Connect with Us

Skënderbeu kalon në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë

Sport

Skënderbeu kalon në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë

Publikuar

-

Skënderbeu kualifikohet në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë.

Skuadra bardhekuqe ka fituar me poker golash ndeshjen e kthimit të luajtur në stadiumin “Skënderbeu” ndaj Veleçikut.

Në minutat ’10 dhe ’48 shënoi Bismark, në ’30 Nikaj, dhe ’33 Vitija duke vulosur gjithçka.

Fitorja praktikisht u sigurua që në pjesën e parë me 3 gola. Skënderbeu e kishte fituar edhe ndeshjen e parë ndaj Veleçikut duke mos e diskutuar për asnjë moment kualifikimin.

Tashmë korçarët kalojnë në raundin tjetër.

FT’ Skënderbeu-Veleçiku 4-0

10′ , 48′ Bismark, 30′ Nikaj, 33′ Vitija

/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

E pyesin për skandalin, i vetmi lojtar i Polonisë që vlerësoi tifozët e Shqipërisë: Ata jetonin për futbollin, më pëlqyen

Publikuar

-

Nga

Erdhën, panë, provokuan, fituan dhe u larguan. Ky ishte udhëtimi i polakëve në Shqipëri, atje ku Kombëtarja e drejtuar nga Sousa triumfoi në shifrat 0-1.

Menjëherë pas golit të shënuar do të niste festimi i Swiderskit para tifozëve shqiptarë. Provokimi ishte kryefjala e polakëve, teksa më herët kishte edhe disa situata të portierit Shezni me tifozët shqiptarë, mes ironisë që karakterizoi gardianin e Juventusit.

E teksa shishet e ujit shpërthyen drejt lojtarëve të Polonisë, sigurisht që nga kundërshtarët nuk mund të kishte vlerësime për atmosferën në “Air Albania”.Por pavarësisht asaj që ndodhi, mbrojtësi që luajti kundër Shqipërisë, Pawel Dawidowicz, ishte i vetmi që ka vlerësuar tifozët shqiptarë. I pyetur nga gazetarët polak rreth sjelljes së tifozëve dhe skandalit, mbrojtësi i Veronës është shprehur:

“E dinim që duhej të ktheheshim me fitore dhe duhet të ishim sa më të përqendruar, në mënyrë që të mos na shpërqëndronte askush. Është kënaqësi që të luash në ndeshje të tilla. Mund të ndiesh atmosferën dhe tifozët. Mendoj se njerëzit atje jetojnë me futbollin. Më ka pëlqyer”, tha futbollisti polak.

 

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Paradoksi në “Air Albania”! Policia ndaloi gjithçka, por zbulohet nga dolën shishet e ujit në duart e tifozëve

Publikuar

-

Nga

Në Air Albania nuk shkoi asgjë siç duhej për rezultatin e takimit ndaj Polonisë dhe njëkohësisht për imazhin e lënë nga Shqipëria. Të gjithë ishim përgatitur për një festë të madhe të futbollit, por rezultoi ndryshe.

Menjëherë pas golit të Swiderskit, lojtari polak shkoi te tifozët shqiptarë duke festuar para tyre. Kaq mjaftoi që mbështetësit e Kombëtares tonë të hidhnin shishet e ujit në drejtim të tij. Por në fakt është jo pak e habitshme pasi Policia e Tiranës nxori qysh në krye të herës njoftimin se shishet e ujit nuk duhej të futeshin në stadium.Kontrolli është ushtruar i rreptë dhe gjithçka ishte për mrekulli në nisje të takimit. Por çfarë ndodhi më pas? “Ora News” ka zbuluar se kompani të kateringut nisën që të shisnin shishe me ujë dhe njëkohësisht kanaçe me birra, duke krijuar gjithë rrezikun e madh.

Në çdo vend tjetër kjo evitohet dhe shitja bëhet vetëm në gota plastike. Por nga e gjitha kjo që ndodhi, merret mësimin se duhet të ushtrohet një kontroll i imtësishëm edhe në kompanitë e kateringut para nisjes së ndeshjeve.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lajme të mira për Tiranën, dy titullarët hedhin pas krahëve Covid-in

Publikuar

-

Nga

Më në fund lajme të mira për Tiranën. ‘’Panorama Sport’’ shkruan se Arzen Voci dhe Kosta Jani që ishin diagnostikuar me COVID, kanë dalë negativë dhe kanë nisur punën me ekipin.

Po kështu, edhe Taulant Seferi që ishte pozitiv ka dalë negativ dhe pritet që sot të jetë në kryeqytet për të nisur stërvitjen.Bashkë me Seferin, negativ ka dalë dhe Ismajlgeci i cili gjithashtu do të bashkohet me grupin për tu përgatitur për sfidën me Teutën në kampionat.

Ndërsa sa i përket Gjumsit, Hoxhallarit, Likës dhe Ngos në ditët në vijim do të shikohet sërish situata e tyre.

LEXO TE PLOTE