Connect with Us

“Operacioni ishte jetë a vdekje”/ Fifi flet për proçedurën e dobësimit që i rrezikoi jetën

Showbizz

“Operacioni ishte jetë a vdekje”/ Fifi flet për proçedurën e dobësimit që i rrezikoi jetën

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Fifi është një prej këngëtareve më të preferuara të publikut shqiptar. Ajo shpesh herë është vendosur në qendër të vëmendjes edhe për shkak të fizikut të saj.

Në një rrëfim brenda shtëpisë së “Big Brother” ajo tha se vuante nga tiroidet dhe nëse konsumonte ushqime të caktuara trupi i saj reagonte mënjeherë me shtim në peshë. Madje ajo kishte provuar edhe të dobësohej me anën e proçedurës së “balonit gastri”. Si duket ajo proçedurë jo vetëm që nuk rezultoi efektive por i ka rezikuar asaj edhe jetën.

LEXO EDHE:  'Met Gala' e mbuluar me simbole fetare/ Vipat që shkelën në tapetin e kuq

’Jam zgjuar pas 6 orësh dhe doktori më tha se operacioni ishte jetë a vdekje. Nuk humba peshë por shtova. Nuk mund të konsumoja asgjë gjithë ditën. Ata më thanë që duhet të mbaja edhe regjim ushqimor gjë që ishte një budallallëk’’,është shprehur këngëtarja duke shtuar se  baloni qendroi në stomakun e saj mbi 10 muaj dhe jo vetëm që nuk humbi në peshë por shtoi 4 kg./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Babai nxjerr këngëtaren nga “Vëllai i Madh”/ Flori e merr në shtëpi për t’u siguruar që është mirë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Këngëtarja kosovare, Filloreta Raçi, e njohur si Fifi, la shtëpinë e “Big Brother”, pasi u vu në qendër të diskutimeve, për shkak të përfshirjes së saj në raportin e Sarës dhe Dj Pm.

Ajo kërkoi fillimisht atë mbrëmje të linte shtëpinë, pasi humbi ndjenjat gjatë spektaklit live, por bëhet me dije se ka qenë babai i Fifis, i cili i ka kërkuar produksionit ta nxjerrë urgjent atë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, pasi siç e tha dhe vetë Fifi, prindërit ishin kundër që ajo të hynte në këtë shtëpi pikërisht për këtë arsye.

Në momentin që Fifi është rrëzuar pa ndjenja në transmetim live, i ati ka marrë masat dhe i ka kërkuar produksionit ta bindin atë që të dalë nga shtëpia menjëherë.

LEXO EDHE:  Cili nga banorët të pëlqen?/ Dj Pm nuk nguron të ngacmojë Sarën

LEXO EDHE:  Më në fund/ Graniti bën hapin e parë drejt Fifit: DeklarohemiDalja e saj u pasua me reagime të shumta, ku njerëz pranë saj shprehën mbështetje ndaj këngëtares, e një ndër to ishte edhe Flori Mumajesi.

Mësohet se Flori ka vendosur që ta strehojë Fifin në shtëpinë e tij ku ka dhe studion dhe madje të merret seriozisht për rehabilitimin e saj, pas tronditjeve emocionale dhe momenteve të vështira që kaloi gjatë qëndrimit të saj në shtëpinë e “Vëllait të Madh”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Mbeten pas mëritë e vjetra/ Merr fund armiqësia disa vjeçare mes Taynës dhe Fifit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Tayna dhe Fifi prej disa vitesh kanë pasur një armiqësi shumë të madhe me njëra-tjetrën.

Përplasja e tyre vite më parë ishte ndër më të ashprat e estradës tonë.

E gjithë kjo ndodhi, kur rep-artisja vetëm sa kishte depërtuar fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Akuzat ishin aq të rënda sa patën degraduar edhe në nivele të ulëta personale.

LEXO EDHE:  Graniti flet për lidhjen jashtë shtëpisë: Tenenovela ime në “Big Brother Vip” ka mbaruar, tani…

LEXO EDHE:  Ka hequr dorë nga muzika?/ Beatrix Ramosaj bën deklaratën e papritur

Por s8i duket kjo armiqësi ka marrë fund.FIfi e ka ndarë intron e albumit të Taynës, “Heroinat”, për 28 nëntor nën përshkrimin “Fuqia e grave” teksa pak minuta pas, të njëjtën ia ka kthyer Tayna duke i publikuar në Instagram demon e këngës “Diell”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Produksioni i “Big Brother” merr vendimin e prerë për dronët fluturues

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Ditët të fundit, disa dronë janë futur brenda shtëpisë më të madhe të ‘Big Brother Albania VIP’, si mbështetje nga familjarët për banorët brenda shtëpisë.

Në lidhje me këtë veprim i cili po kyhehet në traditë kohët e fundmit produksioni ka marrë vendim të cilin ia ka komunikuar publikut përmes postimit në faqen zyrtare në Instagram.

LEXO EDHE:  Paloma tregon si e godiste burri/ “Më dhunonte, bërtiste, thyente çdo gjë”

LEXO EDHE:  Më në fund/ Graniti bën hapin e parë drejt Fifit: Deklarohemi

“Big Brother” ju lajmëron se duke filluar që nga ora 13:00 e ditës së sotme do të ndalohet lëvizja e çdo mjeti fluturues (dron) mbi shtëpi.Gjithashtu informojmë se në shtëpi janë instaluar pajisjet e specializuara që do të ndalojnë fluturimin e këtyre mjeteve“, shkruhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE