Connect with Us

Plagosja e dyfishtë në Tiranë/ Zbardhen detaje nga krimi me armë zjarri

Kronika

Plagosja e dyfishtë në Tiranë/ Zbardhen detaje nga krimi me armë zjarri

Publikuar

-

cna lajme kronike

Për dy netë radhazi, përplasje me armë zjarri janë regjistruar në Tiranë.

Pas mbrëmjes së të martës ku mbeti i plagosur një 22 vjeçar edhe mbrëmjen e të mërkurës janë plagosur me armë zjarri dy persona, A. N. dhe Xh. V.

Policia njofton se ka arritur të zbardhë ngjarjen e mbrëmshme.

Sipas Policisë, brenda pak orëve janë kapur dhe janë vënë në pranga 2 nga autorët e dyshuar të ngjarjes, si dhe është shpallur në kërkim autori i tretë i ngjarjes, të tre me precedent të mëparshëm penal, njëri prej tyre me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.

Në pranga është vënë edhe njëri prej të plagosurve, për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë, e dyshuar e përdorur në ngjarje.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Tiranë, pas një pune intensive hetimore për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur pasditen e djeshme, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” me rrugën “Frosina Plaku”, kanë bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorëve të dyshuar, konkretisht shtetasit:

P., 27 vjeç, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

LEXO EDHE:  Vetëhidhet nga kati i tretë/ Shpëton për mrekulli 14-vjeçarja në Tiranë

M., 27 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë.

Si dhe u shpall në kërkim si autor i tretë i dyshuar i ngjarjes, shtetasi I. Xh., 28 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Këta shtetas, ditën e djeshme, rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” me rrugën “Frosina Plaku”, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë plagosur me armë zjarri shtetasit A. N., 28 vjeç dhe Xh. V., 26 vjeç,  të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit, për motive të dobëta, midis autorëve të dyshuar dhe shtetasve të plagosur.

Në vijim të veprimeve, u bë dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit A. N., 28 vjeç, për veprën penale “Moskallëzim i krimit”.

Gjithashtu, falë veprimeve të shpejta, shërbimet e Policisë bënë të mundur gjetjen e armës së zjarrit pistoletë të përdorur në vendngjarje nga autorët e dyshuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ I moshuari i jep fund jetës, vetëvritet me armë zjarri

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në rrugën e Barrikadave.

Sipas njoftimit nga policia, një i moshuar në gjendje të rëndë psikologjike, i ka dhënë fund jetës duke u vetvrarë me armë zjarri.

Tiranë/Informacion paraprakMë datë 09.11.2021, rreth orës 21:30, në Rrugën e Barrikadave”, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi Z. Gj, 80 vjeç.

LEXO EDHE:  Përfshihet nga flakët një banesë dy katëshe në “Myslym Shyr”

LEXO EDHE:  Të dehur dhe pa leje drejtimi/ Në pranga tre të rinj

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Himarë/ Punonjësi i OSHEE rrëzohet nga shtylla e tensionit teksa punonte

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Himarë.

Mësohet se 37-vjeçari me inicialet S.P., punonjës i OSHEE, është rrëzuar nga shtylla e tensionit teksa punonte.Aktualisht, ai ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore, ndërsa gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Trafikim narkotikësh drejt Maqedonisë së Veriut/ Policia vë në pranga 3 autorët

Publikuar

-

Nga

Policia ka vënë në pranga 3 persona që tentuan të trafikonin lëndën narkotike drejt Maqedonisë së Veriut.

Në kuadër të operacionit policia ka sekuestruar  11 kilogramë e 500 gramë lëndë narkotike cannabis sativa.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë të Stacionit Policor Prrenjas.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, po tentonin të trafikonin një sasi lënde narkotike nëpërmjet kufirit të gjelbër, për në Maqedoninë e Veriut, menjëherë kanë organizuar dhe zhvilluar në bashkëpunim me shërbimet e Stacionit Policor Prrenjas, operacionin policor të koduar “Rrajca 2021”, në kuadër të të cilit u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit Xh., 40 vjeç, E. P., 18 vjeç dhe E. V., 31 vjeç, banues në Kavajë.

LEXO EDHE:  Kontrolle me dron nëpër rrugë/ Arrestohen 22 shoferë, “fluturojnë” qindra patenta në 6 ditë

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Krimi në Shqipëri, më në avantazh sesa policia

Në kuadër të këtij operacioni policor, në fshatin Rrajcë-Sutaj, bashkia Prrenjas, shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur bllokimin e automjetit me drejtues shtetasin G. Xh. dhe pasagjerë shtetasit E. V. dhe E. P.Gjatë kontrollit të këtij automjeti, në bagazh, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 3 çanta të mbushura me pako me lëndë narkotike cannabis sativa, me peshë totale 11 kilogramë e 500 gramë, e destinuar për t’u trafikuar në Maqedoninë e Veriut.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dhe automjeti, si dhe 3 aparate celulare.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Trafikimi i narkotikeve“, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë./CNA.al

LEXO TE PLOTE