdijen gjatë procesit. E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve. Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrin japin përgjigje logjike, por jo të sigurtën, sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët!”, ka shkrur ajo në status./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Big Mama banorja më e re e Big Brother Vip/ Fifi paralajmëron Arbana Osmanin

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e kaluar pjesë e Big Brother Vip janë bërë edhe personazhe të tjerë të njohur.Njëra prej tyre është këngëtarja Big Mama, ndërsa tjetri është sportisti Claudio Nika.

Hyrjen e Big Mamës në realityshow e ka mbështetur këngëtarja Filloreta Raçi, e cila dy javë më parë vendosi të largohej nga shtëpia.Në një postim, Fifi ka kërkuar nga Big Mama t’i hallakatë të gjithë banorët ndërsa ka paralajmëruar Arbana Osmanin duke shkruar në një postim:” Asgjë s’kam qenë unë, çfarë është kjo”.

LEXO EDHE:  Përplasjet mes Monikës dhe Semit/ Vajza e saj hyn në Big Brother

LEXO EDHE:  “Do ta kisha fal burrin po të më tradhtonte me ty”/ Roza Lati publikon mesazhet me ndjekësen

Kujtojmë se Fifi është komentuar shumë në rrjetet sociale për qëndrimin e saj në Big Brothter ku ka patur shpesh herë një gjendje shumë të rënduar emocionale, e cila u bë shkak që ajo të largohej nga programi në gjysmë të lojës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Marrëdhënia e tyre ndryshoi pas daljes nga Big Brother Vip/ Si reagon Graniti kur dëgjon këngën e Fifit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Granit Cana dhe Filloreta Raçi janë dy prej personazheve më të përfolura të shoëbizit për shkak të marrëdhënies që patën brenda shtëpisë së Big Brother Vip.

Pas daljes nga realityshoë, Fifi dhe Graniti duket se nuk ruajnë të njëjtin raport miqësor me njëri-tjetrin.

Edhe pse dyshja ndiqen në rrjetet sociale, nuk janë parë më në shoqërinë e njëri-tjetrit apo të publikojnë  foto së bashku.

Por si reagon Graniti kur dëgjon këngën e Fifit në ambientet që frekuenton? Së fundi ai ka publikuar një video ku në sfond dëgjohet kënga “Psikopatja jote” e Filloretës dhe Mc Kreshës.

LEXO EDHE:  Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

LEXO EDHE:  Iliri flet për Donaldin/ Ndjekësit “shpërthejnë” kundër tij: “Le nam o njeri”Duket se pavarësisht gjithçkaje që ka ndodhur mes tyre, Graniti vazhdon të jetë një nga mbështetësit e saj, ashtu siç e ka pranuar edhe vetë në daljet e tij publike.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE