Connect with Us

Foto-Grida Duma si një “super star”, Rama vë duart në kokë/ Detajet që nuk u panë sot në parlament

Politikë

Foto-Grida Duma si një “super star”, Rama vë duart në kokë/ Detajet që nuk u panë sot në parlament

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Si çdo të enjte, Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancën e radhës plenare, ku nuk kanë munguar edhe debatet e forta.

Por, një detaj që nuk mund të mos binte në sy në seancën e sotme është edhe look-u i deputetes Grida Duma, e cila në fakt tërheq vëmendjen me veshjen e saj në çdo seancë.

LEXO EDHE:  “Do përfundoni në kazanët e plehrave”/ Paralajmërimi i fortë për Ramën dhe deputetët e tij

Ndërsa një tjetër detaj që nuk u vu re gjatë seancës, ishte edhe “nervozizmi” i kryeministrit, i cili në një moment është fotografuar me duar në kokë.

Ndërsa ministrja Spiropali, është fotografuar mjaft e buzëqeshur gjatë seancës së sotme.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Inceneratori i Fierit dhe Tiranës/ Berisha: Aferë korruptive, janë dhënë 420 milion euro

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Pogradeci, ku po mban Foltoren e tij të rradhës me demokratët, nuk ka nguruar të akuzojë qeverinë sa i takon skandalit me inceneratorët.

Berisha tha se qeveria ka dhënë 420 milion euro për inceneratorin e Fierit dhe të Tiranës, ndërsa shton se ato nuk ekzistojnë.“Korrupsioni, është bërë lubi në këtë shtet. Ka pasur korrupsion më përpara, por u siguroj se korrupsioni i mëparshëm nuk krahasihet e atë të sotmin.

Do u jap shembuj. Nuk ka vend në botë që nuk kanë korrupsion.  Konservatorët zvogëlojnë qeverinë, sa më e vogël qeveria aq më i vogël korrupsioni. Janë shtuar tenderat sekrete. Tenderat sekrete me oaratë tuaja janë vjedhje. Në kulmin e pandemisë, kjo narkoqeveri firmosi kontrata miliarda vetëm për djegsat. 420 milion euro për djegsin e Fierit që nuk ekziston kurrkund, për të Tiranës po ashtu. Mafia qëndron në krye të plehrave. Në Shqipëri qeveria është në krye të mafies së plehrave”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Të rinjtë po braktisin vendin”/ Berisha: Rama vret shpresën dhe besimin e tyre

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish kryeministri Sali Berisha  gjatë takimit të tij me demokratët në Pogradec, ka folur për fenomenin e largimit të të rinjve nga Shqipëria.

Berisha ka zbuluar se një nga arsyet pse ata largohen është kryeministri Edi Rama, i cili sipas Berishës po vret shpresën dhe besimin e tyre se ky vend mund të bëhet.Sot është vendi me rrogë mesatre më të ulët në rajon, me pensionet me të ulëta, vend ku çmimet janë më të lartë në rajon. Ka çmime që janë më të lartat në Europë. Kafshata e gojës kushton 80 herë më shumë se mesatarizmat. Nafta shitet në Pogradec më shumë se në Zvicër.

LEXO EDHE:  Gafa e kryeministrit/ Rama ngatërron gjeografinë?

LEXO EDHE:  Gafa e kryeministrit/ Rama ngatërron gjeografinë?

Në rast se deri në vitin 2014, nga viti 2007, rikthimi i shpreës së shqiptarëve, përpjekjet për të zhvilluar këtë vend bënë që popullsia të rritej, nga 2014 e sot shqiptarët kryesojnë Europën për braktisjen e vendit. 520 mijë të rinj janë larguar nga Shqipëria. Shqiptarët nuk largohen se nuk duan vendin por largohen për shkak se nuk ndërtojnë dot jetën e tyre, largohen nga dikush, nga kreu i Meduzës, Edi Rama. Vret shpresën dhe besimin që ky vend mund të bhëet. Rama zëvendoësoi shtetin ligjor me mafian“, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Krenarë për ju”/ Berisha ngre në këmbë Pogradecin

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, po mban foltoren e radhës në Pogradec.

Në fjalën e tij përshëndetëse, Berisha ka falenderuar demokratët e këtij qyteti, jo vetëm për mikëpritjen që i rezervuan por dhe për atë çka kanë dhëenë në identitetin tonë kombëtar.

“Së pari dëshiroj t’iu shpreh mirënjohjen, respektin për respektin tuaj në këtë foltore e cila është shëndërruar në burimin e dritës, në tunelin në të cilin në këto 8 vite narkoshteti, dhe një apati e pafalshme e opozitës shqiptare.

Pogradeci në të gjitha rrafshet, është një nga vendet më të bukura të planetit. Pogradeci është i bukur në çdo kohë, në çdo stinë.LEXO EDHE:  Pas Ramës, edhe Basha në panik nga studentët

LEXO EDHE:  “Do përfundoni në kazanët e plehrave”/ Paralajmërimi i fortë për Ramën dhe deputetët e tij

Unë ndjehem shumë krenar me mbështetjen tuaj, për gjithçka që ju keni dhënë dhe jepni në identitetin tonë kombëtar.

Sot mblidhemi këtu në një moment kritik për vendin, sepse në 8 vite Shqipëria nuk ka lënë rekord të zi pa thyet në Europë”, tha Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE