Connect with Us

Apel qytetarëve për vaksinim/ Manastirliu “derë më derë” në Durrës

Aktualitet

Apel qytetarëve për vaksinim/ Manastirliu “derë më derë” në Durrës

Publikuar

-

cna lajme aktuale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka vijuar me nismën e saj ‘derë më derë’ për t’u bërë thirrje qytetarëvë për vaksinim.

Ditën e sotme, ministrja është ndalur në zonën e Spitallës, në qytetin e Durrësit, ku u ka bërë thirrje qytetarëve për vaksnimin dhe u ka treguar rëndësinë që vaksina ka ndaj mbrojtjes së virusit.

“Me Kryetaren e Bashkisë së Durrësit, për të folur sy më sy me banorët e kësaj zone, për rëndësinë e vaksinimit anticovid, në këtë Aksion Kombëtar në Mbrojtje të Jetës dhe Shëndetit”, shkruan Manastirliu.

LEXO EDHE:  Pandemia jashtë kontrollit/ Dasho del me reagimin e fortë: Testoni o të paaftë!

Bëjmë të ditur se ministrja herë pas herë u bën thirrje qytetarëve për vaksinimin dhe rëndësinë e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Akuzat për pastrim parash/ GJKKO jep vendimin për bashkëpuntorët e Rezart Taçit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë  “Arrest në burg” për Artur Ballën dhe Bledar Lilon, të cilët janë të përfshirë në skemën e pastrimit të parave bashkë me biznesmenin e hidrokarbureve Rezart Taçi.

Artur Balla dhe Bledar Lilon janë bashkëpunëtorë në skemën e pastrimit të parave të grupit kriminal Cosa Nostra.

Hetimi i nisur nga SPAK dhe në bashkëpunim me Antimafian italiane kanë zbardhur të gjithë skemën e pastrimit të parave të grupit kriminale Cosa Nostrën në bashkëpunim me 4 shtetas italianë.

LEXO EDHE:  “I vuri shkelmin parimeve të PD”/ Berisha me tone të forta nga Durrësi, zbulon pabesinë e Bashës

LEXO EDHE:  Durrës/ Arrestohet ish-Drejtori i Autoritetit Portual Eduard NdreuSPAK ka fakte se skema e pastrimit të parave të krimit drejtohej nga shtetasit italian Francesco Zummo, 90 vjeç dhe I.Z., në bashkëpunim me shtetasin tjetër italian Fabio Petruzzella, të shtetasit zviceran me origjinë italiane D.C., të cilët në bashkëpunim me Rezart Taçin pastronin paratë përmes bizneseve të tij në Shqipëri në sektorin e naftës.

Bëhet fjalë për transaksione në shumën 18,399,941.50 Euro, që është sekuestruar nga SPAK./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U ekzekutua me breshëri plumbash/ Mihasi kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijojnë të dalin detaje të reja nga vrasja e Erigers Mihasit dhe Armando Dumanit në Astrit, mbrëmjen e kaluar.

Sipas Abc news, Erigers Mihasi kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania.

Dyshohet se autorët kanë qenë në dijeni të këtij fakti.30 minuta para ngjarjes së rëndë, një patrullë e Policisë së Tiranës ka ndaluar ‘Audi’-n ku ndodheshin Mihasi dhe Dumani, pranë sheshit Nënë Tereza.

LEXO EDHE:  Durres, zjarri ne banese nuk shkakton te lenduar

LEXO EDHE:  Vaksinat kundër Covid-19/ BE kërcënon me ndalim të rreptë të eksporteve

Pas kontrollit rutinor nga uniformat, ata janë të lënë të lirë.

Më pas, Mihasi dhe Dumani kanë vijuar rrugën drejt Astirit, ku edhe në vendin e quajtur si ‘Dy rrathët’ iu bë prita me breshëri plumbash, duke i lënë të vdekur në vend./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Foltorja, një ndër forumet më demokratike”/ Kokalari tregon qëllimin e saj

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari është një ndër personat që ka dalë hapur në krah të ish-kryeministrit Berisha dhe I është bashkuar “Foltores” me demokratët.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari shkruan se “Foltoret”, janë kthyer në forumet më demokratike që kemi parë në 30 vitet e Demokracisë Shqiptare dhe se vetëm Sali Berisha mund ti jepte jetë këtij lloj formati.

Po ashtu, ajo thekson se një ndër qëllimet e saj është edhe ndërtimi i Konservatorizmit të mirëfilltë në Shqipëri.

Foltoret janë kthyer në forumet më demokratike që kemi parë në 30 vitet e Demokracisë Shqiptare. Ato janë bërë vatër bashkimi për të gjithë demokratët Shqiptarë, duke futur këtu dhe Diasporën.LEXO EDHE:  “I vuri shkelmin parimeve të PD”/ Berisha me tone të forta nga Durrësi, zbulon pabesinë e Bashës

LEXO EDHE:  Konferenca Rajonale Kundër Trafikimit/ Manastirliu: Mbrojtje dhe shërbime konkrete për rintegrimin e grave viktima

Vetëm Sali Berisha mund ti jepte jetë këtij lloj formati.

Personalisht e falenderoj që më ka dhënë këtë platformë pa asnjë limit, për të shtyrë atë që unë vërtetë e kam për zemër dhe që është një nga qëllimet e mia në jetë – ndërtimi i Konservatorizmit të mirëfilltë në Shqipëri.”-shkruan Evi Kokalari./CNA.al

LEXO TE PLOTE