Connect with Us

“Nuk synon të vërtetën por të bëjë show”/ Nano nxjerr “zbuluar” Lulzim Bashën

Politikë

“Nuk synon të vërtetën por të bëjë show”/ Nano nxjerr “zbuluar” Lulzim Bashën

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Mustafa Nano ka komentuar kërkesën e opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor për “dosjen Beketi”.

Sipas Nanos, Basha nuk synon të vërtetën, por është vetëm show.

“Ky shpjegim më duket absurd, pse kërcënohet interesi i Shqipërisë? Procesin unë e quaj të mbyllur. Më duket se maxhoranca po kërkon kohë për një komision parlamentar hetimi. Ashtu s’më duket normale kjo kërkesë e opozitës. Nuk e kuptoj pse opozita nuk e përmendi këtë gjatë fushatës. Këto komisione hetimi mua nuk ma mbushin mendjen, nuk synojnë të vërtetën, por vetëm shown”, tha Nano për MCN Tv./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Sali Berisha: Jam njeriu më i votuar në 30 vite, nuk kam betejë personale me PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sali Berisha ka deklaruar nga Lushnja, se nuk e ka personale betejën që po bën për Partinë Demokratike.

Ai u shpreh se çështjen e shpalljes “non grata” nga SHBA e ka mbajtur personale dhe mbrojtjen e ka bërë për dinjitetin e tij.

Berisha tha se është njeriu më i votuar i Shqipërisë këto 30 vite.Shumë njerëz thonë që Berisha e ka një betejë personale. Unë iu garantoj që gabohen. Unë nuk e mohoj çështjen që ekziston personale, por unë atë, me vendosmërinë më të madhe e mbajta personale.

I bindur si besimi që kam te Zoti që do t’ia dilja mbanë, që do të kisha të drejtë dhe se asgjë s’do mund të më mposhte mua në mbrojtje të asaj të vërtete që është shkelmuar.

Mbrojtja e dinjitetit tim ishte në radhë personale, por unë jam njeriu më i votuar i këtij vendi në këto 30 vite. Padyshim që mbroja edhe në emër të të gjithë atyre që më kishin besuar mua në çdo hap të jetës sime dhe veprimtarisë sime jam përpjekur të ruaj dinjitetin e tyre. Kur kam dhënë dorëheqjen më 26 Qershorin, po e bëj dinjitetin tim”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama dhe Vuçiç në rresht para djalit të Sorrosit/ Ironizon gazetari: Ja çfarë kuptimi ka mbiemri i tyre

Publikuar

-

Nga

Gazetari Helidon Tahiraj ka ironizuar takimin e djalit të George Soros, me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në Beograd.

Duke iu referuar qëndrimit në rresht para Alex Sorros, gazetari thekson se mbiemri i tij në hungarisht do të thotë në rresht, duke vënë në dukje se babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin.

Babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin. Nga Shvarc, e bëri Sorros. Ishte koha e çmendurisë, kur hebrenjtë, përndiqeshin.LEXO EDHE:  Majlinda Bregu: Basha nuk është as djall

LEXO EDHE:  Hajdarmataj: Bashën e mbështesin vetëm ata që hyjnë në seli, Berisha ka 95% të bazës

Sorros, nga hungarishtja do të thotë “Në Rresht”.

Ndaj mos të habitemi se biri i Xhorxh Sorrosit,  vë në rresht.

Shyqyr që gjyshi nuk e vuri mbiemrin “Huri”, se do ju kishte futur ndonjë hu i nipi këtyre, që rrinë si hunjë”, shkruan gazetari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet Foltorja në Lushnje/ Berisha zbulon takimin e radhës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Është mbyllur plot entuziazëm ‘Foltorja’ e 14 e liderit historik Sali Berisha, e cila u mbajt në Lushnje. Ai u prit plot brohoritje dhe mbështetje nga demokratët, të cilët u shprehën të zhgënjyer nga këto 8 vite keqqeverisje të socialistëve.

Në mbyllje të foltores, ish-kryeministri u bëri thirrje të rinjve t’i bashkohen “Foltores” së radhës, e cila do të mbahet ditën e diel në Tiranë.

LEXO EDHE:  Majlinda Bregu: Basha nuk është as djall

LEXO EDHE:  Ylli Manjani sulmon ndërkombëtarët, thirrje Bashës/ Për aq sa rrinë do bëjnë gjëma!Nën logon për një PD të fortë, të bashkuar dhe të hapur, Berisha ka pasur një mbështetje të zjarrtë deri tani.

Demokratët e kanë quajtur shpresë ‘Foltoren’ e tij dhe kërkojnë rikthimin në krye të PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE