Connect with Us

Kaos në kryeqytet/ Ndeshja Shqipëri-Poloni “paralizon” trafikun në Tiranë, dhjetra makina të bllokuara

Sport

Kaos në kryeqytet/ Ndeshja Shqipëri-Poloni “paralizon” trafikun në Tiranë, dhjetra makina të bllokuara

Publikuar

-

Kryeqyteti këtë pasdite është “paralizuar” nga trafiku si pasojë e ndeshjes Shqipëri-Poloni.

Situata në mbikalimin e Selitës paraqitet tepër i rënduar ku një varg kilometrik makinash qarkullojnë me vështirësi.
Ky trafik ka ardhur pasi disa rrugë në kreqytet janë bllokuar duke devijuar rrugën e shumë mjeteve.Kujtojmë se mbrëmjen e sotme rreth orës 20:45 në stadiumin “Air Albania” pritet që të mbahet ndeshja Shqipëri-Poloni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Zyrtari i FSHF-së shpërthen me gjuhë vulgare ndaj kritikëve pas disfatës në Angli: Shkoni mer q*huni

Publikuar

-

Nga

Shpërthen zyrtari i institucionit të futbollit shqiptar, Andi Verçani. Me një koment fyes në rrjetet sociale ai shpreh revoltën për kritikat që ka marrë Kombëtarja pas humbjes 5-0 në Angli.

Një gjuhë e padenjë dhe vulgare për një person që përfaqëson zyrën për shtyp në FSHF.“Para një muaji këta ishin heronj për të gjithë shqiptarët dhe të gjithë donin të ishin në ‘AIR Albania’. Sot këta qenkan turpi i kombit. Shkonin mër q*huni.”, përfundoi Andi Verçani.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Këta janë futbollistët e kombëtares që mungojnë në ndeshjen me Andorrën

Publikuar

-

Nga

Sokol Cikalleshi dhe Klaus Gjasula me kartonët e verdhë që kanë marrë mbrëmë ndaj Anglisë e kanë mbyllur para kohe fazën kualifikuese në grup.

Të dy lojtarët janë të pezulluar për ndeshjen e radhës me Andorrën që e luajnë të hënën.Mungesat pritet të jenë më të shumta, pasi priten edhe përgjigjet e dy të dëmtuarve, Bare dhe Kumbulla që dolën nga fusha në fillim të ndeshjes.

Dyshime ka edhe për gatishmërinë e Brojës, që mbrëmë përfundoi në tribunë.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Notat për futbollistët e kombëtares shqiptare pas disfatës me Anglinë

Publikuar

-

Nga

Ndeshja mes Anglisë dhe Shqipërisë në “Uembli” do të kujtohet gjatë dhe për fat të keq, jo për një rezultat pozitiv. Kuqezinjtë kapitulluan pa kushte përballë vendasve dhe nuk treguan asgjë nga ajo që kishin shfaqur në ndeshjet e mëparshme në një natë për t’u harruar.

Ndaj nuk është aspak rastësi që edhe vlerësimet për lojën e tyre kanë qenë negative. Gazeta e njohur ”Daily Mail” në analizën pas sfidës, nuk ka kursyer vlerësimet e dobëta për lojtarët shqiptarë, me nota të ulëta për të gjithë.Sipas saj, të gjithë lojtarët meritonin notën 5, më përjashtim të dy prej tyre. Thomas Strakosha, sipas të përditshmes së njohur britanike, meritonte notën 4 për paraqitjen e sotme. Ndërsa Myrto Uzuni, edhe pse humbi një rast të pabesueshëm para portës, meritonte notën 5,5.

LEXO TE PLOTE