Connect with Us

Shi dhe borë/ Bien ndjeshëm temperaturat

Sociale

Shi dhe borë/ Bien ndjeshëm temperaturat

Publikuar

-

cna lajme sociale

Vendi ynë në pjesën do të jenë me kthjellime dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore. Parashikohet që në pjesën e dytë sjell shtim të vranësirave duke rrezikuar reshje shiu në të gjithë vendin, më problematike situata paraqitet në zonat Jugore.

Në ndikimin e vranesirave dhe shirave mbetemi edhe gjatë natës. Në zona të thella malore do të ketë reshje të pakta dëbore.

LEXO EDHE:  Shiu nuk po na ndahet/ Ja sa do arrijnë temperaturat

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen mëngjes, por rriten lehte në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë gjate dites me shpejtësi 25 km/h, por forcohet natën duke arritur deri ne 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim të lartë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Java nis me diell/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash gjatë orëve të para të ditës, ku më të dukshme vranësirat pritet të jenë në Veriperëndim të vendit.

Por, në orët pasdites vranësirat do të shtohen përkohësisht duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zona të izoluar në Veri dhe pjesërisht në qendër.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Vijojnë reshjet e shiut dhe dëborës

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanëtSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vranësira dhe kthjellime/ Si pritet të jetë moti sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, ku më të dukshme vranesirat priten në zonat veriore. Ndërsa në orët vijuese vranësirat do të shtohen përkohësisht në pjesën më të madhe të territorit.

POR parashikohet që mbrëmja ti dobësoj sërisht vranësirat duke ri-kthyer kthjellimet.LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Vijojnë reshjet e shiut dhe dëborës

LEXO EDHE:  Moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

E shtuna e ngrohtë dhe me diell/ Fundjava nis me temperature 28 gradë

Publikuar

-

Nga

Vlerat e larta barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa në orët vijuese priten kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.Sipas MeteoAlb. temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

LEXO EDHE:  Moti/ Ja parashikimi i sinoptikanëve

LEXO EDHE:  Keni bërë plane për fundjavën?/ Moti do t’iu “surprizojë”, rriten ndjeshëm temperaturat

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE