Connect with Us

Bullizuan 8 vjeçaren për shkak të peshës/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Albi Nako dhe Erjona Rusin

Showbizz

Bullizuan 8 vjeçaren për shkak të peshës/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Albi Nako dhe Erjona Rusin

Publikuar

-

Një rast i shëmtuar ka ndodhur gjatë spektaklit “T’ka mami yll”, ku një vajzë e vogël vetëm 8 vjeçe është bullizuar hapur nga juristi Albi Nako dhe Erjona Rusi. Ata i kanë vënë në dukje 8 vjeçares peshën e saj dhe në mënyrë indirekte e kanë vendosur përballë zgjedhjes “ose ushqim ose kërcimin” , duke mos ju interesuar farë ndikimin që mund të ketë kjo shprehi jo vetëm tek vajza në fjalë por në përgjithësi.

Albi-kush mendon se kërcen më mirë nga të gjithë?

8 vjeçarja-Mendoj se unë, kisha më shumë elementë.

Albi-Ty të pëlqen të ushqehesh apo kërcesh?

8 vjeçarja- Mmm të kërcej

Erjona: Do hiqje dorë nga ushqimi për të kërcyer?

Ky veprim është komentuar shumë nga ndjekësit dhe publiku në tërësi të cilët nuk i kanë kursyer komentet negative kundrejt tyre.

LEXO EDHE:  Klaudia Pepa dhe Albi Nako pranojnë publikisht ndarjen/Çfarë ndodhi mes nesh?

“E ke fytyren si mali me gropa dhe guxon i bullizon femijët. A quhesh akademi?? Akademi për çfarë? Për ata që kanë talent, që kanë një trup perfekt, që dinë çdo levizje më mirë se ty? Normal që dhe për ta është akademia, aman ka dhe njerez qe me pak ndryshim e ndihmë arrijnë të behen po aq të mirë. Po jo se surrati jot që hiqet sa lart e posht si i zgjuar e talentuar kur s’di as të lidhë dy fjale me femijët. Turp”, i shkruan njëri prej komentuesve./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Kënga dhe klipi me Florin gati prej dy vitesh/ Fifi zbulon arsyen pse nuk është publikuar ende

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Këngëtarja Filloreta Raçi e njohur për publikun si Fifi, ka treguar se ka një bashkëpunim me këngëtarin Flori Mumajesi.

Në një bisedë brenda shtëpisë me Monikën, Fifi ka treguar se kënga është realizuar , madje edhe klipi.

Por ka një arsye pse kënga dhe klipi nuk janë publikuar ende.

Fifi thotë se klipi është realizuar kur ajo ishte shumë e shëndoshë dhe Flori nuk ka dashur të publikohet ende pasi shqetësohet për mënyrën se si do të ndihet ajo.

Pjesë nga biseda:

Monika: Ça moshe ka Flori?

Fifi: 39, bëni tani në gusht.

Monika: A, pse e dija të të 40-at unë atë.

Arjola: Po 39, probabilitet 40.

Monika: 39-40, po e dija më të madh. Po tani nuk shkon në asnjë lloj koncerti?

LEXO EDHE:  Herës tjetër bërtit dhe çirru vetëm të lutem mos hesht/ Nga Erjona Rusi

LEXO EDHE:  2 muaj pas ndarjes/ Albi Nako rrëfen për divorcin me Klaudia Pepën

Fifi: E ka pas këto punët e veta…nëna i vdiq.Monika: E di se atëherë shkruajti…ishim në Covid kur…

Fifi: Sivjet i ka vdek nëna, shkurt-mars.

Monika: Po, kemi qenë të mbyllur

Fifi: Janar ose shkurt, s’po di saktë, por s’kemi qenë të mbyllur. Vjet kemi qenë të mbyllur, sivjet kemi qenë me fashë orare.

Fifi: E di që kam qenë në Kosovë, kur më kanë thirr.

Monika: Jo, po se shof më që të shkojë nëpër kështu.

Fifi: Jo, thjësht është t’u e marrë, është duke punuar për të nxjerrë këngë të reja. Çfarë këngësh ka aty!? Zoti hajër e bëftë!

Monika: Po ti vetë me atë do këndosh?

Fifi: Po, patjetër. E kam një këngë me videoclip gati që dy vjet, që rri aty klipi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Akuzat se ka penalizuar Granitin/ Flet Fifi: Nuk ka folur me vajzat se më ka respektuar mua

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Granit Cana është kthyer në temën e diskutimit nga vajzat në shtëpinë e Big Brother Vip.

Teksa shumë prej banorëve, mendojnë se Graniti është penalizuar prej raportit me Fifin, këngëtarja mendon ndryshe.

Drejt akuzave që ajo nuk e ka lejuar të qëndrojë me banorët në shtëpi, gjatë një bisede me Monikën, Fifi është shprehur se Graniti ka folur dhe ka patur shoqëri me të gjithë.Fakti që ai nuk ka folur me disa prej vajzave në shtëpi, sipas Fifit kjo ka ndodhur se ka respektuar atë.

LEXO EDHE:  Çifti simpatik thyen heshtjen/Ja e vërteta e “ndarjes”

LEXO EDHE:  Si është të bëhesh me motër në këtë moshë? Përgjigjet Albi

Graniti ka ndenjur me Palomën, me Monikën, me Ilirin, me Bushin ( Sabianin), me Kledin, me Donaldin, ka ndenjur me Elhaidin, me Arditin, e s’paska ndjenjur me 4 femra të tjera. E ka respektu Fifin. Nuk është se nuk ka fol me juve, thjesht nuk ka hap muhabet me juve”, ka thënë Fifi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Beniada dhe Semi thashetheme në vaskë/ Flasin për Granitin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Edhe pse jashtë shtëpisë së Big Brother Vip, Graniti vazhdon të jetë qendra e diskutimit mes vajzave në shtëpinë e Big Brother.

Së fundi, Beniada dhe Semi kanë biseduar për raportin Granit-Fifi.

Beniada është shprehur se ishte Fifi ajo që penalizoi Granitin, ndërsa shton se gjatë qëndrimit të tij në Big Brother kishte vënë re mënyrën se si ai shihte Semin.Ndërkohë nga ana tjetër, teksa lahej në vaskë, Semi është shprehur se gjithnjë e ka parë si shok dhe të njëjtën gjë i ka thënë dhe Graniti, se nuk e sheh më shumë se një shoqe.

LEXO EDHE:  “Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

LEXO EDHE:  “Ju keni nevojë për ndihmë askush tjetër”/ Dafina Zeqiri reagon ashpër ndaj Albi Nakos dhe Erjona Rusit

Gjithashtu nuk kanë munguar as dikutimet rreth Fifit. Semi është shprehur se di shumë gjëra rreth saj që mund të shkatërronin gjithçka por që nuk mendon të bëjë kështu lojërash./ CNA.al

LEXO TE PLOTE