Connect with Us

“Debati Rama-Basha i stisur”/ Bushati: Përfundon me p*rdhunimin që na bën kryeministri

Politikë

“Debati Rama-Basha i stisur”/ Bushati: Përfundon me p*rdhunimin që na bën kryeministri

Publikuar

-

cna lajme politike

Analisti Andi Bushati ka deklaruar se debati që u zhvillua ditën e sotme, mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha në seancën plenare, ishte shumë i stisur.

I ftuar në “Open”, Bushati ka theksuar ky debat i duket i tillë, “pasi është një film i parë që përfundon me përdhunimin që Rama i bën të tjerëve”.

“Po ta ndaj aq thjeshtë, më ngjan më shumë si debat i i stisur, jo se Basha nuk thoshte gjëra të vërteta dhe Rama i përmbahej gënjeshtrave që ka thënë gjithmonë, më duket një debat i stisur se është një film i parë që përfundon me përdhunimin që Rama na bën ne të tjerëve.

Debati është i stisur, se një opozitë e përçarë e ka shumë të vështirë të përballet me regjimin, dhe ajo që s’më pëlqeu sot është se Basha po i mbivendos debatin parlamentar duke shmang atë partiak, se sot opozita ka nevojë të jetë e bashkuar dhe të ketë kryetar legjitim, prandaj Basha ka një hile sepse këto akuza s’të çojnë gjëkundi pa një opozitë me muskuj të fortë”, ka deklaruar Bushati./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Si nuk i ka mbetur pak dinjitet këtij njeriu”/ Bujar Nishani një tjetër “shuplakë” Lulzim Bashës

Publikuar

-

Nga

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka “kryqëzuar” kreun e PD-së në detyrë, Lulzim Basha.

Ky i fundit i ka quajtur zgjedhjet në Kosovës, si leksion demokracie, por Nishani ka reaguar duke pyetur se si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu

Lulzim Basha uron Kosovën për “leksion demokracie”!

Si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu ?

Si mundet të flas për vlera demokracie dikush që nuk ka as minimumin e vlerës së demokracisë, autori i minimit të institucioneve dhe pa pikën e dinjitetit politik ?”, shkruan Nishani në rrjete sociale.Sipas të njëjtit, Lulzim Basha bën sikur nuk kupton që në Kosovë, partia simotër e PD, LDK vetëm në më pak se një vit pas daljes në opozitë rikthehet fuqishëm si fituese e votave popullore në zgjedhjet e radhës.

LEXO EDHE:  Edi Paloka: Rama ka lidhje me bandat

LEXO EDHE:  Nikolla si Gehrig/ Mona e Luli rrëzojnë Ramën, por nuk duan

“Imagjinoni se çfarë do të kishte bërë Lumir Abdixhiku në Kosovë, sikur të kishte veç humbje pas humbjesh për 8 (tetë) vite rrjesht ?

Për ne në Shqipëri, treguesi që vjen nga Kosova është shembulli skandaloz i Lulzim Bashës në raport me demokracinë, kulturën, qytetarinë.

Eshtë çështje pengu !

Të ringremë PD, për të mbrojtur Kombin”, shkruan më tej Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ma shpifin stabilokratët”/ Manjani ‘thumba’ Bashës: Partitë nuk janë me tapi

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me situatën e zgjedhjeve në Kosovë, ku heq një paralelizmë me vendin tonë, dhe kryetarët e partive.

Krahasimi është zhgënjyes sipas Manjanit, ndërsa shton së kryetarët tek ne i kanë partitë me tapi, edhe pse humbin, askush nuk ikën, duke thumbuar kështu Bashën, i cili vijon të mbajë karrigen, edhe pas disa dështimeve radhazi.

“Kosova voton. Pushteti atje ndryshon. Politika lëviz. Kryetarët ikin. Askush nuk e ka me tapi. Kosova voton demokratikisht pa pyetur asnjë ambasador si, kur e përse! Votohet shpesh. Populli realisht vendos. Me votë të bëjnë Kryeministër. Por një vit më pas të heq karriken.

Vota ndryshon pushtetin, pa as jë diskutim!

Me votë Kosova na tregon se si ndryshon vendimmarrja në rrugë demokratike. Demokracia nuk njeh as mandate e as afate.

Në Shqipëri….. lëre fare më mirë!

Krahasimi është zhgënjyes…

Nga monizmi në monizëm.

Nga humbja në humbje.LEXO EDHE:  “1.2 miliard euro për ujin”/ Ish-ministri i “çjerr maskën” Ramës, zbardh vjedhjet

LEXO EDHE:  Paloka zbulon prapaskenat e vizitës në Kukës/ Kjo nuk do ndodhte me një njeri normal

Asgjë nuk ndryshon.

Votoni ju sa të doni, por hiçgjë ndryshoni. Skeni gjë në dorë. Pse në Kosovë jetoni ju që të ndryshoni pushtetin me votë dhe shpesh?!

Zgjedhjet janë votime dhe mezi bëhen një herë në katër vjet si kampionati botëror i futbollit.

Bahh!

I humbe ndeshjet, prit kampionatin tjetër. Ska më ndeshje…

Ne jemi medemek stabilokratë, shqipet në Kosovë janë thjesht demokratë!

I kam zili demokratët e thjeshtë Kosovarë.

Ma çpifin në ektrem stabilokratët në Shqipëri.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kurioz si do drejtojë një arkitekt në Prishtinë”/ Rama uron kandidatin e LDK

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka uruar kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Ramën  për fitoren në Prishtinë.

Përmes një postimi në Twitter kreu i qeverisë ka shprehur kuriozitetin për impaktin që do të ketë një kryebashkiak arkitekt.Gjithashtu, Rama ka uruar të gjithë kandidatët e rinj të zgjedhur në komunat e Kosovës.

LEXO EDHE:  “Po të dëgjoj” zhvendoset në Kukës/ Basha troket në familjet “që lëngojnë” nga dhimbja

“Shumë kurioz për impaktin që do të ketë në Prishtinë një kryebashkiak arkitekt, risi interesante në një realitet sfidues! Urime Përparim Ramës dhe mbarësi e sukses atij dhe të gjithë të zgjedhurve të rinj në krye të komunave të Kosovës.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE