Connect with Us

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari gjendet i vetëvarur në banesën e tij

Kronika

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari gjendet i vetëvarur në banesën e tij

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 60 vjeçar i ka dhënë fund jetës së tij, duke u vetëvarur në banesë.

Policia ndodhet në vendngjarje ku dhe po heton për sqarimin e rrethanave.

Më datë 16.10.2021, rreth orës 14:15, në Farkë të Madhe, pas banesës së tij, është vetëvarur shtetasi A. V, 60 vjeç.

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksion policor në Lezhë/ Policia bllokon automjetin plot kannabis  

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Policia e Lezhës ka zhvilluar një aksion në hyrje të qytetit, ku janë arrestuar disa persona. Sipas Abc news, janë sekuestruar lëndë narkotike, kannabis brenda një automjeti në të cilin ndodheshin disa persona.

Njëri prej tyre ka tentuar të largohet, por është neutralizuar nga efektivë, të cilët qëlluan me armë në ajër gjatë operacionit.

LEXO EDHE:  Tronditëse në Rogozhinë/ Burri tenton të varë të shoqen me litar, 35-vjeçarja i shpëton nga duart

LEXO EDHE:  Test/ A mund të dallosh litarin më të gjatëAta janë ndaluar nga policia dhe po merren në pyetje ndëra pritet që lënda e sekuestruar të analizohet dhe identifikohet nga marrja në pyetje e personave që ndodheshin në makinë./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mashtroi një shtetas dhe paraqiti të dhëna të rreme/ Arrestohet në flagrancë punonjësi i policisë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike,

SHÇBA ka vënë në pranga një punonjës të policisë, me detyrë N/Specialist në Njësinë FAST Albania në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi S.F..i cili akuzohet se në shpërdorim të detyrës si punonjës i Policisë së Shtetit, ka mashtruar një shtetas nga Elbasani. Ai ka paraqitur gjithashtu të dhëna të rreme para Oficerit të Policisë Gjyqësore.

Strukturat hetimore të DVP Elbasan, ato operacionale të DPPSH në bashkëpunim me Sektorin e Hetimit në Drejtorinë Rajonale të SHÇBA Elbasan-Korçë kanë arrestuar në flagrancë punonjësin e policisë, S.F., me detyrë N/Specialist në Njësinë FAST Albania në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.LEXO EDHE:  Test/ A mund të dallosh litarin më të gjatë

LEXO EDHE:  Ishte larguar prej 3 ditësh nga shtëpia/ Gjendet i vëtëvarur 50 vjeçari në Vorë

Arrestimi i 26-vjeçarit u krye pasi në shpërdorim të detyrës si punonjës i Policisë së Shtetit, ka mashtruar një shtetas nga Elbasani. Ai ka paraqitur gjithashtu të dhëna të rreme para Oficerit të Policisë Gjyqësore. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një armë zjarri pistoletë dhe dy aparate celularë. Është bërë shoqërimi i tij në DVP Elbasan, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Mashtrim” i mbetur në tentativë, “Shpërdorim i detyrës”, “Kallëzim i rremë”.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me SHÇBA dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese vijon luftën kundër paligjshmërisë dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit.”-thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zhdukja e biznesmenit në Tiranë/ Policia zbardh detajet, dyshimet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Policia ka dhënë detaje në lidhje me lajmin e publikuar sot në media, për zhdukjen e një biznesmeni në Tiranë.

Në një njoftim për mediat, policia bën të ditur se më datë 20.10.2021, rreth orës 23:00, është bërë kallëzimi në komisariatin numër 5, se është larguar nga banesa babai i tij, shtetasi Ruzhdi Hoxha.

Më datë 24.10.2021, shtetasi S. H. ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Nr.5, se më datë 20.10.2021, rreth orës 23:00, është larguar nga banesa babai i tij, shtetasi Ruzhdi Hoxha, 43 vjeç, banues në Paskuqan, dhe prej asaj kohe nuk kanë pasur më kontakt me të. (Njoftimi i publikuar në ëeb-in e Policisë së Shtetit, në përmbledhjen 72-orëshe, më datë 25.10.2021 https://www.asp.gov.al/raporti-i-ngjarjeve-per-72-oret-e-fundit-policia-e-shtetit-104/).

Menjëherë pas denoncimit të marrë, Sektori i Hetimit të Krimeve të Renda ndaj Jetës dhe Pronës në DVP Tiranë, në bashkëpunim me strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr.5, kanë vlerësuar maksimalisht denoncimin duke verifikuar çdo informacion dhe kanë kryer kërkime e kontrolle në ambiente e vende të ndryshme.”-thuhet në njoftim.

LEXO EDHE:  Tronditëse në Rogozhinë/ Burri tenton të varë të shoqen me litar, 35-vjeçarja i shpëton nga duart

LEXO EDHE:  Ishte larguar prej 3 ditësh nga shtëpia/ Gjendet i vëtëvarur 50 vjeçari në VorëMë tej, policia bën të ditur se “Veprimet procedurale shtesë i janë dërguar Prokurorisë dhe mbi bazën e tyre është regjistruar procedimi penal Nr.7713, datë 27.10.2021, për veprën penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”.

Nga strukturat e DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, vazhdon puna e pandërprerë për gjetjen e shtetasit Ruzhdi Hoxha, si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.”./CNA.al

Zhduket prej 13 ditësh biznesmeni në Tiranë/ Policia shoqëron mikun e tij

LEXO TE PLOTE