Connect with Us

“Më keni çarë kokën”/ Shqipja reagon keq gjatë intervistës

Showbizz

“Më keni çarë kokën”/ Shqipja reagon keq gjatë intervistës

Publikuar

-

cna lajme showbizz

Shqipe Hysenaj, vajza e cila bëri bujë të madhe me hyrjen e saj në “Pëputhen” vazhdon të jetë ndër emrat më të komentuar dhe përfolur në median Rozë.

Së fundmi ajo ka qenë pjesë e emisionit “Shqipëria live” ku është pyetur edhe për jetën e saj private.

Në një moment ajo është nxehur keq në momentin që moderatorja Erjona Rusi e pyeti nëse është e vërtetë që ka nisur një lidhje me Atdheun.

Shqipja reagoi pas kësaj pyetje madje ka hequr edhe mikrofonin për tu larguar nga studio.

LEXO EDHE:  Shkodranët 'çmenden' pas Antonelës së 'Përputhen'/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

“Më keni çarë kokën Erjona. Tani po më bëni të dal jashtë kontrollit. Unë të vij këtu, ti thua lidhje me Atdheun”, tha e inatosur ajo.

Me Atdheun s’kam gjë, jemi shokë. Spekulohet me Atdheun, spekulohet me vëllain tim, spekulohet me Sheikun, Atdheu spekulohet me Borën…na keni… nuk e di…ju uroj gjithë të mirat”, foli Shqipja dhe u largua nga emisioni dhe moderatorët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Nuk ka çfarë jep më”/ Banorët e “Big Brother Vip” bëjnë thashetheme për Granitin

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Graniti prej kohësh tashmë ka qenë një nga banorët më të përfolur të shtëpisë më të famshme në vend, “Big Brother Vip”.

Gjithashtu Graniti është një ndër banorët në nominim bashkë me Monikën, Sarën dhe Ilirin. Në lidhje me këtë ai është bërë objekt bisede mes Monikës dhe Einxhel. Sipas Monikës Graniti nuk ka më çfarë të japë në këtë shtëpi.

Jam 1 miliard e bindur që Graniti nuk ka këtu çfarë jep më”, shprehet Monika.

LEXO EDHE:  Xheloze për Andin?/ Jasmina i përgjigjet Shqipes

LEXO EDHE:  Gjermania zyrtarisht kundër intervistave të gazetares së Bashës

Nga ana tjetër Einxhel thotë se ish futbollisti ka ndryshuar.

Graniti nuk ka për të dal.Ai ka ndryshuar,ka filluar flet dhe me banorët e tjerë dhe duan ta shikojnë brenda shtëpisë. Llafet e mija kanë dal deri më sot”./CNA.al 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk i duan shqiptarët e Kosovës”/ Mentor Haziri reagon ashpër pas refuzimit nga festivali i RTSH-së

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Këngëtari i njohur, Mentor Haziri nuk është pranuar në edicionin e 60-të në “Festivalin e Këngës” në RTSH. Në lidhje me këtë këngëtari ka reaguar shumë i revoltuar.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ai është shprehur se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga ana e organizatorëve edhe pse kënga e tij ishte orkestruar nga profesionistë të muzikës nga Irlanda.

Ndër të tjera  ai ka bërë një deklaratë të bujshme se diskriminohen këngëtarët nga Kosova në këtë festival.

Postimi i plotë i Hazirit:Deklaratë lidhur me Festivalin e RTSH se !

Kënga ime e re e shkruar nga unë dhe e orkestruar nga profesionistë të muzikës nga Irlanda nuk u pranua në FEST RTSH pa dhënë asnjë arsye të vetme ! Në të kaluarën ma kanë thënë që ështëe festival i ndyte e i zhytun në korrupsion ku kënga shitet me pazare nëpër korridore shumë kohë para – kurrë skam besu sepse jam rrit duke pa ate Festival me kengetarë të vjetër e ikona të asaj kohe. Sot fatkeqësisht e vërtetova këtë të keqe dhe po ashtu vertetova se ai Festival si don shqiptarët nga Kosova aty sepse bëjnë konkurencën. Asnjë nga Kosova nuk është konkurent aty këtë vit, po bash ketu dua të ndërlidhem. Një gjë dua te potencoj që Kosovarja Rona Nishliu ja u zbardhi fytyrën në Eurovizion dhe sot performanca dhe kanga e saj KOSOVARE dëgjohet ende nepër botë dhe është kangë historike e Eurovizionit. Marre ju qofte juve – Komisioni i turpit Ardit Gjebrea, Elton Deda, Klodian Cafoku, Marjan Deda, Zefina Hasani, Arta Marku, Redi Treni – qe u frikesuat aq shume nga nje shqiptar i Kosovës sa qe nuk ja dhatë mundesinë as te garoj me të tjeret sepse jeni mesuar me festivale orgjish playbacku gje që fatkeqesisht unë se bëj dot por këndoj live, dhe mos harroni shumë shpejt në Kosovë bahet Festivali i cili perfaqeson Kosoven ne Eurosong. Dhe ju do humbni shume nga artistet kosovare te cilet qe nga viti 2000 sollen Pop-in Rock – un Hip Hopin Jazz in e Funk un ne muziken e Shqiperise.

Kjo kange do vije se shpejti me videoklip dhe e shihni arsyen pse keta nuk e pranuan sepse frikesohen nga e mira nga origjinalja nga muzika e vertete prandaj. Turp amatera. Kam filluar te besoj ne kombin kosovar”.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Masazhoi vajzat gjysëm të zhveshura të “Big Brother Vip”/ Flet e dashura e Kledit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Haula, një vajzë gjermane e cila është edhe e dashura e konkurentit Kledi Hysa ishte e ftuar në një lidhje Skype te emisioni “Shqipëria Live”

Ka ka folur në lidhje se si e sheh ish futbollistin brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri

Si fillim ajo është shprehur se i vjen mirë që është kthyer në një personazh shumë të dashur për publikun.Big Brother është diçka e re, është një eskperiment i ri. Natyrisht që ai është larg nga familja, nga njerzit e dashur. Një respekt i madh për mua që ka ecur aq mirë, është shumë i dashur”.

Por më tej ajo tregoi se nuk e ka parë me shumë dëshirë momentin kur ai ka masazhuar vajzat:

LEXO EDHE:  Gjermania zyrtarisht kundër intervistave të gazetares së Bashës

LEXO EDHE:  Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

Nuk e shoh me aq dëshirë të madhe, natyrisht, por ai është Kledi, është i dashur, më i dashur seç duhet, por nuk jam xheloze për këtë, sepse e di se si është Kledi. Ne kemi 6 vjet bashkë. Për mua është shumë korrekte që ai nuk flet për jetën private”, ka vijuar Haula./CNA.al

LEXO TE PLOTE