Connect with Us

Daja: Kemi merituar më shumë, Kukësin e mposhtim me tifozët

Sport

Daja: Kemi merituar më shumë, Kukësin e mposhtim me tifozët

Publikuar

-

Partizani do të kërkojë fitoren e për sezonale, gjë që nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi java e pestë i ka rezervuar përballjen me Kukësin, një nga skuadrat më në formë në këto javë të para të sezonit.

Trajneri Ilir Daja ka pasur mundësi të shfrytëzojë ndërprerjen për të përmirësuar parametrat fizikë të blerjeve të reja dhe tani sheh grupin e tij të kompletuar në prag të sfidës me verilindorët.

Sa ju ka shërbyer pauza për t’u përmirësuar?
Kjo periudhë pushimi ka të mirën e vet me rikuperimin, ndërsa ka edhe të keqen sepse kemi pasur lojtarë me ekipin U-21 dhe na janë kthyer vonë. Zhunior, Kaçe dhe Musta janë rikuperuar dhe janë bashkuar me grupin. Kjo periudhë na ka dhënë mundësinë për të rikuperuar, me tre lojtarët më sipër që do e nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Sa e vështirë do të jetë përballja me Kukësin?
Është një skuadër që me lojë ka justifikuar pikët, pasi ka instaluar një manovër që përfshihen gjithë lojtarët dhe meritë ka stafi i tyre. Kanë lojë të mirë në tranzicione, por si çdo ekip, edhe Kukësi ka pikat jo të forta. Nesër nuk do e marrim ndeshjen me stres dhe do hyjmë me qetësi në fushë.

A mendoni se presioni mund t’ua komplikojë ndeshjen nesër?
Të gjitha ekipet kanë presion, por ne pak më shumë sepse na kanë munguar pikët, por jo loja. Kemi kontigjentin për rikuperim të pikëve, sepse kemi dominuar, por na kanë kushtuar gabimet individuale dhe duhet të jemi më të qetë para portës. Në raport me skuadrat e tjera kemi pasur më shumë raste para porte.

Jeni i kënaqur që do të luhet në “Air Albania” dhe mund të keni më shumë tifozë në stadium?
Ne kemi luajtur në Elbasan dhe të gjithë e dinë që stadiumi i ri ka kushtet dhe fushën në gjendjen optimale, gjë që e pamë edhe në sfidën e Kombëtares. Na duhet mbështetja e tifozëve, për një shfaqje të bukur me dy ekipe që luajnë bukur. Mbështetja do jetë nesër e madhe, sepse kjo do na japë një motiv më shumë për të shkuar drejt fitores.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

“A e dini ç’është respekti?”, Umtitit i bllokojnë rrugën dhe kapet me tifozët

Publikuar

-

Nga

Samuel Umtiti ka pasur probleme që në verë me tifozët e Barcelonës, pasi nuk pranoi të largohej nga klubi.

Mbrojtësi francez ditën e sotme është penguar nga disa tifozë, të cilët i dolën para makinës së tij luksoze.

Umtiti në një moment i dha gaz makinës dhe u shkëput, për t’u ndalur disa metra më tutje.

Mbrojtësi u kthye pas në këmbë dhe dëgjohet teksa mes të tjerash i thotë tifozit: “A doni ta paguani makinën? A e dini se çfarë është respekti”.LEXO TE PLOTE

Sport

Më në fund vjen goli i parë, Eraldo Çinari bëhet protagonist në Turqi

Publikuar

-

Nga

Eraldo Çinari më në fund gjen golin e parë sezonal në Turqi. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën në fitoren e Samnusporit të tij ndaj Usaksporit me rezultatin 4-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për raundin kualifikues në Kupën e Turqisë. Vendasit zhbllokuan rezultatin në minutën e 40’ me Jaldir. Në pjesën e dyë Kiliç dyfishoi rezultatin. Çinai i vuri kapakun sfidën me golin e tretë në minutën e 70’. Më pas ishte përsëri Jaldir që shënoi dhe të katërtitn.

Ky ishte goli i parë sezonal për Eraldo Çinarin në Turqi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Hetimet për vdekjen e Maradonës, shkon në 8 numri i të akuzuarve

Publikuar

-

Nga

Hetimet mbi mjekët që janë treguar të pakujdesshëm për vdekjen e legjendës së futbollit Diego Armando Maradona vazhdojnë të thellohen. Së fundit, në një artikull të publikuar nga La Gazzetta dello Sport, është zbuluar se prokuroria ka rritur në 8 numrin e të akuzuarve.

Nën akuzën për “mospërputhje dhe neglizhime të rënda në ushtrimin e funksionit të mjekut”, prokurorët kanë bërë me dije se të hetuarit do të dalin përpara gjykatës më 20 dhjetor. Kështu, i pari nën hetim është vënë Dr. Pedro Di Spagna, mbikëqyrës i ekipit mjekësor të legjendës disa ditë para vdekjes së tij.Listës së të akuzuarve, bashkë me Di Spagna, i janë shtuar edhe dy përsona të tjerë. Këtu përfshihet edhe mjeku personal të tij, Leopoldo Luque dhe psikologia Agustina Cosachov.

LEXO TE PLOTE