Connect with Us

Çfarë po ndodh në tregun valutor?/ “Stopojnë”, Euro, Dollari dhe Paundi

Ekonomi

Çfarë po ndodh në tregun valutor?/ “Stopojnë”, Euro, Dollari dhe Paundi

Publikuar

-

/
lajme cna ekonomi

Të dhënat e fundit nga tregu valutor flasin për një qëndrueshmëri të monedhave të huaja për ballë lekut.

Për të gjithë ata që janë të interesuar të blejnë apo shesin monedhat e huaja, po sjellim më poshte edhe shifrat e këmbimit.

Euro sot blihet 120.5 lekë dhe shitet me 125,5 lekë.

Sipas kursit të këmbimit, ollari amerikan blihet mëngjesin e sotëm me 102.9 lekë dhe shitet me 107.9 lekë.

LEXO EDHE:  Këmbimi valutor/ Mësoni, me sa mund t’i këmbeni sot monedhat e huaja

Ndërsa Paundi blihet me 140.8 dhe shitet me145.8 dhe Franga zviceriane blihet me 110.7 lekë dhe shitet 115.7 lekë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Ekonomi

Euro vijon të jetë e dobët në treg/ Këmbimi valutor, 7 dhjetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Sot, Dollari amerikan blihet me 104.7 Lekë dhe shitet me 110.7 Lekë.

Euro vijon të jetë në pozicione të dobëta, blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.4 Lekë dhe shitet me 145.4 Lekë.Franga zviveriane blihet me 114.4 Lekë dhe shitet me 119.4 Lekë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Rritet lehtë Euro, bie Dollari/ Kursi i këmbimit, 10 Nnëtor 2021

Dollari kanadez blihet me 81.5 Lekë dhe shitet me 86,5 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja, sipas Credins Bank./S.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Çmimet e ushqimeve arrijnë nivelin më të lartë që nga viti 2011

Publikuar

-

Nga

Në muajin nëntor çmimet globale të ushqimeve arritën në nivelin më të lartë që nga qershori i vitit 2011, njofton agjencia e OKB-së për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO).

Muajin e kaluar indeksi i çmimeve ushqimore arriti në 134.4 pikë, duke shënuar një rritje mesatare prej 1.2 për qind në krahasim me tetorin.

Ndërkohë, indeksi i çmimeve të ushqimeve, në muajin nëntor tregoi një rritje me 27.3 për qind në krahasim më nëntorin e një viti më parë.

Produktet që kanë pësuar rritje në nëntor:

Indeksi i çmimeve të produkteve të qumështit muajin e kaluar shënoi rritje me 3.4 për qind në krahasim me tetorin.Indeksi i çmimeve të drithërave në nëntor ka shënuar rritje me 3.1 për qind në krahasim me një muaj më parë, ndërsa në krahasim me të njëjtin muaj të një viti më parë ka regjistruar rritje me 23.2 për qind. Çmimet e grurit arritën nivelin më të lartë që nga maji 2011.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 24 nëntor 2021

LEXO EDHE:  Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Indeksi i çmimeve të sheqerit në muajin nëntor ka shënuar rritje me 1.4 për qind si dhe 40 për qind rritje në krahasim me nëntorin 2020.

Produktet që pësuan disi ulje në nëntor:

Indeksi i çmimit të vajit vegjetal në nëntor ka shënuar ulje me 0.3 për qind nga niveli rekord që arriti në tetor. Rënia e lehtë reflektoi vlera disi më të ulëta për vajin e sojës dhe të rapit, ndërsa çmimet për vajin e palmës mbetën pothuajse të pandryshuara.

Indeksi i çmimeve të mishit ka shënuar një ulje me 0.9 në krahasim me muajin tetor. Por, mbetet 17.6% më i shtrenjtë se vitin e kaluar./euronews

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Nuk ka luhatje të monedhave të huaja përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 6 Dhjetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dollari amerikan sot blihet me 104.7 Lekë dhe shitet 110.7 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.4 Lekë dhe 145.4 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 114.4 Lekë dhe shitet me 119.4 Lekë.Dollari kanadez blihet me 81.5 Lekë dhe shitet me 86.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Monedhat e huaja përballë Lekut/ Njihuni me kursin e këmbimit valutor, 18 Tetor 2021

LEXO EDHE:  Rritet lehtë Euro, bie Dollari/ Kursi i këmbimit, 10 Nnëtor 2021

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE