Connect with Us

“Na keni çarë dërrasat me moral”/ Dash Shehi nuk duron më, ‘shpërthen’ keq në emision

Politikë

“Na keni çarë dërrasat me moral”/ Dash Shehi nuk duron më, ‘shpërthen’ keq në emision

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreun e LZHK, Dashamir Shehi, nuk e kanë mbajë gjatë nervat në emisionin “Log” , teksa po dikutohej për deklaratat e Bashës sot në Kuvend për oligarkët.

Shehi tha se pavarësisht se Basha është një lider që duhet të largohet nga PD, ai sot tregoi një akt kurajoz dhe për këtë duhet t’i jepen meritat.

Për një moment Shehi është acaruar duke treguar se nuk është dakord me moralin që bëhet, pasi sipas tij nuk pretendon se në Shqipëri do ngrihet një shtet si Danimarka.

“Ata pasanikët e përfaqësojnë veten në parlament me njerëzit e vet. Unë nuk po them që fajtorët janë ata, po them që qeveritë q prishin rregullat dhe ata janë përfitues gjithashtu. E vetmja gjë pozitive në këtë lloj historie është se janë po të njëjtën njerëz. Po të ishin të ndryshe do ishin edhe më fatkeq. Të paktën në këtë mes janë ca njerëz të ndërmjetëm që mirë keq disa njerëz vazhdojnë bëjnë biznes. Nuk do ngrihet Danimarka këtu, por një shtet i pranueshëm. 

Aty ka një masë deputetësh që do kenë kurajo të denoncojnë disa fenomene negative. Na kanë çarë dërrasat me një moral kot. Nuk ma merr mendja që ata që janë të huaj nuk e dinë kush janë të korruptuarit e vërtetë. Pas 30 vitesh një kryetar opozite po vë gishtin në disa emra konkretë. Unë gjykoj qofsha i gabuar që ky është një gjest pozitiv shumë i vogël,” deklaroi Shehi.

LEXO EDHE:  “Patozit i mungon vendosmëria”/  Denata Toçe: Do kishte qenë më i ekspozuar nëse...

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Basha ngelet vetëm/ Strukturat e PD-së krah Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot ish kryeministri Sali Berisha po mban Foltoren e radhës në Tiranë me të rinjtë demokratë.

Ashtu si në çdo takim, lideri historik është shoqëruar nga deputetë të PD po ashtu edhe të rinjtë e FRPD.Në këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën. Pas braktisjes së anëtarësisë së PD dhe Forumit Rinor, Basha ka ngelur vetëm.

LEXO EDHE:  “Ç’janë këto emisione, pash Zotin”/ Moderatorja publikon videon e plotë dhe nxjerr “zbuluar” shkrimtaren

LEXO EDHE:  “Nuk kemi qenë të afërta”/ Sindi tregon mendimin e saj për Ledjanën

Askush nuk e do më në parti dhe kërkohet dorëheqja e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto+Video/ “Uragani” Berisha ndalet në Tiranë/ Pritja madhështore nga të rinjtë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvillon sot “Foltoren” e radhës me demokratët.

“Foltorja” e sotme, është ndalur në Tiranë, ku Berisha do të zhvillojë një takim me të rinjtë demokratë, tek Amfiteatri i Akademisë së Arteve.

Ndërkohë CNA.al ka siguruar foto dhe video, para nisjes së takimit, ku duket se rinia i ka rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit Berisha, të cilin e shonhin si shpresë për rikthimin e PD-së në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

LEXO EDHE:  Arjan Konomi tenton të pajtojë Mevlanin dhe Ledjanën/ Ish konkurrenti: Mos na hap plagë të vjetra

LEXO EDHE:  “Patozit i mungon vendosmëria”/  Denata Toçe: Do kishte qenë më i ekspozuar nëse...Po ashtu, sikurse shikohet në fotot më poshtë, në takimin e sotëm janë të pranishëm drejtues dhe anëtarë të FRPD-së.

Gjithashtu “Foltores” i eshte bashkuar edhe Floriana Garo, zëdhënësja e fushatës elektorale në PD gjate fushates per zgjedhjet e 25 prillit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Florjana Garo i bashkohet Berishës/ Pjesë e Foltores me rininë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Florjana Garo u shfaq si zëdhënëse e Partisë Demokratike gjatë fushatës për zgjedhjet e 25 Prillit. Pas përfundimit të fushatës, Garo shprehu pakënaqësi ndaj Bashës.

E ftuar pak kohë më parë në emisionin Opinion, Garo u shpreh se Basha duhet t’i bënte gjërat më me etikë dhe transparencë, gjë që sipas ish zëdhënëses nuk ka patur.

LEXO EDHE:  “Ç’janë këto emisione, pash Zotin”/ Moderatorja publikon videon e plotë dhe nxjerr “zbuluar” shkrimtaren

LEXO EDHE:  “Ç’janë këto emisione, pash Zotin”/ Moderatorja publikon videon e plotë dhe nxjerr “zbuluar” shkrimtarenSot ajo ka treguar se është kundër Bashës, duke iu bashkuar Foltores së Berishës me rininë.

Kujtojmë se pas pak do të zhvillohet takimi i Berishës me të rinjtë demokratë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE