Connect with Us

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët kanë një lajm të mirë për ju

Sociale

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët kanë një lajm të mirë për ju

Publikuar

-

/
cna, lajme, sociale

Dita ka nisur me reshje dhe vranësira të pakta në pjesën më të madhe të teritorit duke bërë që kryesisht zonat qëndrore dhe ato jugore të kenë rreshje shiu. Ndërkohë, në zonat juglindore ka pasur reshje të pakta dëbore.

Sipas sinoptikanes Lajda Porja, pritet përmirësimi i kushteve të motit duke filluar që sot pasidite. Kemi një zhvendosje të sistemit të rreshjeve duke na rikther intervalet e kthjellimeve duke bërë që fundjava të jetë me kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti i kthjellët do të jetë prezent sidomos në në ultësirën perëndimore, duke lënë me  kthjellime dhe vranësira  zonat malore. Nuk parashikohet që të ketë reshje.

LEXO EDHE:  Moti i keq/ Manastirliu në Spitalin e Traumës: Jemi në gatishmëri të përforcuar

Për sa i përket vlerave termike sot ka pasur një tjetër rënie në orët e para të mëngjesit duke bërë që minimalja të jetë 0 ose -1 gradë Celsius në zonat e thella malore, ndërkohë që maksimalja do të ketë një rritje 1-2 Gradë, ku priten vlera 18 apo 19 gradë. Fundjava do të sjellë rritje duke kulumar ditën e dielë ku termometri do të ngjitet në 22 apo 23 Gradë Celsius.

Era do të jetë problematike duke qënë se do të ketë drejtim kryesisht verilindor dhe era e ftohtë do të bëjë që i ftohti të ndihet veçanërisht në orët e para të mëngjesit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje.

Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

LEXO EDHE:  “Surprizat” e muajit Dhjetor ! Ja çfarë moti na pret

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijimEra do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjetdetare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, ditën e nesërme deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje. Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

LEXO EDHE:  Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Rreshje shiu dhe dëbore/ Ja si parashikohet moti për nesërEra do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Video-Kaos në Tiranë/ Trafiku i dendur bllokon qytetarët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trafiku i dendur në Tiranë herë pas herë sjell kaos dhe irritim të qytetarëve.

Makina, të bllokuara për orë të tëra në rrugë dhe pa lëvizur, kanë sjellë vonesa tek shumë persona në destinacionin ku ata janë nisur.

Një denoncim i mbërritur në redaksinë e CNA.al, tregon me video se trafiku i rënduar ka bërë që rruga nga Hotel Dajti deri te Bashkia të zgjasë plot 30 minuta, ndërsa nëse dikush do e zgjasë rrugën deri tek zona e 9 katësheve, situata do të jetë edhe më e rënduar.

LEXO EDHE:  Rreshje shiu dhe dëbore/ Ja si parashikohet moti për nesër

LEXO EDHE:  Moti i keq/ Manastirliu në Spitalin e Traumës: Jemi në gatishmëri të përforcuarNë kohë me shi, trafiku ka qenë problem në kryeqytet, ndonëse nga ana e institucioneve nuk është marrë asnjë masë për të shmangur lëtë kaos./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE