Connect with Us

Lisandër Hoxha tregon planin Rama-Basha-Soros/ Paralajmërimi i fortë: Edhe pak ditë kanë ngelur

Politikë

Lisandër Hoxha tregon planin Rama-Basha-Soros/ Paralajmërimi i fortë: Edhe pak ditë kanë ngelur

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-nënkryetari i FRPD, Lisandër Hoxha i ka drejtuar mesazhe të fort sot Partisë Demokratike dhe kreut të saj, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Lisandër Hoxha shkruan se Opozita, në vend që të protestonte kundër rritjes së çmimeve “po fshihet pas juristit të Soros”.

Lisandër Hoxha iu drejton një apel demokratëve, të mos bien pre e stabilokracisë Rama-Basha-Soros!

Sipas tij, “ata kërkojnë vetëm energjitë tuaja per interesat e tyre dhe asnjehere per ju.”.

Po ashtu Lisandër Hoxha bën dhe një paralajmërim të fortë, ndërsa shkruan se “Edhe pak ditë opozita nuk do të jetë më peng dhe do të ftoheni për qëndresë kombëtare, e cila nuk mbaron pa u larguar qeveria.”.

Postimi i plotë:

Opozite pa mendere, qe fshihet pas juristit te Soros.

Te dashur miq, Partia Demokratike duhej t’i printe protestes popullore kunder rritjes se çmimeve nga Qeveria dhe jo te fshihej pas shoqatave dhe organizatave, gjoja te pavarura dhe qytetare.

Thirrjeve per protesta iu bashkuan disa perfaqesues te PD, te cilet pasi njoftuan te gjitha strukturat me sms ne grupet e komunikimit Ëhatsapp, u distancuan nga protesta me deklarate publike.

Po perse i vjen turp Lulzim Bashes te dale hapur si organizator?

LEXO EDHE:  Revealed the scenario of the leader of the “New Republic”/ “Checkmate” for Luli Basha?

A po joshet ushtari i Soros me propozimin sikur do te jete ai kandidati i PD per bashkine e Sarandes?

Luli Basha ka turp nga vetja dhe e di mire se nese ai do perpiqej te organizonte diçka te tille do te ishte i deshtuar. Atij i duhet nje kauze per t’u kacavjerre sa per te patur nje alibi me te madhe se Foltorja e Berishes dhe kete mendon ta realizoje me ndihmen e Rames dhe Soros.

Basha eshte patetik deri ne fund me çdo gje qe ben.

Betejes dhe protestave kunder qeverise do i prije Partia Demokratike bashke me çdo shqiptar te ndershem, pa asnje kompleks. Opozita e re e PD, pas shkarkimit te Luli Bashes, do te kete moral dhe nuk do te kete aspak ndroje te jete ne krye dhe jo ne bisht te aksioneve qytetare.

Jane opozitat qe rrezojne qeveri dhe jo shoqatat.

Miq, mos bini pre e stabilokracise Rama-Basha-Soros!

Propaganda e tyre e felliqur kerkon vetem energjite tuaja per interesat e tyre dhe asnjehere per ju.

Edhe pak dite opozita nuk do te jete me peng dhe do te ftoheni per qendrese kombetare, e cila nuk mbaron pa u larguar qeveria.

Soros-Rama-Basha ikni!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“PD është në krizë”/ Voltana Ademi: Ja pse nuk kam qenë në Foltoren e Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se Partia Demokratike është në krizë, që sipas saj duhet të diskutohet.

Në një intervistë për “Çim Peka Live” në Syri Tv, Ademi deklaroi se PD nuk ka arritur asnjë hetë të zhvilloj një debat të hapur dhe për këtë arsye sipas saj është në këtë situata.

Po ashtu, ajo deklaroi edhe pse nuk ka qenë e pranishme në Foltoren e Sali Berishës, duke thënë se ka pasur probleme familjare.Kjo sepse kam pasur disa probleme familjare, nuk kam pasur mundësi as që të angazohem as në diskutim publik. PD ka krizë goxha të rëndësishme, që do të duhet të diskutohet. Mendoj se po vuajmë një konsensus heshtjeje brenda PD, tek niveli drejtues, por edhe gjithë anëtarësisë. Mendoj se këtë gjë po e vuajmë. Mendoj se do të duhet të zhvillonim debatet herët. Gjithmonë diskutimi duhet të jetë i mirëpritur dhe këtë gjë, PD nuk ka arritur që ta bëjë.

Unë nuk jam anëtare aty, nuk ma kanë dërguar, por sigurisht që, nëse Kuvendi do të mblidhet, unë jam e angazhuar dhe nuk mund të bëj sikur nuk e shoh atë gjë që po ndodh e mos të jem”, tha Ademi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Demokratët duan të hakmerren ndaj Bashës”/ Patozi: Foltorja mund të triumfojë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Astrit Patozi, ish-koordinator i Bindjes Demokratike, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po flitet për situatën në PD.

I pyetur se kë mbështesin më shumë demokratët, ai tha se Berishën, dhe kjo për disa arsye, por që sipas tij, beteja mes të dyve, po bëhet për karrigen dhe nuk është parimore.

“Unë mendoj se nëse do kishte një betejë, foltorja do fitonte. Në rrafshin politik, Berisha ka më shumë mbështetës. Ka njerëz të mbledhur për shumë arsye. Kat ë pakënaqur, ka që duan hakmarrje ndaj Bashës, ka të mërzitur, ka idealistë etj,.

LEXO EDHE:  Luli do e rrëzojë Ramën me 16, më 13, apo e lëmë më 11?/ Plas humori në rrjet

LEXO EDHE:  Luli do e rrëzojë Ramën me 16, më 13, apo e lëmë më 11?/ Plas humori në rrjetPor tek e fuindit duhet thënë që kjo nuk është një betejë parimore, por personale qartazi për fronin e PD”, tha Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nishani i nxjerr mashtrimet Bashës/ Tregon çfarë do të prodhojë Kuvendi Kombëtar

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish presidenti Bujar Nishani ka komentuar situatën brenda PD, ndërsa ka folur edhe për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Në një intervistë për Opinion me Blendi Fevziun në Klan Tv, Nishani duke renditur premtimet e pambajtura të Bashës për proceset zgjedhore, u shpreh se Kuvendi do të vendosë se kush do e drejtojë PD.

Sipas tij, fuqia e Kuvendit është aq e madhe sa mund të shkrijë edhe partinë.Basha tha që nuk do ketë zgjedhje vendore, zgjedhjet u zhvilluan. Basha tha që do bëhen së bashku me zgjedhjet e përgjithshme, që nuk u bënë. Ndryshimet statutore duhet të funksionojnë për mënyrën se si duhet të funksionojë PD.

Nëse ndryshon statutin dhe miratohen ndryshimet, që nga dita dy veprohet nga ato vendime që merren nga Kuvebdi Kombëtar. Nëse Kuvendi vendos për shkarkimin e Bashës, bëhet. Kuvendi ka fuqi edhe të shkrijë partinë fare. Kuvendi e vendos në statut edhe kush e drejton partinë. Ska të drejtë gjykata të hyjë në jetën politike, nuk ka asnjë të drejtë.

Kuvendi duhet të marrë vendimet e  veta”, tha Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE