Connect with Us

Kokaina në konteinerin me banane/ Apeli i GJKKO liron nga burgu Selim Çekajn

Aktualitet

Kokaina në konteinerin me banane/ Apeli i GJKKO liron nga burgu Selim Çekajn

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjykata e Posaçme e Apelit ka liruar nga burgu 72 vjeçarin Selim Çekaj, i cili u arrestua pasi në konteinerin me banana që kishte porositur u gjetën 49 kilogramë kokainë.

Gjykata ndryshoi masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpiak”.

SPAK kërkoi lirimin e Çekajt me arsyetimin se nuk paraqet rrezikshmëri dhe për shkak të gjendjes së tij jo të mirë shëndetësore.

Selim Çekaj është babi i Arbën Çekaj, i cili është i dënuar me 14 vite burg pasi para 3 vitesh u kap me 613 kokainë në magazinat e kompanisë së tij të bananeve ‘Arbri Garden’ në Maminas po brenda një kontejneri.

LEXO EDHE:  Porositi vrasjen e rivalit/Lirohet nga burgu biznesmeni i gazit

Më parë GJKKO kishte refuzuar 2 herë kërkesën e Çekajt për ndryshimin e masës së sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”, kërkesë që është mbështetur edhe nga SPAK./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Bumçi: Lulzim Basha e ka çuar PD drejt vdekjes, “Foltorja” do ta ringjallë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish deputeti Aldo Bumçi akuzoi Lulzim Bashën se e ka çuar PD drejt vdekjes, ndërsa u shpreh optimist se Foltorja është e vetmja rrugë për ringjalljen e partisë.

Në një intervistë për emisionin Zona Zero me Thimi Samarxhi, Bumçi deklaroi mbledhja e Kuvendit do të jetë ringritja e PD.

PD do ringjallet fuqishëm. Ne jemi partia e lirisë. Më vjen keq që po e them, por Lulzim Basha po e çon PD-në drejt vdekjes.

Me mbledhjen e Kuvendit Kombëtar do të fillojë edhe ringritja e PD-së”, u shpreh Aldo Bumçi në Top News.

Sipas tij, pavarësisht se kryedemokrati flet për “masakër zgjedhore”, opozita po vepron sikur nuk ka ndodhur asgjëLEXO EDHE:  Porositi vrasjen e rivalit/Lirohet nga burgu biznesmeni i gazit

LEXO EDHE:  Kokaina në portin e Durrësit/ Zbulohen detaje të reja

Pse Lulzim Basha flet për masakër zgjedhore dhe nuk bëri asgjë. Ai hyri në normalitet, duke njohur deputetët e zgjedhur dhe parlamentin e ri”, u shpreh ai.

Por a do shkarkohet Lulzim Basha në 11 nëntor?

Kuvendi do të shprehet për sjelljen e kryetarit të PD. Kuvendi ka autoritetin e plotë. Merr çdo vendim, deri tek shkrirja e partisë, por ne nuk synojmë shkrirjen, por rigjenerimin e partisë”, theksoi Aldo Bumçi.

Kujtojmë se një ditë më parë, Sali Berisha deklaroi hapur se synon të rikthehet si kryeministër, pavarësisht se ambasadorja Yuri Kim ishte e qartë në qendrimin e saj: SHBA nuk bashkëpunon me të shpallurit “non grata”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Në PD vjen era vetmi dhe dëshpërim”/ Balliu: Foltorja është zëri i çdo qytetari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish deputeti i PD Klevis Balliu komentoi përplasjet dhe zhvillimet në PD.

I ftuar në emisionin Zona Zero me Thimi Samarxhi, Balliu deklaroi se firmat e mbledhura të antarësisë janë në zyrën e Edi Palokës, 5 hapa larg vendit ku rri Gazmend Bardhi. Duke hedhur poshtë akuzat e këtij të fundit ndaj ish kryeministrit Beridha.

Nuk i çuam firmat në Kinë, por i çuam në zyrën e Edi Palokës, 5 hapa larg zyrës së Gazment Bardhit.

Është qesharake të thuash që luajtën bllofin. A nuk i njeh Gaz Bardhi këto struktura demokratike që dhanë firmën. Si nuk i njeh ai këto? Këto firma bëhen në bazë të database-it që ka PD. Verifikimi në Kuvend, bëhet gjatë Kuvendit,” tha Balliu.

LEXO EDHE:  Fakte/ Zbulohet kur u rregjistrua ‘kompania e kokainës’ e Selim Çekajt

LEXO EDHE:  Kokaina në Durrës/ Selim Çekaj letër Avokatit të Popullit: Po zhvillohet një proces i parregulltKy i fundit tha se Foltorja ka pasur një impakt pozitiv në shoqëri pasi i ka dhënë të drejtën e fjalës çdo qytetari.

Nuk e kuptoj pse Gaz Bardhi lexonte statusin e 2010-s, se shiko se ata kanë rënë në një dëshpërim, në një depresion, janë futur brenda 4 mureve të Bashës që vjen era vetmi, era depresion.

Kjo Foltore shkoi edhe përtej Partisë Demokratike, se i dha zë çdo shpirti e qytetari të thjeshtë. Sa kohë ka që një parti politike nuk e bën këtë?,” u shpreh ish-deputeti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I dënuar me 10 vjet burg/ Kapet në Tiranë grabitësi i shumëkërkuar

Publikuar

-

Nga

Një 33-vjeçar i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”, është vënë në prangat e policisë.

Preng Gjoni, ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë në vitin 2016, e ka dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

“Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr.2, operacioni policor i koduar “Palestra”.

Kapet dhe ndalohet 33-vjeçari i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.2, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, bazuar dhe në informacionet e marra në rruge operative se në një palestër në rrugën “Jordan Misja” ndodhej një person në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacioni policor “Palestra” në kuadër të cilit ndaluan shtetasin:

Preng Gjoni, 33 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë në vitin 2016, e ka dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

Shtetasi Preng Gjoni, do ti dorëzohet Komisariatit të Policisë Sarandë, për veprime të metejshme.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE