Connect with Us

Makina përplas motorin/ Dy të plagosur në Elbasan

Kronika

Makina përplas motorin/ Dy të plagosur në Elbasan

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dy persona kanë mbetur të plagosur në Elbasan, si pasojë e një aksidenti rrugor.

Sipas asaj që raportohet, ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit, ku një makinë ka përplasur një motorr.

Sipas burimeve, të plagosurit janë transportuar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar më tej shkaqet e rrethanave./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ I moshuari i jep fund jetës, vetëvritet me armë zjarri

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në rrugën e Barrikadave.

Sipas njoftimit nga policia, një i moshuar në gjendje të rëndë psikologjike, i ka dhënë fund jetës duke u vetvrarë me armë zjarri.

Tiranë/Informacion paraprakMë datë 09.11.2021, rreth orës 21:30, në Rrugën e Barrikadave”, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi Z. Gj, 80 vjeç.

LEXO EDHE:  “Sot do të flisnim për dëshmorë”/ Deklarata tronditëse e Artan Hoxhës, çfarë ndodhi në Elbasan

LEXO EDHE:  Gjurmët e gishtave të Enea Bekteshit në timonin e Audit dhe një shishe me ujë

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Himarë/ Punonjësi i OSHEE rrëzohet nga shtylla e tensionit teksa punonte

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Himarë.

Mësohet se 37-vjeçari me inicialet S.P., punonjës i OSHEE, është rrëzuar nga shtylla e tensionit teksa punonte.Aktualisht, ai ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore, ndërsa gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Trafikim narkotikësh drejt Maqedonisë së Veriut/ Policia vë në pranga 3 autorët

Publikuar

-

Nga

Policia ka vënë në pranga 3 persona që tentuan të trafikonin lëndën narkotike drejt Maqedonisë së Veriut.

Në kuadër të operacionit policia ka sekuestruar  11 kilogramë e 500 gramë lëndë narkotike cannabis sativa.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë të Stacionit Policor Prrenjas.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, po tentonin të trafikonin një sasi lënde narkotike nëpërmjet kufirit të gjelbër, për në Maqedoninë e Veriut, menjëherë kanë organizuar dhe zhvilluar në bashkëpunim me shërbimet e Stacionit Policor Prrenjas, operacionin policor të koduar “Rrajca 2021”, në kuadër të të cilit u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit Xh., 40 vjeç, E. P., 18 vjeç dhe E. V., 31 vjeç, banues në Kavajë.

LEXO EDHE:  Sulmi me gurë i qendrës shëndetësore/ Manastirliu dënon aktin: I frymëzuar nga gjuha e urrejtjes

LEXO EDHE:  Propaganda e Top Channel për incineratorët/ Si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive

Në kuadër të këtij operacioni policor, në fshatin Rrajcë-Sutaj, bashkia Prrenjas, shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur bllokimin e automjetit me drejtues shtetasin G. Xh. dhe pasagjerë shtetasit E. V. dhe E. P.Gjatë kontrollit të këtij automjeti, në bagazh, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 3 çanta të mbushura me pako me lëndë narkotike cannabis sativa, me peshë totale 11 kilogramë e 500 gramë, e destinuar për t’u trafikuar në Maqedoninë e Veriut.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dhe automjeti, si dhe 3 aparate celulare.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Trafikimi i narkotikeve“, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë./CNA.al

LEXO TE PLOTE