Connect with Us

Video-Kontrata abuzive KESH-NOA/ Brisida Shehaj akuza të forta, pas denoncimit të CNA

Politikë

Video-Kontrata abuzive KESH-NOA/ Brisida Shehaj akuza të forta, pas denoncimit të CNA

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj ka folur për rritjen e çmimeve në vend, si dhe në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit Edi Rama për krizën energjitike.

Nga studio e Fax News, Shehaj tha se kriza është e stisur për interesat e qeverisë, ndërsa akuzoi kryeministrin Rama se ka vendosur ta rrjepë vendin deri në fund.

Por, ndër të tjera, Shehaj është ndalur edhe tek një denoncim i bërë së fund nga CNA.al, në lidhje me një kontratë abuzive, për shkëmbim energjie mes KESH dhe një kompanie private, NOA Energy.

Shehaj e cilësoi këtë si një kontratë tmerrësisht abuzive, ndërsa shtoi se kjo kompani fiton mijëra euro, në kurriz të shqiptarëve.

Sot u bë publike në një portal një kontratë mes KESH dhe një kompanie, që është jo abuzive, por tmerrësisht abuzive. Nuk jam eksperte dhe pyeta ekspertët. Dhe bëhet fjalë për një kompani NOA, që është po i njëjti pronar që fitoi koncesionin e “Meteorologji Kalibrimi”, që ky kalibron të gjithë këto që sjellin naftën në Shqipëri. Gjithë këto pompat, kalimatësat e mëdhenj.

I njëjti zotëri ka fituar këtë kontratë që KESH e jep energjinë në pikë, këtij zotërisë, ai e shet dhe ia jep Shqipërisë në darkë, kur çmimi është shumë më i ulët. Dhe vetëm me disa llogari që më bënë disa ekspertë, në rastin më të mirë në ditë KESH-i fitonte 1600 euro nga ky transaksion.

Në rastin më të keq për këtë kompani, fitonte 150 mijë euro, me energjinë tonë, me lekët tona, ky zotëria Gentian Sula që merr kalibrimin merr dhe këtë.”-tha Brisida Shehaj.

LEXO EDHE:  Klan konfirmon CNA.al/ Fevziu nuk iku

Inkurajojmë Brisin e Tatimeve të Ramës që mos ketë frikë nga emri i portalit, CNA.al ose City News Albania. E dimë që na kanë “hale në sy”, Rilindja, LSI dhe Republika e re, por nuk bëniu dot punën tuaj të paktën mos vidhni punën e të tjerëve pë përfitime politike./CNA.al

Kontrata kriminale/ KESH, humbje miliona euro me shkëmbimin e energjisë

Thellohet afera KESH-NOA/ Si u përfshi Autoriteti i Konkurencës në skandal

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“FRPD nuk e merr dot”/ Demokratët “kryqëzojnë” Bashën: Je një tradhtar, në 11 dhjetor do ikësh edhe ti

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas sulmit nga Lulzim Basha, i cili sot me një vendim përsonal ka shpërndarë forumet drejtuese të FRPD, qytetarë të shumtë kanë “kryqëzuar” kryedemokratin në rrjetet sociale.

Në faqen zyrtare të PD, ku edhe është shpërndarë njoftimi për zgjedhjen e kryetarit të të rinjve, qytetarët i kanë vënë në dukje Bashës se ata nuk i merr dot peng. Po ashtu, i kanë sjellë në kujtesë Bashës se FRPD është e angazhuar për të mbështetur Foltoren e Sali Berishës dhe sipas tyre, Kuvendi i 11 dhjetorit do të jetë fundi i kryeopozitarit.

LEXO EDHE:  Pesë mënyrat sesi sulmet e 11 shtatorit 2001 e ndryshuan Amerikën

LEXO EDHE:  Fundi tragjik i Al Kapones:A u përndoq ai nga fantazma e një gangsteri, që e kishte ekzekutuar dikur?Por edhe bashkëqeverisja me Ramën ka qenë pjesë e kritikave dhe sulmeve që i kanë drejtuar Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“8 vite nga disfata në disfatë”/ Berisha: ‘Kryetari pa parti’ vetëm fiku shpresa

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lideri historik, Sali Berisha nga “Foltorja” në Lushnje bëri një pararelizëm mes Shqipërisë para 8 vitesh dhe Shqipërisë sot, ku sipas tij vendi ka qëndruar në vendnumëro dhe prapakthehu.

Ai shtoi se për shkak të keqqeverisjes, Shqipëria u ngjit në çatinë e botës për korrupsion dhe se për këtë arsye u mbyllën edhe dyert e Evropës ndaj nesh.

“Ku jemi ne sot pas 8 vitesh. E vërteta ajo është dhe Shqipëria ne nap ret ta nxjerrim nga gropa. Ne ecëm drejt NATO, BE, me heqjen e vizave. Një arritje tjetër, kaluam nga vendi me të ardhura të ulëta, në vendin me të ardhura të mesme. Largimi nga vendi u zvogëlua në mënyrë dramatike. Popullata në Shqipëri filloi të rritej. 

Mijëra shqiptarë kanë ikur nga vendi. Politika antishqiptare të spastrimit etnik. Në 8 vite Shqipëria u ngjit në çatinë e botës për korrupsion. Këto bënë që dyert e Evropës të mbyllen për ne. 8 vite vendnumëro dhe prapakthehu. Në vend që të bënte përpjekje për të ecur drejt BE, e çoi drejt Beogradit. E ktheu vendin në një vassal të Beogradit. 

Procesin e Berlinit nga Merkel e zëvendësoi me nismën e Beogradit, fillimisht e quajti mini-shengen, por këtë ia ndëloi Evropa dhe i vuri emrin e George Soros, Aleksandër Vuçiç dhe Edi Rama”, shprehu Berisha.

Më tej ai nuk nguroi as të ironizojë kreun e PD, Basha, të cilin e cilësoi “kryetar pa parti, që në 8 vite nuk ndezi as edhe një fije shprese”.

LEXO EDHE:  Klan konfirmon CNA.al/ Fevziu nuk iku

LEXO EDHE:  Klan konfirmon CNA.al/ Fevziu nuk ikuNë të gjithë këtë përpjekje, opozita shqiptare ishte e paqenë. Ajo nuk ndaloi dot në asnjë rekord të zi që shënoi qeveria në këto 8 vite. Dështoi total!

Ju tregoj rastin e një letre të hapur që i shkruante kryetarit pa parti një zonjë e nderuar.

Këto 8 vite ti nuk ndeze asnjë shpresë, por shove shumë shpresa. Më duhet të të them se si njeri I fikur që je, nuk mund të ndezësh shpresë as tek vetja jote.

Ish-kryetari apo kryetari pa parti, eci 8 vite nga disfata në disfatë. Kryetari pa parti e shndërroi këtë parti në shoqatë. Deklaroi me 26 prill masakrën elektorale. Ajo ishte e vërtetë, nuk e mohoj. Edi Rama nuk i ka fituar kurrë zgjedhjet sepse s’mund të quhet kurrë fitore kur përdor sistemin e patronazhistëve, i vendosur pas sistemit skllavo-pronar.

S’mund të quhen zgjedhje të fituara apo fitore kur përdor të gjithë shtetin e buxhetin për të blerë votën”, theksoi Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha thirrje demokratëve/ “T’i përvishemi narkoshtetit”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lideri historik i PD, Sali Berisha iu ka bërë thirrje të gjithë demokratëve për tu bashkuar, për të ringritur PD dhe t’i përvishen narkoshtetit për ta rrëzuar atë sa më parë.

Gjithashtu është shprehur se Lulzim Basha nuk mund të takojë demokratët sepse ka frikë dhe është një peng i Edi Ramës, që po mundohet të shndërrojë PD në partinë e narkoshtetit.Të bashkohemi, të ndërtojmë PD në lartësinë e duhur, për t’iu përveshur narkoshtetit, për ta rrëzuar.

Basha vrapon si tinëzar pas karriges së tij se pati frikë mos i merrnin karrigen. Iu tradhtoi ju, mundin tuaj, PD, sot në vend të masakrës zgjedhore ka marrëveshjen për të shndërruar PD, në partinë e narkoshtetit. Nuk vjen dot trek ju, ka frikë nga ju. Ai është një peng i Edi Ramës”, ka thënë Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE