Connect with Us

15 këshilla që çdo femër duhet të dijë për xhinset

Fashion

15 këshilla që çdo femër duhet të dijë për xhinset

Publikuar

-

cna lajm show

Xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Mund të ketë modele dhe trende të reja të tyre por që xhinset do na shoqërojnë gjithmon, kjo është e sigurt. Për këtë arsye ka disa gjëra që të gjitha vajzat duhet të dinë kur vjen puna tek përzgjedhja dhe veshja e tyre.

cna, lajm, fashion

Më poshtë do të lexoni 15 këshilla që duhet të keni parasysh kur vendosni të blini një palë xhinse të reja.

1.Xhinset nuk duhet të lënë gjurmën e butonit ose të qepjes anësore mbi lëkurë për shkak se janë tepër të ngushta, ose të në kundërt do të hasni probleme me qarkullimin e gjakut.

2.Nëse ulesh, askush nuk duhet të shoh në çfarë ngjyre janë të brendshmet e tua.

3.Xhinset e ngushta nuk kanë ikur nga trended. Ki parashysh, mëso cilat marka dhe modele të shkojnë më shumë. Tendencat shkojnë e vijnë, por nëse xhinset e ngushta të rrinë mirë, mos iu nda.

4.Veshja e xhinseve nuk duhet të jetë aktivitet fiskulture për ty. Nëse të duhet të mbash frymën dhe të duhen 60 sekonda për t’i mbërthyer, ato nuk janë xhinset e duhura për ty, më mirë leri fare, sado të bukura të jenë.

LEXO EDHE:  Foto/”Xhinset e mamave”,trendi i viteve 90’ që po kthehet fuqishëm

5.Mos harro fuqinë e kaviljeve: Xhinset treçerekshe ose ato pas këmbëve tregojnë pjesën më seksi të trupit të një femre: kyçet e këmbëve! Zgjidhni xhinse që zbulojne të paktën komplet kyçin e këmbës.

6.Gjej çizmet perfekte që shkojnë me të gjitha llojet e xhinseve. Ato do bëhen simbol i stilit tënd dhe do duken gjithmonë e më mirë.

7.Mos vish xhinse me aq shumë të çara sa kur të shkosh të takosh gjyshërit, të të japin lekë për një palë pantallona sepse do mendojnë që nuk ke para për të blerë një palë të reja.

8.Duhet të kesh të paktën një palë xhinse që t’i tregojnë vithet bukur. Nëse nuk ke, provo një palë Levi’s 501. Janë thjesht perfekte.

9.Nuk duhet t’i lash aq shpesh xhinset që nuk kanë vetinë të zgjerohen. Në të vërtetë ato përmirësohen në çdo veshje. Ndërsa xhinset që zgjerohen, po t’i lash do ngushtohen menjëherë. Dhe forma e rrumbullakosur e vitheve do zhduket!

10.Laji xhinset mbrapsht nëse nuk e ke bërë më parë. Kështu ruajnë ngjyrën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

FOTOT-Preferoni çizme të gjata?/ 3 ide si t’i kombinoni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej kohësh tashmë çizmat e gjata janë në preferencën e shumë vajzava dhe është kthyer në aksesorin më të kërkuar.

Për tu dukur bukur duhet të dimë si ti kombinojmë.

  1. Me xhinse

Ky është kombinimi ideal per tu dukur bukur dhe pët tu ndjerë rrehat. Vishni pantalloant xhins të preferuara dhe një bluze të ngrohtë dhe për tu dukur më stylish kombinoj me cizme të gjata.

LEXO EDHE:  Aktoret turke që mbërthyen pas ekranit shqiptarët/ Ja si duken në jetën e tyre reale

LEXO EDHE:  Vjeshta "trokiti"/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil 

  1. Me një bluzë të gerë (oversize)

Një bluzë e gjërë ose një pallto apo xhup i madh është gjëja më e mirë që mund të bashkoheni me çizmet tuaja deri në gju.

  1. Me një fund të shkurtër ose këmishë të gjatë

Këmishat minimaliste dhe fundet janë kombinimi më klasik i nje veshjeje me cizme. Pa diskutim që do dukeni shume  elegante./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

VIDEO- Dëshironi buzë të plota?/ Ndiqni këto truke të thjeshta

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Buzët e plota prej kohësh tashmë kanë qenë trend dhe me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë. Nuk keni pse të shkoni në kirurgu, ju mund ti keni këto buzë të plota duke ndjekur disa truke nga aktorja franceze Brigitte Bardot.

Në vazhdim po ju zbulojmë se si mund të keni buzë të plota sipas shembullit të Brigitte Bardot:

1– Gjithmonë kini kujdes që lapsi i buzëve t’i përshtatet ngjyrës suaj natyrale të buzëve, përkatësisht ngjyrës së buzëkuqit të cilin planifikoni ta përdorni, në mënyrë që të arrini pamje natyrale të buzëve.

2– Bëni me laps buzët nga këndi i jashtëm në drejtim të anës së brendshme mbi skajin e buzëve në mënyrë që vizualisht t’i shtoni vëllimin e tyre.

LEXO EDHE:  Victoria Beckham, një manekin plot stil

LEXO EDHE:  7 trendet e reja të çizmeve që do të shohim tek të gjitha fashionistat këtë dimër3– Francezet janë të njohura për stilin e tyre decent dhe grimin suptil. Mos e teproni me vizatimin e harqeve të buzëve, sepse nuk do të jeni të kënaqura me rezultatin përfundimtar.

4– Plotësoni skajet e buzëve me buzëkuq, por me ndihmë të brushës. Nëse keni problem me vizatimin e linjave të rrafshëta, buzëqeshni.

Në këtë video të grimit të artistes Charlotte Tilbury zbuloni se si mund t’i bëni më të plota buzët sipas shembullit të Brigitte Bardot./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Do guxonit?/ Trendet e fundit të fustaneve të nusërisë

Publikuar

-

Nga

Të gjitha vajzat ëndërojnë për fustanin e bardhë të nusërisë ditën më të lumtur të jetës së tyre.

Ashtu si moda dhe trendet ndryshojnë për veshje dhe aksesorë, duket se i njëjti efekt ka ndodhur edhe në fustanet e nusërisë.Nga fustanet e shkurtëra, ngjyrat të tjera veç të bardhës, pantallonat etj, ju ftojmë të shikoni disa nga modelet më moderne të fustaneve./CNA.al

1.Fustane të shkurtëra.

2.Fustane me pupla

3.Me ngjyra

4.Fusatane me fije

5.Fustan me mëngë jashtë

6.Fustan, jo në fakt. Pantallona.

7.Me të çarë të theksuar

LEXO TE PLOTE