Connect with Us

S’është makinë luksoze, as rezidencë/ Mësoni çmendurinë e fundit të Ronaldos

Sport

S’është makinë luksoze, as rezidencë/ Mësoni çmendurinë e fundit të Ronaldos

Publikuar

-

Cristiano Ronaldos i pëlqen të ketë gjithçka nën kontroll dhe aq më tepër nëse mosveprimi ndikon në performancën e tij si futbollist. Portugezi kujdeset për veten si pakkush, ai e di se në moshën 36-vjeçare është thelbësore ta trajtosh sa më mirë trupin, për të zgjatur karrierën. Prandaj, nuk është për t’u habitur që ai ka lëvizur qiellin dhe tokën derisa një nga “pasuritë” e tij më të çmuara iu dorëzua nga Torino.

Siç konfirmohet nga “The Sun”, Cristiano ka shpenzuar një shumë të konsiderueshme për të rimarrë pajisjen e tij të krioterapisë, e cila vlerësohet gati 60 000 euro. Është një metodë e bazuar në ftohjen e trupit, që portugezi e përdor pas ndeshjeve për të tonifikuar dhe rikthyer muskujt në formë.

Shumë besojnë se vendosja e trupit për periudha të shkurtra kohore në temperatura shumë të ulëta stimulon qarkullimin e gjakut dhe përmirëson sistemin imunitar. Gjithashtu zvogëlon lodhjen dhe ndihmon me dëmtimet. Ekspertët, që janë në favor të kësaj metode, sigurojnë se kjo metodë kontribuon në arritjen e objektivit. Janë të paktë ata që mendojnë se qëndrimi në temperatura deri në -150 gradë është rrezik për shëndetin.

“Ronaldo është i përpiktë në kujdesin për trupin e tij dhe do të bëjë gjithçka për të pasur avantazh në këtë aspekt. Transportimi i dhomës së krioterapisë nga Italia në Cheshire nuk ishte punë e lehtë. Cristiano tani është i lumtur që e ka në dispozicion, pasi do ta ndihmojë në rimarrjen e energjive pas çdo ndeshje,” thotë një burim i gazetës britanike.

Pra, “çmenduria” e fundit e Cristiano Ronaldos nuk është një makinë apo një rezidencë me një çmim të tepruar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Interi blindon “yllin” e mesfushës deri në vitin 2026

Publikuar

-

Nga

Interi nuk ka ndër mend të heqë dorë nga elementët më cilësorë që në përbërje dhe tashmë ka nisur rinovimet afatgjata me ata të cilët ishin pranë fundit të marrëveshjeve të tyre apo për të cilët kishte nevojë për përmirësim të kushteve ekonomike.

Një prej tyre është Nikolo Barela, i kthyer në zbulimin e zikaltërve në sezonin e titullit, duke bërë shpesh diferencën për skuadrën që mbylli edicionin duke ngritur lart trofeun e Serisë A. Klubi ishte prej kohësh në bisedime me lojtarin dhe sot ka ardhur zyrtarizimi i marrëveshjes së re.“FC Internacionale Milano komunikon se ka arritur akordin për zgjatjen e kontratës së lojtarit Nikolo Barela. Mesfushori i datëlindjes 1997 do të jetë zikaltër deri më 30 qershor 2026”, shkruhej në njoftimin e Interit për lojtarin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi “përzë” tifozët e Fiorentinës nga stadiumi

Publikuar

-

Nga

Juventusi do të presë pasditen e nesërme Fiorentinën në stadiumin ‘’Alianz’’. Kjo është një sfidë mjaft e rëndësishme për bardhezinjtë, pasi vijnë pas dy humbjeve radhazi në Serinë A.

A view shows empty tribunes prior to the Italian Cup (Coppa Italia) semi-final second leg football match Juventus vs AC Milan on June 12, 2020 at the Allianz stadium in Turin, the first to be played in Italy since March 9 and the lockdown aimed at curbing the spread of the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by Miguel MEDINA / AFP) (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)

Por një ditë para ndeshjes, tifozët e Fiorentinës kanë refuzuar të jenë prezent në stadium për një arsye shumë mediokër. Shitja e biletave bëhet në faqen online të Juves, dhe për të blerë një biletë duhet të regjistrohesh si tifoz bardhezi.Kjo është kundërshtuar nga tifozët violë të cilët pretendojnë se nuk mund të detyrohesh të regjistrohesh si tifoz për të blerë një biletë. Për këtë ka reaguar dhe kapiteni i Fiorentinës, Kristian Biragi, i cili ka dënuar këtë politike të bardhezinjve.

‘’Na vjen keq sepse nuk do të kemi mbështetjen e tifozëve dhe sepse nëse arrijmë një rezultat do të donim ta ndanim me tifozët tanë. Megjithatë. kohët e fundit u kthyen dhe menjëherë bënë një ndryshim. Duke ditur që nuk do të ketë faj të tjerët dhe jo ata, më vjen shumë keq’’, u shpreh Kristian Biragi.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Reja takohet me Gjimshitin para grumbullimit të kombëtares

Publikuar

-

Nga

Berat Gjimshiti çuditi të gjithë këtë javë, kur në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Mançester Junajtid, u shfaq në fushën e lojës. Edhe pse me një fashaturë mbrojtëse në krahun e dëmtuar, mbrojtësi kuqezi zhvilloi një pjesë të dytë të mirë ndaj “djajve të kuq”, duke i mbajtur shpesh larg zonës e dike mos lejuar sidomos lojën e tyre në ajër.

Për Gjimshitin nuk mund të mungonin vlerësimet, e sigurisht edhe interesi nga përfaqësuesja shqiptare, me trajnerin Edi Reja, i cili sipas mediave italiane, ka zhvilluar dje një bisedë me futbollistin për të kuptuar më mirë gjendjen e tij pak ditë para nisjes së grumbullimit për sfidat ndaj Anglisë dhe Andorrës.

Ndërkohë, Reja shpreson që Gjimshiti të vazhdojë të jetë protagonist me Atalantën edhe në vitet në vijim, pasi ka bindjen e plotë se kjo skuadër do të kthehet në Ligën e Kampioneve, siç tregoi në mediat italiane.“Në ndeshjen e dyfishtë me Mançester Junajtid ishte e pafat, ishte qartësisht një fatkeqësi, Ka humbur pikë për shkak të dy episodeve, meritonte më shumë. Megjithatë, ka potencialin për të siguruar përsëri kualifikimin në çerekfinale.

Kampionati? Me siguri do të përfundojë mes 3-4 ekipeve të para në klasifikim, do të thosha që është thuajse siguri matematikore”, tha Reja.

LEXO TE PLOTE