Hedhja e lotarisë amerikane/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

14 Tetor 2021, 17:16, Aktualitet CNA
Hedhja e lotarisë amerikane/ Ambasada bën njoftimin e

Aplikimet për Lotarinë Amerikane në Shqipëri u hapën në datën 5 tetor dhe do të vazhdojnë deri më 10 nëntor.

Por jo të gjithë dinë se si t?i ndjekin hapat e regjistrimit në mënyrën e duhur.

Kjo ka bërë që Ambasada Amerikane në Shqipëri t?i kujtojë qytetarët që për të aplikuar për Programin e Vizave të Diversitetit nuk nevojitet asnjë lloj pagese.

?Po regjistroheni për Lotarinë Amerikane? Ju duhet të përgatisni dhe të dërgoni aplikimin tuaj. Kini kujdes nga ata që duan t?ju ndihmojnë për para,? shkruhet në postimin e ambasadës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga