Connect with Us

VIDEO / I tërbuar pas faulleve polake, shihni reagimin e Rejas në pankinë

Kombëtare

VIDEO / I tërbuar pas faulleve polake, shihni reagimin e Rejas në pankinë

Publikuar

-

Faullet e njëpasnjëshme të futbollistëve polakë, sidomos ata të sulmuesit Adam Buksa, kanë tërbuar trajnerin e përfaqësueses Reja.

Gjatë gjithë pjesës së parë, ai është ankuar pranë gjyqtarit të katërt duke kërkuar ndëshkimin e futbollistëve kundërshtarë të cilët goditnin futbollistët kuqezinj pa u ndëshkuar.

Pas faullit kundër Kumbullës, që soli më në fund kartonin e verdhë, protesta e Rejës ka zgjatur aq sa gjyqtari i katërt ka shkuar ta qetësojë në pankinë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Kane thyen rekordin unik me tripletën e tij ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme ku Anglia triumfoi me rezultatin 5-0 ndaj Shqipërisë në stadiumin mitik “Wembley”, e vlefshme për Grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”, Herri Kejn ka shfaqur të gjithë potencialin e tij ndaj kuqezinjve ku realizoi dhe një tripletë.

Faqja zyrtare e eliminatoreve të Europianit, i ka bërë jehonë sulmuesit të Totenhemit i cili ka arritur një rekord unik në Britani. 28-vjeçari është bërë lojtari i parë i kombëtares së Anglisë i cili ka realizuar një tripletë perfektë, një gol me kokë, një me këmbën e majtë dhe një me të djathtën që nga koha e lojtarit Dejvid Plet në vitin 1993.

Një statistikë e veçantë kjo për sulmuesin e Totenhemit i cili me skuadrën e tij në Premier Ligë nuk po kalon një moment të mirë, por mesa duket ndaj Shqipërisë tregoi gjithë potencialin e tij.LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Zyrtari i FSHF-së shpërthen me gjuhë vulgare ndaj kritikëve pas disfatës në Angli: Shkoni mer q*huni

Publikuar

-

Nga

Shpërthen zyrtari i institucionit të futbollit shqiptar, Andi Verçani. Me një koment fyes në rrjetet sociale ai shpreh revoltën për kritikat që ka marrë Kombëtarja pas humbjes 5-0 në Angli.

Një gjuhë e padenjë dhe vulgare për një person që përfaqëson zyrën për shtyp në FSHF.“Para një muaji këta ishin heronj për të gjithë shqiptarët dhe të gjithë donin të ishin në ‘AIR Albania’. Sot këta qenkan turpi i kombit. Shkonin mër q*huni.”, përfundoi Andi Verçani.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Këta janë futbollistët e kombëtares që mungojnë në ndeshjen me Andorrën

Publikuar

-

Nga

Sokol Cikalleshi dhe Klaus Gjasula me kartonët e verdhë që kanë marrë mbrëmë ndaj Anglisë e kanë mbyllur para kohe fazën kualifikuese në grup.

Të dy lojtarët janë të pezulluar për ndeshjen e radhës me Andorrën që e luajnë të hënën.Mungesat pritet të jenë më të shumta, pasi priten edhe përgjigjet e dy të dëmtuarve, Bare dhe Kumbulla që dolën nga fusha në fillim të ndeshjes.

Dyshime ka edhe për gatishmërinë e Brojës, që mbrëmë përfundoi në tribunë.

LEXO TE PLOTE