Connect with Us

“Drejtësia të mos zdërhallet  tapeteve të kuqe”/ Basha akuza Qeverisë për krizën energjitike

Politikë

“Drejtësia të mos zdërhallet  tapeteve të kuqe”/ Basha akuza Qeverisë për krizën energjitike

Publikuar

-

cna lajme politike

Në një kohë që anëtarësia çdo ditë e më shumë po kërkon largimin e tij nga drejtimi i PD,  Lulzim Basha del hapur dhe “përkëdhel” kryeministrin Edi Rama.

Ai ka barë sikur po akuzon Qeverinë për krizën energjitike, ndërkohë ana ana tjetër e ka zhvendosur deklaratën tek premiera e filmit, “Nuk është koha për të vdekur”.

“Ndërkohë që presim që institucionet e drejtësisë të mos zdërhallen tapeteve të kuq të vanitetit në fundjavë, por të bëjnë detyrat e tyre, ne nuk mund të rrimë duarkryq. Për ne do të vazhdojë kjo javë me një ofensivë që do ketë në qendër interesin bazik të familjeve shqiptare, sepse kjo krizë korrupsioni po përkthehet në një krizë për familjet shqiptare”, ka thënë Basha.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha është i dënuar të jetë deputet, por mund të zgjedhë të ikë si kryetar i PD-së

Sipas tij kemi të bëjmë me një krizë korrupsioni që ka nisur me mendimin që në verë të zbrazet kasakada e dimrit dhe të shitej me 1/3 e çmimit që do të blihet tani pasuria e Shqiëprisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Sulmet ndaj Berishës/ Indrit Hoxha i kujton Bashës se si ‘u shit’ tek Rama

Publikuar

-

Nga

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Indrit Hoxha, ka reaguar menjëherë pas deklaratave të Bashës nga selia blu, ku sulmoi liderin historik, Sali Berisha.

Indrit Hoxha thekson se është Lulzim Basha, ai që është kthyer oksigjen për këtë pushtet criminal, ndërsa shton se të rinjtë në “Foltoren” e Sali Berishës janë përballur me arrestime për protesta nga regjimi i Edi Ramës.

“Te rinjte qe ishin sot ne takim me Sali Berishen, pjesa me e madhe e tyre gjate ketyre 8 viteve jane perballur me arrestime,shantazhe dhe presion nga qeveria e Edi Rames, nje pjese e mire e tyre vazhdojne akoma kalvarin e gjate te proceseve gjyqesore kundra qeverise vetem dhe vetem pse kane ushtruar te drejten e tyre per te protestuar kunder rregjimit te Edi Rames.LEXO EDHE:  Nga Arian Galdini/Pse unë jam kundër dialogut shterpë Rama-Basha?

LEXO EDHE:  Nga Rama, Doshi, Rakipi tek Lulzim-Berisha

Ata te rinjë qe ishin sot skane qene as ministra, as drejtora, as kryetar bashkie madje nje pjese e tyre nuk u lekunden perpara joshjes se Edi Rames per te marre mandatet kur opozita i dorezoi, por i qendruan besnik idealeve te tyre per te luftuar nje rregjim qe eshte instaluar dhe tashme ka hyre ne mandatin e 3-te edhe me ndihmen e Lulzim Bashes.

Kryetari ne detyre i PD eshte i vetmi sot qe ka mare peng opozitem dhe eshte kthyer ne oksigjen per pushtetin e Edi Rames, beteja e te rinjve sot eshte me e madhe sepse duhet te çlirojme opoziten dhe me pas te permbysim rregjimin e Edi Rames.” /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës i bojkotojnë mbledhjen e Kryesisë së grupit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kredemokrati Lulzim Basha mblodhi pasditen e sotme Kryesinë e Grupit Parlamentar në selinë blu.

Takimi që zgjati më pak se një orë, duket se është bojkotuar nga shumica e demokratëve.

Sipas burimeve të CNA.al, mbledhjes së thirrur me urgjencë nga Basha, nuk i janë përgjigjur Oerd Bylykbashi, Albana Vokshi, Belind Këllici, ejt.Nervozizmi i Bashës, u vu re dhe gjatë prononcimit për mediat, ku sulmoi ashpër ish kryeministrin Sali Berisha, për të cilin tha se është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës.

LEXO EDHE:  Nga Rama, Doshi, Rakipi tek Lulzim-Berisha

LEXO EDHE:  “Fajësoj veten që i besova”/ Ndoka: Koalicioni me Bashën ishte dështim

Kjo ‘fryerje’ e Bashës vjen në një moment kur e gjithë struktura e  FRPD, i ka dalë kundër duke u bashkuar me ‘foltoren’ e organizuar nga ish kryeministri Sali Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha sulmon Berishën/ ‘Oksigjeni Edi Ramës’

Publikuar

-

Nga

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sulmuar ashpër ish-kryeministrit Sali Berisha. Pas mbledhjes në selinë blu, duke folur për mediat ai tha se me aksionin e tij politik, Berisha është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës, për të cilën ai tha se duhet ta ndërpresë.

“Koha e Sali Berishës ka mbaruar. Bashkë me të ka mbaruar edhe koha e mandateve të skaduara dhe përdorimit të PD-së dhe forumeve të saj për interesa personale.

Asgjë dhe askush nuk do ta kthejë PD-në në një bunker për interesat personale të Sali Berishës.LEXO EDHE:  Sa mandate fiton PD në Tiranë?/ Basha anashkalon pyetjen: Qytetarët dinë ta bëjnë dallimin

LEXO EDHE:  “Dush zhuli në WC e Surrelit”/ Petrit Vasili i ashpër me Edi Ramën

Partia Demokratike ka lindur si një aspiratë e popullit shqiptar për liri dhe demokraci, dhe është shpresa e shqiptarëve për të zgjidhur hallet e tyre të shumta. Dhe halli me i madh i shqiptarëve sot është regjimi i Edi Ramës

Prej javësh, me zdërhalljet e tij Sali Berisha është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Rames. Unë jam i vendosur t’ja këpus këtë edhe këtë tub oksigjeni për regjimin Edi Ramës.“/CNA.la

LEXO TE PLOTE