Connect with Us

Pak orë nga starti i Shqipëri-Poloni, FSHF me njoftim të rëndësishëm për tifozët kuqezi

Kombëtare

Pak orë nga starti i Shqipëri-Poloni, FSHF me njoftim të rëndësishëm për tifozët kuqezi

Publikuar

-

Shqipëria do të luajë ndeshjen e rëndësishme ndaj Polonisë, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania” në orën 20:45, të vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”. Federata Shqiptare e Futbollit me anë të një komunikate zyrtare ka publikuar për tifozët që do të mbështesin maksimalisht Kombëtaren në stadium, mbi orarin e hyrjes së fansave dhe sendet që nuk do të lejohen në brendësi të impiantit të “Air Albania”-s.

NJOFTIMI ZYRTAR I FSHF-së –

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri–Poloni”, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mbi orarin e hyrjes së tyre në stadium dhe mbi një pjesë të materialeve që nuk do të lejohen të mbahen me vete në stadium.

– Hyrja e tifozëve do të fillojë në ora 18:00.
– Të gjithë personat që janë të pajisur me biletë, duhet të kenë me vete dokumentin e identifikimit si dhe nuk do të lejohen fëmijët nën moshën 16 vjeç, të cilët janë të pashoqëruar nga prindërit.
– Nuk do të lejohen disa sende si, sende të forta, bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike etj
– Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar.

Duke ju falenderuar për mbështetjen e pakufishme që i jepni gjithmonë ekipit Kombëtar shqiptar, shpresojmë në mirëkuptimin tuaj dhe në mbështetjen tuaj të përhershme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Nuk drejton që pas largimit nga Shqipëria, Panucci: Kam refuzuar 6-7 skuadra

Publikuar

-

Nga

Christian Panucci që nga koha kur u largua nga drejtimi i Shqipërisë, nuk është ulur në stolin e asnjë skuadre. Megjithatë duket se kësaj pauze po i vjen fundi, pasi tekniku italian thotë se i është rikthyer dëshira për të drejtuar një skuadër.

“Italia e ka mundësinë të shkojë në Botëror, kombëtaret e tjera janë të forta, por i kemi të gjitha kartat në rregull. Italia është në diskutim vetëm sepse u gabua një penallti.  Rikthim në rolin e trajnerit? Kam refuzuar 6-7 skuadra sepse kam dashur të marr një pauzë, por më është rikthyer dëshira për të trajnuar. Ndonjëherë është i rëndësishëm projekti, shoqëria.Në kohët e fundit më ka pëlqyer një intervistë e Zanettit, i cili kur është pyetur mbi modulin e lojës që preferon u përgjigj se gjithçka varet nga lojtarët që ke në dispozicion dhe kjo është një përgjigje e zgjuar”, u shpreh Panucci.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Mundi 5-0 Shqipërinë Federata Angleze merr vendimin për të ardhmen e Sauthgejt

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Anglisë, Garet Sauthgejt ka nënshkruar një kontratë të re trevjeçare si trajner i ‘’3 Luanëve’’ që do ta çojë anglezin përtej Kampionatit Evropian në verën e vitit 2024.

Sauthgejt është trajneri më i suksesshëm i Anglisë që nga fituesi i Kupës së Botës Sir Alf Ramsej në vitin 1966, dhe 51 është shpërblyer për punën e tij duke e çuar ekipin kombëtar në finalet e Euro 2020 këtë verë.Tekniku anglez aktualisht fiton 3 milionë paund në vit, por marrëveshja e tij përfshin një rritje të konsiderueshme në 5 milionë paund dhe bonuse shtesë.

Anglia u kualifikua për në Kupën e Botës me dy ndeshjet e fundit, ku vendimtare ishte fitorja me Shqipërinë në Uembli, ndërsa pak ditë më vonë shkatërruan 10-0 San Marinon.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ftesë e veçantë nga Lotito, Edi Reja bëhet trajner i Vatikanit për… 1 ndeshje

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme në Romë të Italisë është zhvilluar një sfidë miqësore mes zyrtarëve dhe punonjësve të Vatikanit dhe punonjës të Organizatës Botërore të Romëve. Kjo ishte një sfidë bamirësie e kërkuar nga vetë Papa, por në ndeshje ka pasur dhe personazhe speciale të ftuar.

Arbitër i ndeshjes është caktuar sulmuesi i Lacios, Ciro Imobile ndërsa në stolin e ekipit të Vatikanit ka qenë trajner i Kombëtares, Edi Reja. Reja ishte i ftuari special i presidentit të Lacios, Klaudio Lotito ndërsa pas miqësores, për mikrofonat e ‘’Lazio Style’’, tekniku i Shqipërisë u shpreh:

Miqësorja dhe ftesa nga Lotito: “Kisha rolin special të trajnerit të skuadrës së Vatikanit, më thirri Lotito dhe unë pranova ftesën, duke përfituar edhe nga rasti të përshëndes miqtë e vjetër, sepse nuk kam parë askënd që kur jam larguar. Në krahasim me kohën kur unë u largova, Qendra Sportive është përmirësuar në mënyrë të ndjeshme, urime presidentit’’.Lacio-Juve: ‘’Dje më pëlqeu Lacio, sidomos në pjesën e parë. Penalltia e parë e komplikoi lojën, duke marrë një tjetër rrjedhë. Juventusi luajti një lojë të fortë në mbrojtje, Lacio dominoi në mbajtjen e topin, por nuk arriti të jetë i mprehtë para portës, edhe falë mungesës së Çiro Imobile’’.

E ardhmja e Lacios: ‘’Pas Juventusit do të ndeshen në Moskë dhe më pas me Napolin: të luash të enjteve është gjithmonë e ndërlikuar, e këshilloj Sarrin të heqë dorë nga Liga e Europës (qesh). Për të qenë konkurrues në të dyja frontet duhen skuadra të plotësuara, pasi luan çdo tre ditë, edhe duke marrë parasysh angazhimet e ekipeve kombëtare’’.

Kujtime nga derbi i Romës: ‘’Fitimi i derbit në minutën e 93-të me golin e Kloses ishte kënaqësia më e madhe e karrierës sime si trajner, së bashku me ngjitjen në Serinë A kur isha në krye të Napolit: një derbi i fituar si ky ishte gëzimi i papërmbajtshëm’’, ishin fjalët e teknikut Edi Reja.

LEXO TE PLOTE