Connect with Us

Breshëri plumbash ndaj të rinjve/ Zbardhen detajet e plagosjes së dyfishtë

Kronika

Breshëri plumbash ndaj të rinjve/ Zbardhen detajet e plagosjes së dyfishtë

Publikuar

-

cna lajme kronike

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri që u regjitrua pasditen e sotme në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur tek zona e “Ish-Parkut të Autobuzëve”, ku nga të shtënat dy persona kanë mbetur të plagosur.

Shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarje ku po punojnë për kapjen e autorit.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme një tjetër plagosje me armë ndodhi në Tiranë në zonën e “Komunës së Parisit” .

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, në rrethana ende të paqarta, janë plagosur dyshohet me armë zjarri shtetasit A. N., rreth 27 vjeç dhe Xh. V, rreth 25 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplasen dy makina, dyshohet se ka edhe fëmijë

Sherbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëjnë kontrollin e zonës përreth vendit të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njëkohësisht, grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Falsifikoi dosjet e pronave në Dhërmi/ Arrestohet topografi

Publikuar

-

Nga

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Vlorë u bë ekzekutimi i vendimit të datës 06.11.2021, të Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, e cila ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg” për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, për shtetasin E. M., 41 vjeç, banues në Himarë, me detyrë topograf pranë Bashkisë Himarë.

LEXO EDHE:  Foto-Disa orë pas votimit/ Basha shfaqet duke shëtitur në Tiranë

LEXO EDHE:  Të shtëna me armë në Tiranë/ Plagoset 30 vjeçariI njëjti dyshohet se ka falsifikuar formularin e Aktit të Marrjes së Tokës në Pronësi, të cilin e ka përdorur për regjistrimin e një pasurie në fshatin Dhërmi dhe më pas e ka shitur tek persona të tjerë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ish-shefi i mafies shqiptare, në izolim/ Dënohet me 16 vite burg

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ismail Rebeshi, 38-vjeçari shqiptar është dënuar nga Gjykata e Romës me 16 vite burg.

Ish shefi i mafias shqiptare akuzohet për trafik droge në shtetin fqinj.

Përveçse për trafik drogë ai rezulton te jetë i dënuar edhe për një vepër tjetër penale.

Më herët ai është dënuar me 10 vite dhe 11 muaj burg, ndërkohë që tashmë i janë shtuar dhe 16 vite të tjera.LEXO EDHE:  “Arritja” më e fundit e Edi Ramës/ Shqipëria vendi i dytë më i keq në botë për punësimin e të rinjve!

LEXO EDHE:  Ndërkohë që flinim në Tiranë binte borë! Ja qytet e zbardhura sot

38-vjeçari gjendet në regjimin 41 bis pasi konsiderohet si një person me rrezikshmëri të lartë.

Rebeshi, i cili  ishte kreu i bandës kriminale “Viterbo u arrestua nga operacioni i koduar ‘Vakuumi’, që u zhvillua nga policia e Romës, e cila e finalizoi me shkatërrimin e  një bandë me 11 trafikantë.

38-vjeçari akuzohet se ka qenë anëtari kryesor i bandës dhe se furnizonte me drogë disa zona bregdetare midis Ardeas dhe Pomezia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha/ Gazetari ngre dyshime, i përfshirë edhe i vëllai

Publikuar

-

Nga

Vrasja e bisnesmenit Ruzhdi Hoxha, është tema e diskutimit sonte në Opinion, ku gazetarët e kronikës kanë sjellë fakte të reja.

Gazetari Armand Bajrami, tha se ka ende dyshime lidhur me vendin ku është kryer vrasja.Duke folur edhe për faktin, se automjeti i tij është zhdukur, Bajrami tha se se ka dyshime që vrasja mund të jetë kryer në makinë e më pas kufoma është hedhur në zonën e Qafë Malit.

LEXO EDHE:  “Arritja” më e fundit e Edi Ramës/ Shqipëria vendi i dytë më i keq në botë për punësimin e të rinjve!

LEXO EDHE:  Ndërkohë që flinim në Tiranë binte borë! Ja qytet e zbardhura sot

“Zhdukja e makinës është një pikë e fortë që mund të mendohet se vrasja është kryer në makinë. Për këtë janë hedhur dyshime që edhe vëllai është përfshirë jo vetëm duke fshehur makinën, por dhe për largimin e kufomës, pasi është e pamundur që ta bëjë një person i vetëm”, tha Bajrami./CNA.al

LEXO TE PLOTE