Connect with Us

Janë vetëm 10 të tilla në gjithë botën, nuk do e besoni sa kushton makina e re e Ronaldos

Premier Liga

Janë vetëm 10 të tilla në gjithë botën, nuk do e besoni sa kushton makina e re e Ronaldos

Publikuar

-

Kristiano Ronaldo është i njohur për dashurinë që ka ndaj makinave luksoze. Ylli portugez ka marrë së fundmi një “bishë” të re, “Bugatti Centodieci”. Kjo e fundit ka kushtuar për një shifër të frikshme, 9.5 milionë euro.

Makina në fjalë arrin 100 km/orë në vetëm 2.4 sekonda dhe 200 km/orë në 6.1 sekonda. Shpejtësia maksimale e kësaj makine është 380 km/orë, ndërsa ka vetëm 10 kopje të saj në gjithë botën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Lajme të mira për kombëtaren, Broja rikthehet në stërvitje me Sauthamptonin

Publikuar

-

Nga

Më në fund ka lajme të mira për Kombëtaren. Armando Broja ka hedhur pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer në stërvitje me Interin vetëm pak ditë para pushimit të Kombëtareve.

20-vjeçari i mungoi ekipit të tij në dy sfidat e fundit duke u bërë një mungesë e rëndësishme pasi dëmtimi për Brojën erdhi në momentin më të mirë ku i dha skuadrës 4 pikë në dy ndeshje. Sulmuesi i Kombëtares shënoi në fitoren ndaj Lidsit vetëm 2 javë më parë, ndërsa shënoi dhe në barazimin 2-2 kundër Bërnlejt, aty ku dhe u dëmtua.Vetë faqja e Sauthemptonit ka shpërndarë foto të Brojës në stërvitje me mbishkrimin ‘’U rikthye!’’, duke çuar në delir tifozët anglez. Sauthemptoni luan në fundjavë ndaj Aston Vilës dhe me shumë mundësi do të jetë një tjetër mundësi për Brojën të tregojë vlerat e tij si futbollist.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Është kthyer në heroin e Manchesteri Unitedit, Ronaldo bën reagimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo ishte përsëri protagonist në Champions Ligë. Portugezi shënoi dy herë ndaj Atalantës dhe evitoi humbjen për skuadrën e tij. Por ajo që bëri më shumë përshtypje ishte reagimi i sulmuesit pas ndeshjes.

Një video e publikuar për televizionin ‘BT Sport’ ka bërë xhiron e botës. Ronaldo reagoi në mënyrë mjaft normale pas perfomancës së tij ndaj Atalantës. Shprehja e fytyrës la të kuptonte që ai nuk ishte i impresionuar nga golat.

Për të këto ndeshje  tanimë  janë diçka mjaft normale, pasi nuk është hera e parë që ai është deçisiv për skuadrën e tij. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, Ronaldo vazhdon ende të luajë në nivelet më të larta. Në Champions në këtë sezon ka realizuar 5 gola me Mançester Junajtid.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Florian Kamberi vijon të shkëlqejë me gola në Angli

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi duket se po gjen më në fund atë vazhdimësi që kishte kërkuar prej kohësh në një klub. Sulmuesi i përfaqësues shqiptare, i cili prej 2 vitesh pret ende debutimin e tij me fanellën kuqezi, ka gjetur këtë mesjavë golin e radhës në kampionatin anglez të futbollit ku vesh fanellën e Shefilld Uensdi në kategorinë e tretë.

Kamberi ishte titullar në ndeshjen e sotme ndaj Sandërlend dhe tregoi se ka lënë pas problemet fizike që nuk e lejuan të luante me rregullsi në këtë edicion siç do të shpresonte. Për me tepër, në minutën e 39 të sfidës, ai gjeti edhe rrugën e rrjetës duke treguar nuhatje para portës kundërshtare, teksa dyfishoi në ato çaste shifrat për Shefilld i cili më pas mbylli ndeshjen me fitoren 3-0.Ky ishte goli i dytë për Kamberin, i cili nuk grumbullohet nga përfaqësuesja shqiptare që nga muaji mars. Asokohe lojtari priste të debutonte pikërisht kundër Anglisë, por nuk ia doli dhe pat një krisje mes tij dhe trajnerit Reja. Ky i fundit nuk e ka grumbulluar më sulmuesin, ndonëse në vjeshtën e vitit 2019 insistonte si ai ishte emri i duhur për të ndihmuar sulmin e përfaqësues shqiptare.

LEXO TE PLOTE