Connect with Us

Kriza energjetike/ Malaj: Problem keqqeverisja, Rama po krijon panik

Politikë

Kriza energjetike/ Malaj: Problem keqqeverisja, Rama po krijon panik

Publikuar

-

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në A2 Business, e cilësoi të tepërt panikun e krijuar nga kryeministri në lidhje me krizën energjetike.

Sipas Malajt, Shqipëria ka pasur gjithmonë goditje nga krizat e jashtme dhe kjo dhe si pasojë e keqqeverisjes që shkruhet në çdo raport ndërkombëtar.

Përgjegjësinë kombëtare tani e imponon situata në të cilën ndodhemi. Jemi në një zhvillim ku paqartësitë janë rritur. Ajo që është më e rëndësishme është që paniku më i madh është paniku që do të krijojnë qeveritar. Goditje të jashtme ekonomike Shqipëria ka pasur gjithmonë. Ajo që ndodh në Shqipëri nuk është se preket vetëm nga një krizë e jashtme. Ajo që ndodh në Shqipëri është fatkeqësisht një mbivendosje e krizës së goditjes së jashtme me krizën e mungesës së kredibilitetit dhe me krizën e keqqeverisjes së vendit. Ishte i tepërt paniku i krijuar nga kryeministri për të marrë një vendim për të shpallur një gjendje të jashtëzakonshme”, u shpreh Malaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“A të mbron bodyguardi nga ‘Foltorja’, po nga Covid-i”/ Manjani “tallet” me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të marrë për zgjerimin e listës së personaliteve që do të ruhen nga Garda e Republikës, mes të cilëve ishte edhe kreu i PD, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ka ironizuar këtë duke thënë se në atë ‘krah le të flenë, pasi kanë mbrotjen e organeve të fuqishme.”

Ish-ministri ‘tallet’ më tej se “A të mbron bodyguardi nga Foltorja?! Po nga covidi?!”

“Qesharakë pa kufinj! Po po, ëhë! Do ju ruajnë bodyguardët, posi! N’at krah flini…Po ju flini, flini!Gjumë të ëmbël.

Keni mbrojtjen e organeve tona fuqishme…Kush ka nevojë për bodyguargë ka kry punë me këtë realitet. Kam qenë, jam e do jem i bindur për këtë gjë.

Jo më kot njerëzia të uron “t’rujt zoti”. Askush e askund nuk ka shprehje “t’rujt bodyguardi”! Mos është më kollaj me qenë njeri normal që si ke borxh kujt?!LEXO EDHE:  Epidemia e fruthit, emergjencë kombëtare/ Qeveria asnjë masë, media hesht  

LEXO EDHE:  Vjedhja e ujit/ Rama: Ndëshkime për abuzuesit

Se po u nis borxhliu me të lyp borxhin ska bodyguard që të ruan më, or ti! Uh, pyetje:

A të mbron bodyguardi nga Foltorja?!

Po nga covidi?!

Qesharakë pa kufinj!”, shkruan Manjani./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Duka për përçarjet në PD/ Opozita shqiptare në momentet e saj më të vështira

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka duke komentuar përplasjet brenda PD, tha se opozita shqiptare ndodhet në momentet e saj më të vështira.

I pranishëm në studion e “Now” me Erla Mëhillin, z. Duka theksoi se përplasjet në PD janë ende të paqarta.

“PD dhe opozita janë në momente më të vështira të vetat. Lind një pyetje këtu. Kjo u bë për shkak se konfliktohen kot me njëri me tjetrin. Ka fat Rama apo kanë sajuar ndonjë gjë? A ka fat apo e ka bërë vetë? Ju bëni sikur, pse shkoni në mbledhjen e PD? Mos shkoni në mbledhje”, tha ai.

LEXO EDHE:  Berisha shpërthen kundër Ramës/ Tradhëtar i kombit, është vërsulur si lopë e çmendur

LEXO EDHE:  FOTOT/ Rama largohet nga Shqipëria për festat e nëntoritAi konfirmoi se mes aleatëve dhe Partisë Demokratike nuk ka asnjë bashkëpunim, që pas zgjedhjeve.

“Ne direkt pas zgjedhjeve nuk kemi asnjë lloj bashkëpunimi me PD. Mbase ato duke pasur problemet brenda vetes, nuk e gjejnë kohën për aleatët”, shtoi Duka./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Foltorja proces rizgjimi”/ Nishani thirrje demokratëve: Mos bini pre e provokimeve të keqdashësve

Publikuar

-

Nga

Mungoi në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD/ Sqarohet Nishani: Refuzoj të jem pjesë e teatrit absurd

Ish presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Partia Demokratikë ka hyrë në një lëvizje dhe në një proces rizgjimi dhe shprese.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Nishani u bën thirrje demokratëve që të mos bien pre e asnjë provokimi dhe provokatori, dhe të mos konsumojnë energji me keqdashës, të paguar sipas tij, me paratë e llumit  dhe drogës.

Ai ka shtuar se misioni i demokratëve sot është vetëm në interes të shpëtimit të PD nga rrjeta e zezë e merimangës.

“Partia Demokratike ka hyrë në një lëvizje dhe proçes rizgjimi dhe shprese.Ky proçes i vonuar por më i prituri është energji, vlerë, dinjitet e vullnet i qindra mijëra njerëzve të lirë që s’ka bir nëne që i merr peng.

I ftoj të gjithë demokratët, patriotët e ndershëm të këtij vendi, ata që as nuk shiten e as nuk blihen, të mos bien pre e asnjë provokimi dhe provokatori, të mos konsumojnë energji me keqdashës dhe të paguar me paratë e llumit të hajnisë dhe drogës.

Misioni i demokratëve sot është vetëm në interes të shpëtimit të PD nga rrjeta e zezë e merimagës ku e liga tenton me çdo forcë e me këdo të mundet, ta mbaj të lidhur peng.

E nesërmja e një PD-je, të lirë, të bashkuar, qytetare, moderne, e vitalizuar, do të jetë shërbimi më i i mirë për Shqipërinë dhe Interesin Kombëtar”, shkruan ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE