Connect with Us

Kamera e fshehtë e Stop/ Kushtet skandaloze si lahen dhe ambalazhohen shishet e ujit ‘Shpati’

Denoncim

Kamera e fshehtë e Stop/ Kushtet skandaloze si lahen dhe ambalazhohen shishet e ujit ‘Shpati’

Publikuar

-

Emisioni Stop në Tv Klan publikon pamjet se si ambalozhet uji “Shpati” në Elbasan, duke mos respektuar asnjë element higjieno-sanitar.

Firma e ujit “Shpati” përveçse ka ambiente të ndotura, i riciklon bidonët e ujit duke bërë sikur i lan.

Në higjenizimin e bidonëve nuk përdoret asnjë teknologji, por lahen me dorë nga punëtorët. Këto shishe e bidonë përdoren sërish për të ambalazhuar ujin “e pijshëm”, që shitet më pas në dyqane e supermarkete, për të ardhur deri te konsumatori.

Punëtori – Mos e mbyll, se nuk vjen!

Punëtori 1 – Po ti e ke mbyll.

Punëtori – Po ashtu tha ai.

Punëtori 1 – ??? (nuk kuptohet)

Punëtori – Obbobo…, eh..!

Punëtori – Sa punë bone ti për dreq!

Punëtori 1 – 25 bidoni është ai.

Punëtori – 25-20-tsh, hë!

Punëtori 1 – Eh..!

Punëtori – Ime, qysh mbushen ato?

LEXO EDHE:  "Kërkoj të bashkohem me vëllain tim"/ Prindërit divorcohen, babai merr me dhunë djalin e madh

Punëtori 1 – Hë!

Punëtori – Qysh mbushen?

Punëtori 1- ???(Nuk kuptohet)

Punëtori – Kshu direkt nga poshtë, nga lart.

Punëtori 1 – Hë!

Punëtori – Nga lart, me kosh.

Pamjet amatore janë dërguar në redaksinë e emisionit Stop nga një qytetar. Ndërsa drejtuesi i emisionit Stop, Saimir Kodra, drejtoi gishtin nga AKU përse ka lejuar një fabrikë të tillë të mbushes dhe ambalazhimit të bidonave me ujin “Shpati”.

“Në një Verë të tmerrshme që kemi kaluar dhe të lahet një shishe uji kështu është kriminale. Nuk besoj se AKU e Elbasanit nuk e dinë që i lajnë kështu, se kanë vajtur e kanë parë fabrikën. Jeni ju kriminelë, nuk është ky që bën këtë gjë, punëtori jo, as pronari, jeni ju të AKU-së kriminelë që e dini dhe e lejoni këtë gjë”, u shpreh Saimir Kodra. /tvklan.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Denoncim

Skandali/ Nxirren nga materniteti gratë që sapo kanë lindur, shkak rikonstruksioni i godinës

Publikuar

-

Nga

Një skandal po ndodh këto ditë në maternitetin e ri “Koço Gliozheni”.

Për shkak të rikonstruksionit të maternitetit, gratë që sapo kanë lindur janë nxjerrë jashtë, pasi nuk kanë se ku të rrinë.

Emisioni Stop në Tv Klan denoncon këtë situatë absurde përmes kamerave të fshehta.

Disa prej tyre thonë se janë ende me qepje por kthehen në maternitet për të parë vogëlushët e për t’u dhënë gji.

Roja – Ti je ktu?

Qytetarja – Po jemi që të gjithë. A mundem?

Qytetarja 1 – Unë jam motra.

Roja – Jo, jo automatikisht nuk lejohet! Kanë dhënë urdhër sot, që nuk lejohet asnji.

Qytetarja 1 – Po nuk jam në gjëndje të mirë shëndetësore.

Roja – Më vjen keq! Ka dhënë urdhër drejtori, nuk lejohet asnjë brenda. Këtë mëngjes ka dhënë urdhër, automatikisht asnji.

Qytetarja 1 – Po për çfarë arsye nuk lejohet?

Roja – E kanë dhënë ekspertët e teknikës. Ata merren, që merren me këtë punë, a lejohet, a s’lejohet.

Qytetarja – U ky është nipi jot, mo!

Qytetari – Ky është nipi im.

Infermierja – Kshu s’hyhet dot.

Qytetari – Po ça të them unë tashi? Ato janë kot.

Infermierja – Thuaj harrova, s’e mbaj mënd unë, pastaj foli njëçikë dhe thuaj, se s’kemi ça të bëjmë, se erdhi mesazhi dhe ty besoj, hë hajt…

Qytetari – Unë hyj në Kryeministri pa maskë, s’po futem dot ktu.

Infermierja – Ylli!

Qytetari – Ik tashi!

Infermierja – Vër maskën, se të griva!

Qytetari – Ik se na çau.., çuni, që thotë të ik babi, të lër mamin! Si të ikërka babi, të lërë mamin?

Infermierja – Ej, është bërë dje mbledhje qeverie, nuk e di. Ti duhet ta dish!

Qytetari – Eh, isha unë s’më tha gjë njeri, njëri lart, njëri poshtë.

Infermierja – Thanë…

Qytetari – Nuk thanë.

Qytetarja – Ç’i kanë këto urdhra, mor aman?

Qytetari – Njëri lart, njëri poshtë.

Infermierja – Te katra jeni?

Qytetari – Te pesa!

Infermierja – Uhh, je ti!

Qytetarja – Jemi ne, që rrijmë lart e poshtë, lart e poshtë.

Infermierja – Ça të bësh, më nona?!

Qytetari – Nuk lejohet lart e poshtë.

Qytetarja – Kemi bebin aty.

Qytetarja 1 – Na nxorrën kshtu, a mund të na nxjerrin në mes të rrugës kështu?

Qytetarja 2 – Ti je nana, që e ke lind?

Qytetarja 1 – Po!

Qytetari – Edhe ty të nxorrën?

Qytetarja – Na nxorrën, se s’ka vënde. Nuk rrini ktu, ikni në shpi, jo të rrinim.

Qytetari – Po bebi?

Qytetarja – Bebi lihet në korridor.

Qytetarja – Më nxorrën jashtë. S’kisha heq penjtë akoma, ja sot heq penjtë. Ik, ik!

Qytetari – Edhe ti? Të dy jeni ju?

Qytetarja – Po!Qytetari – Të dy i keni lënë bebat ktu e keni ik?

Qytetarja – Po, pse vetëm ne? Sa nëna ka…

Qytetarja 1 – Kanë dalë të gjitha.

Qytetarja – Jemi te katra.

Qytetari – Ciao! Mirupafshim!

Të tjera gra që sapo janë bërë nëna shprehen se janë detyruar të marrin edhe shtëpi me qira, pasi vijnë nga rrethet.

Infermierja – Edhe ti je për ktu?

Qytetarja 1 – Te doktoresha! Vijmë përditë poshtë e lart. Pse na nxjerrin?

Infermierja – Më kupton? Trego ….(Nuk kuptohet) Ktu kanë ik të gjitha gratë, që vijnë për bebin e ikin, se do mbyllet pavioni. Unë ça të bëj?

LEXO EDHE:  Zyrtari i FRD-së premton punë pas zgjedhjeve/ “Do t’i them atij të PS-së unë me 500 mijë lekë e hajde futu”

LEXO EDHE:  "Kërkoj të bashkohem me vëllain tim"/ Prindërit divorcohen, babai merr me dhunë djalin e madh

Qytetarja 1 – Jo, jo dakord! Po ne kujt t’i drejtohemi, që ta pyes? Ku të ankohemi?

Qytetarja 1 – Pse do mbyllet pavioni?

Infermierja – Do të rregullohet. Më kupton?

Qytetarja 1 – I gjithë kati ktu?

Infermierja – I gjithë, ok!

Qytetarja 1 – Nuk të dëgjova.

Infermierja – Obstretika do kaloj lart dhe gjysma e pavionit te obstetrika dhe gjysma zbret poshtë në operacion.

Qytetarja 1 – Oo unë kam dalë jashtë, hë…

Qytetarja – Ne na nxorrën jashtë.

Infermierja 1 – Goca jeni ktu?

Qytetarja – Pse na nxorrën kështu, moj?

Infermierja 1 – Ku di unë e shkreta!

Qytetarja – Bebat, mos të vijë babai të shohi bebin..!

Infermierja 1 – E kuptoni ça do..?

Qytetarja – Do të shohi.

Infermierja 1 – Se un fola me doktoreshë Alketën.

Qytetarja – Po. kur e dhanë ktë urdhër, që…?

Infermierja 1 – Mbrëmë në darkë.

Infermierja 1 – Tashi fola me doktoreshë Alketën dhe më tha, “si s’do ta shohi babi bebin? Do ta shohi”.

Qytetarja – Po!

Infermierja 1 – Do t’i pajis unë tha me fletëhyrje të gjithë babat, që kemi bebat lart me fletëhyrje dhe me vulën e doktoreshës, sapo fola, kam folur me doktoreshën,

Qytetarja – Po mirë!

Infermierja 1 – Dhe ne kemi hall, nuk keni vetëm ju, se ai vjen zihet me mu.

Qytetarja 1 – Po ne, që vijmë nga larg për ditë, a vihet për ta ushqyher me qumësht?

Infermierja 1 – Ajo është tjetër histori, këtë nuk e rregullojmë dot.

Infermierja 2 – Unë s’e di fare, që nga ty e mora vesh, pastaj po më thoshin ato gocat, që të gjitha gratë, që presin, ngaqë po rikonstruktohet materniteti, s’ka vënde dhe të gjitha gratë, që presin bebat, që janë kot domethënë, që nuk kanë probleme, do ikin jashtë maternitetit, se është bërë gjysma e katit të katërt dhe ajo gjysma andej, ku ke qenë ti.

Qytetarja – Po!

Infermierja 2 – Është bërë bllok lindjeje nga kati i dytë, po shkatërrohet komplet është në rikonstruksion edheee kshu situata.., megjithatë ça, si e gjete zgjidhjen ke nanjë njeri ku rri?

Qytetarja – Kam.

Infermierja 2 – Ku po rri?

Qytetarja – Kam marrë shpi me qera, se nuk dihet 20- 30 mijë lekë nata paguhet?

Infermierja 2 – Hë, hë, kuptoj, kuptoj.

Qytetarja – Me thënë të drejtën, kemi ngel shumë keq, s’e përballon dot.

Infermierja 2 – XXXXX tashi, unë nuk e dija fare ktë muhabet. Është urdhër drejtori edhe kto fjalë shko, ja ku e ke, drejt në krye të shkallëve ke drejtorin dhe shko ankohu atje, sepse kjo nuk është punë, që më përket mua dhe s’është, që kam unë gjë në dorë. E kupton? S’ka lidhje me mua fare kjo. Është urdhër drejtori dhe tani nuk ka vënde për gratë, që po lindin, e kupton? Jo më për juve, kshuqë paguaj aq e aq, që atij s’i intereson fare. Ai thotë ti s’ke gjë thotë, mirë që po të mbajmë bebin, se bebi, që rri atje, ka kosto, në kosto bebi, e kupton? Thotë “mirë po të mbaj bebin, po ty thotë, po të mbaja, kur kisha mundësi, të mbaja. Tani s’kam mundësi, thotë. Shko, gjej zgjidhjen, ku të duash! Ja në fund fare e ke drejtorin edhe shko fol me drejtorin, s’është, se e bëra unë! Unë s’dija gjë fare.

Qytetarja – Jo, jo!

Infermierja 2 – Unë nga ty e mora vesh./tv klan

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Prokurori i Gjirokastrës nuk ekzekuton urdhrin e gjykatës: Nuk më do qejfi!

Publikuar

-

Nga

Emisioni Stop në Tv Klan trajtoi historinë e shtetasit italianë që është ndaluar në Gjirokastër dhe po mbahet me masë sigurie arrest shtëpie në mënyrë të padrejtë për një rulot që e kishte në përdorim vjehrra e tij.

Për rastin e italianit Sacchi dhe familjes së tij, gazetari i emisionit Stop së bashku me gruan e italianit shkuan për të pyetur prokurorin Emëror Kasaj se mbi çfarë baze ka marrë vendimin e arrestit, kur ruloti figuron në emër të vjehrrës.

Por përfaqësuesi i akuzës nuk përgjigjet dhe nxjerr jashtë gazetarin dhe bashkëshorten e italianit, pasi kjo e fundit e akuzon për korrupsion. Nga ana tjetër, për vjehrrën e Sacchit, nuk ka një procedim penal.

Gruaja: Fol, fol, fol! Ti ke arrestuar bashkëshortin tim padrejtësisht. Fol, fol! E ke çuar në një konvikt, kur unë kam probleme me frymëmarrjen. Nuk e kupton më italishten?! Fol! Kam probleme me frymëmarrjen dhe ti ke arrestuar bashkëshortin tim. Fol! Fol ! Fol! Fol ! Fol! Fol! I korruptuar! Do vetëm lekë ti! Do vetëm lekë!

Policia e Gjirokastrës, në mungesë të byzylykëve elektronikë aparaturë, që  aplikohet tek personat me masën e arrestit të shtëpisë, e ruan italianin me tre turne me nga tre policë, duke u bërë shqetësim për gruan me probleme frymëmarrjeje dhe fëmijët e mitur.

Avokati i italianit thotë se ju drejtuan gjykatës për të ndryshuar ambientin ku mbahet me masë sigurie arrest shtëpie. Gjykata e pranoi kërkesën, por prokurori i çështjes refuzon të ekzekutojë urdhrin e Gjykatës së Gjirokastrës.

LEXO EDHE:  Skandali/ Fiks Fare kap avokatët sekserë të gjyqtarëve

LEXO EDHE:  Zyrtari i FRD-së premton punë pas zgjedhjeve/ “Do t’i them atij të PS-së unë me 500 mijë lekë e hajde futu”“Ruhet nga 9 policë dhe policia është bërë shqetësim për lagjen dhe komunitetin ku banon dhe pronari i shtëpisë me të drejtë ka kërkuar që të mos jetë në këtë ambient. I kemi kërkuar sërish policisë dhe prokurorisë që klienti që unë përfaqësoj të ketë një adresë tjetër, por bëjmë 4 ditë që ne i kërkojmë dhe nuk kemi asnjë lloj reagimi”, u shpreh avokati.

Ndërsa gazetari i Stop, Genci Angjellari, pyeti prokurorin Emëror Kasaj përse refuzon që të ekzekutojë urdhrin e gjykatës. Përgjigjia e tij ishte “nuk kam qejf”.

Gazetari: Pse nuk e ekzekutoni urdhrin e gjykatës? Nuk keni qejf?

Prokurori Emëror Kasaj: Jo nuk kam qejf fare. Nuk më do qejfi!

Gazetari: Je në pronën tënde private? Je në institucion shtetëror zotëri dhe nuk mund të silleni kështu. Është absurde. Inatin që keni me gjykatën nuk mund ta nxirrni në kurrizin e familjes, janë 4 fëmijë të mitur atje. 

Pas transmetimit të këtyre pamjeve, drejtuesi i emisionit Stop, Saimir Kodra, deklaroi se për veprimet, vendimet dhe sjelljen e prokurorit Emëror Kasaj do t’i dërgohet shkresë KLP-së dhe instancave të tjera. /tvklan.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Italiani arrestohet në Gjirokastër për rulotin me qira, prokurori e mbyll në konvikt

Publikuar

-

Nga

Emisioni Stop në Tv Klan është ndaluar në rastin e një familje italiane, që ka mbetur e bllokuar në Gjirokastër për shkak të një prokurori, i cili ka lënë në arrest shtëpie kryefamiljarin.

Historia nis me vjehrrën e kryefamiljarit, zonjën Maicol Sacchi, e cila kishte marrë një rulot me qira dhe udhëtonte së bashku me vajzën e saj, dhëndrin dhe 4 fëmijët e mitur të çiftit.

Por pasi kishte kaluar në disa shtete dhe gjithçka ishte në rregull, ruloti ndalohet në Shqipëri me dyshimin se mjeti i marrë me qira mund të shitej në vendin tonë. Absurdi qëndron se pas këtyre dyshimeve nuk u arrestua zonja që kishte marrë me qira rulotin dhe drejtonte këtë mjet, por dhëndri i saj i cili nuk ka asnjë dokumentacion që e lidh me mjetin, madje nuk ka as patentë.

Chiara Sacchi, bashkëshortja e të arrestuarit, tregon për “Stop” se ka mbetur për më shumë se një muaj në mes të katër rrugëve me katër fëmijët e saj dhe nuk e kupton përse prokurori i Gjirokastrës quajtur Emëror Kasaj i ka arrestuar burrin.

Chiara Sacchi: Jemi duke udhëtuar drejt Tunizisë, me 14 Shtator arrestojnë tim shoq, për trafik makinash, në të vërtetë për një makinë, që as nuk është në emër të tij. E kishim marrë thjesht me qira. Prokurori Emëror vendosi që të burgosë tim shoq. Kam ndejtur 20 ditë në mes të rrugëve, në një hotel me 4 fëmijë. Sapo arrijmë që ta kthejmë në arrest shtëpie, gjërat ngatërrohen më keq, sepse çdo kërkesë që i bëjmë gjykatës për të lëvizur nga një shtëpi tek një tjetër, prokurori Kasaj futet gjithmonë në mes. Kemi patur këto probleme, nuk na dëgjon njeri, çdo gjë që mundohemi të bëjmë, prokurori Kasaj futet në mes. Kam 4 fëmijë, të cilët duhet t’i ushqej, nuk po mundem të arrij në vendin tim të punës, sepse më kanë bllokuar këtu me masën e arrestit të shtëpisë të bashkëshortit tim, pyes veten: Çfarë do bëj unë këtu? Çfarë do të bëj unë në Shqipëri? Fëmijët e mi duhet të fillojnë shkollën, duhet të shkoj në punë! Cfarë duhet të bëjmë ne këtu, në mes të rrugës pa familjen, pa punë, me 4 fëmijë, pa shkollë, pa asgjë?! I kam mbaruar të gjitha lekët. Cfarë duhet të bëj? Duhet të punoj! Duhet t’i çoj fëmijët e mi në shkollë dhe të bëjnë jetën, që kanë bërë gjithmonë!LEXO EDHE:  Denoncimi/ Kulla 25 katëshe do t’ia hipë kullës së sahatit

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ministria e Financave vonon pagat e administratës

Në seancën gjyqsore të mbajtur në Gjirokastër, vetë prokurori Kasaj pohon se rulotin e ka marrë me qira vjehrra e Maicol Sacchi. Avokati i familjes italiane, Arben Llangozi, tregon shkeljet në proces dhe thotë se ka mundur ta kalojë italianin nga arrest në burg në arrest shtëpie.

Avokati Arben Llangozi: Pronari i kamperit ka ardhur në Republikën e Shqipërisë dhe deklaron që nuk e njeh fare shtetasin Marco Sacchi, por njeh një shtetase tjetër e cila ka marrë dhe e ka futur dhe në Republikën e Shqipërisë këtë mjet. Prokurori çuditërisht ka vijuar hetimet kundër shtetasit që unë përfaqësoj dhe nuk është marrë fare me personin që ka futur mjetin motorik në Republikën e Shqipërisë.

Masa e arrestit të shtëpisë u ekzekutua nga prokurori Kasaj në ambientet e konviktit të djemve në Gjirokastër, duke i lënë tre policë tek dera dhe duke e kycur derën me celës.

Marco Sacchi: Fëmijët e mi kanë vuajtur, gruaja ime ka vuajtur, familja ime ka vuajtur dhe nuk ka asnjë shpjegim për këtë histori, por do kërkojmë sqarime mbi këtë histori, sepse me dokumentat në dorë, me fakte në dorë, nuk kanë asnjë provë, që të bëjnë të mendosh vjedhjen. Cdo gjë është e pa shpjegueshme. Unë nuk kam fjetur për 20 ditë, kam qënë shumë keq, kam tentuar vetëvrasjen në burg dhe çdo gjë, për një histori të sajuar, nuk e di, diçka ka kjo ngjarje, sepse nuk mund të jetë një ngjarje e vërtetë. Jemi me të vërtetë jashtë çdo logjike, jashtë çdo logjike.

Pra, bashkëshorti po qëndron në konviktin e djemve në Gjirokatër ku është mbyllur brenda dhe po ruhet nga punonjësit e policisë, edhe pse atë nuk e lidh asnjë dokumentacion me rulotin e bllokuar, pasi çdo gjë figuron në emër të vjehrrës së tij. E bashkë me italianin, është bllokuar në Gjirokastër edhe bashkëshortja e tij me 4 fëmijët e mitur. /tvklan.al

LEXO TE PLOTE