Connect with Us

“Ka bërë autoportretin e tij me fjalën ‘llum”/ Kulluri: Basha, të japë dorëheqjen

Politikë

“Ka bërë autoportretin e tij me fjalën ‘llum”/ Kulluri: Basha, të japë dorëheqjen

Publikuar

-

“PD nuk mund ta mbajë më një aventurier”/ Kulluri ‘kryqëzon’ Bashën: Po e kthen partinë në sekt personal

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Partinë Demokratike.

I ftuar në Abc News, Kulluri ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha, duke përdorur fjalën ‘llum’, kundrejt pjesëtarëve dhe simapatizantëve të PD, ka bërë autoportretin e tij.

Kulluri ka theksuar se Basha duhet të dorëhiqet sa më parë nga PD, pasi nuk mund të mbahet posti i ulur në karrige dhe imbyllur në ‘kullë’.

“Humbës serial, që vjedh votat. Ky njeri nuk duhet të rrijë më në PD. Ky njeri ka bërë autoportertin e tij me fjalën ‘llum’. Kurrë në PD nuk i ka thënë njëri pjesëtarëve dhe simpatizantëve ‘llum’. Në demokraci fiton shumica. Kuvendi mblidhet nga delegatët.

 Nëse ne me Berishën jemi më të aftë, Basha duhet të dorëhiqet, nuk mbahet posti as me karrige, as në kullën  e tij, në oborrin e PD. Partia është vullneti i demokratëve. Si do hyjë në zgjedhje lokale, kur nuk e do shumica”, ka deklaruar Kulluri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Me kë tallesh ti o fundërrinë”/ Demokratët “masakrojnë” Gazin e Lulit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi një ditë më parë, doli në një konferencë për mediat, duke thënë se nuk janë dorëzuar firmat për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Bardhi doli e tha se nuk ka asnjë firmë, sepse sipas tij firmat duhej të ishin dorëzuar në zyrën e Protokollit në PD.

Bardhi i bëri thirrje ish-kryeministrit Berisha, që nëse i ka siguruar realisht firmat e 4200 delegatëve të Kuvendit Kombëtar të PD-së t’i depozitojë në protokollin e selisë blu dhe jo në zyrën e Kryetarit të Këshillit Kombëtar, Edi Paloka.

Deklarata e Bardhit është publikuar live edhe në faqen zyrtare të Partisë Demokratike në rrjetet sociale.

Ndërkohë, demokratët kanë shpërthyer në komente, duke i drejtuar akuza të forta Gazment Bardhit, të cilin e quajnë tradhëtar.Mos diskuto fare, Ramën në pushtet e mbani ju lepurusha që bëni pazar mbi në demokratët. Po s’mundet ta prishni ju PD, ti ske për ta parë më atë parti se ti i mbushe xhepat plot. Te Rama e ke vendin”-shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Vendimi për mbetjet e Durrësit/ PD: Qeveria në shërbim të mafies së inceneratorëve

LEXO EDHE:  Basha nuk i ndahet Ramës/Pas ekonomisë po shkatërron shëndetin e njerëzve

Më tej, një tjetër shkruan “Me kë tallesh ti o fundërrinë, jeni paralajmëruar me kohë që po u afrohet uragani, por mos e vra mendjen se do ta gjejmë zgjidhjen së shpejti duke larguar ju tradhëtarëve me Lul pengun në krye”.

Po ashtu një tjetër shkruan “Si ky lyfi dhe Partia Socialiste në një gjuhë flasin. Elisa është rrit me foton e Saliut edhe ky lyfi hahaha që nuk na mbrojti dot të dhënat tona nga patronazhistat pjellë e Sorros nuk ka njeri që i voton. Këta janë të pabesushëm sa të jëne këta që çfarë nuk kanë marrë nga qeveria me gjoba, Rama fle i qetë. Ky lyfi tallej me ne ne fb sdo e lëmë mbas dore të dhënat tuaja dhe naten flinte me Ramen”.

Më poshtë disa nga komentet e qytetarëve:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mos i jep gojës, bitch”/ LSI  zbardh të palarat e Gazment Bardhit me bandat

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Durrësit i është përveshur ish-ministrit të Edi Ramës, Gazment Bardhit.

Pas deklaratës, së këtij të fundit se PD i ka ofruar 15 vende të sigurta në listën e deputetëve LSI-së që të dilnin me listë të përbashkët në zgjedhje, por oferta nuk është pranuar, kanë shpërthyer akuzta nga partia e Monika Kryemadhit.

Sipas Gurit, Kryemadhi ka ballafaquar Bardhin me Bashën dhe me këshilltarin izraelit, për shkak se numri 2 në PD, kishte bërë marrëveshje që PS të mbante 8 deputetë në Elbasan, dhe e vetmja që do të penalizohej ishte LSI. “Mos i jep gojes sic i jep b….. o Gaz! Ki kujdes kur flet për gjëra që nuk i di se ty nuk të qaste njeri në zyrë.

Monika Kryemadhi të ka ballafaquar me Lulzim Bashën edhe këshilltarin izraelit dhe Petrit Vasilin në zyrën e Bashës se si ti kishe bërë marrëveshjen 8 mandate t’i mbante PS në Elbasan dhe ti doje mandatet e LSI dhe ti kishe dalë garant bandave se do ishe Ministër i Brendshëm .

Ju edhe i regjistroni bisedat e ke aty regjistrimin dhe se si ti nuk pranove të bëje konference shtypi kundër Suel Çelës. Ti beson se këshilltari izraelit nuk kuptonte shqip se çfarë u tha aty?”, shkruan Guri në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mashtrues pervers”/ Kryemadhi akuza të forta Bashës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut të PD-së në detyrë, Lulzim Basha.

Ajo e ka akuzuar Bashën për mashtrim pervers, në rastin e djegieve të mandateve.Sipas saj mashtrimi i Bashës i kalon çdo limit njerëzor dhe i shërben vetëm Edi Ramës.

Një pyetje për të gjithë anëtarët e kryesisë së PD: Kur është mbledhur kryesia e PD për t’i propozuar LSI listën e përbashkët? Në cilën ditë dhe orë? Listës së mashtrimit, që për djegien e mandateve do t’i dilte në krah kancelarja Merkel dhe PPE, iu shtua tashmë publikisht edhe kjo e 15 mandateve të ofruara. Një mashtrim pervers që kalon çdo limit njerezor dhe që i shërben vetëm Ramës dhe hijes së tij”, shkruan Kryemadhi në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE