Connect with Us

Në auditore dhe me një dozë/ 50% e studentëve në Universitetin e Tiranës të vaksinuar

Aktualitet

Në auditore dhe me një dozë/ 50% e studentëve në Universitetin e Tiranës të vaksinuar

Publikuar

-

/

Mbi 50% e studentëve të Universitetit të Tiranës janë vaksinuar. Këtë shifër e bën të ditur rektori i UT-së, Artan Hoxha.

Të dhënat janë mbledhur përmes një pyetësori të UT tek studentët, njoftoi rektori.

Hoxha deklaroi se do të pranohen në auditore stafi akademik dhe studentët që kanë bërë një dozë të vaksinës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

“Refuzimi i vaksinës vendim i gabuar”/ Rama apel qytetarëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të vaksinohen. Sipas kryeministrit refuzimi i vaksinës është një vendim i gabuar.

Përmes një video në rrjetet sociale, ku pacientë me Covid tregojnë vështirësitë me të cilat përballen për shkak të virusit, Rama iu përcejll mesazhin qytetarëve që të marrin dozat përforcuese. “Shëndeti është mbi të gjitha”, shkruan ndër të tjera Rama.

LEXO EDHE:  Skandali me tenderat emergjente të Covid/ Tomorri: Vini nën hetim SPAK-un !

LEXO EDHE:  Pas Avdullah Hotit, infektohet me Covid-19 dhe zëvendëskryeministri i Kosovës

Kur përballesh me vendimin e gabuar për të refuzuar vaksinën.

#VaksinohuPlotësisht💉#BëjDozënPërforcuese🙏

#ShëndetiMbiTëGjitha🤍 “, thuhet në postimin e kryeministrit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunon ish bashkëshorten/ Vihet në pranga 56 vjeçari në Korçë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin Sh. R, 56 vjeç pasi ka dhunuar ish bashkëshorten e tij.

50 vjeçarja, E.XH ka qenë e pajisur me urdhrin e mbrojtjes nga Gjykata.Shtetasi SH.R akuzohet për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës” të shtetasit Sh. R., 56 vjeç, banues në Korçë, pasi ky shtetas dyshohet se në vazhdimësi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij shtetases E. Xh., 50 vjeçe, e cila ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtje”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Video-Gjergj Luca zgjedh në cilin Kuvend të PD do shkojë

Publikuar

-

Nga

Sipërmarrësi dhe biznesmeni Gjergj Luca, ka bërë të ditur se do jetë në Kuvendin Kombëtar të PD, në 11 dhjetor.

Nëpërmjet një video, ku ai shfaqet në një varkë peshkimi, me Qemal Beun, “byrazerin” e tij, sikurse e cilëson ai, Gjergj Luca, ironizon situatën politike.

Po ashtu, Luca thotë se prej aty, do jetë direkt në Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Këto janë mjetet e fundit që na kanë ardhur nga vëllezërit andej. Me Qemal Beun këtu, me byrazerin tim, jemi në aksion duke zbrit në Indonezi, e kanë filluar dhe ktej çorapllikun, kështu do thoshin mediat.

Ku e ke dorën demokrat? Për datën 11.LEXO EDHE:  Mjekja e Infektivit flet për dy rastet e pacientëve që u hodhën nga spitali

LEXO EDHE:  Studentët shkresë Ramës e Ruçit/ Kërkesat të panegociueshme

Prej ktej jemi direkt atje, tek Këshilli Kombëtar.  

O Qemal çoi gishtat, mos qesh me mua”-thotë Luca, në videon e tij.

Presim që videon e lajmin ta shpërndaje dhe Syri, gjithashtu pritet reagimi i ashpër i Lulzim Bashës e Gaz Bardhit./CNA.al

LEXO TE PLOTE