Connect with Us

“Pispillosje me VIP-a, zyrtarë dhe ambasadorë”/ Ish-ministri i Ramës ironizon “shfaqjen” e politikanëve

Aktualitet

“Pispillosje me VIP-a, zyrtarë dhe ambasadorë”/ Ish-ministri i Ramës ironizon “shfaqjen” e politikanëve

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas premierës së filmit me agjentin 007, të mbajtur në Tiranë.

Ai e ka ironizuar këtë ‘shfaqje’ duke thënë se çfarë ngjarje arstistike kombëtare, është të shohësh një film që prodhohet nga një shtet tjetër. Manjani ka deklaruar se e gjithë ajo pispillosje me VIP-a e zyrtarë ishte e tepruar.

Më tej ai se ka shtuar se do ishte dakord me këtë ngjarje, nëse do të promovohej një vepër artistike shqiptare.

“Po çfarë ngjarje artistike kombëtare është të shkosh në kinema e të shohësh një film që është prodhuar nga një shtet tjetër?!

Ç’do me thënë gjithë ajo pritje e pispillosje protokollare me VIPA, zyrtarë e ambasadorë?!

LEXO EDHE:  Gjyqtarët e korruptuar/ Manjani: Jam gati të çel proçedurën për shkarkime

Futja kot!

Të ishte promovuar ndonjë vepër artistike shqiptare dakord, por hajde të shkojmë në kinema me protokoll, tapet të kuq e ngërdheshje se kuptoj?!

Nuk është as rasti kur premiera i filmit prezantohet nga ndonjë aktor i filmit.

Në kinema shkohet me kuti me kokoshka, jo për të dalë në foto me kodosha.

Allah, allah!!”, shkruan ai./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

“Kam informacione që është vrarë e groposur”/ Gazetari flet për zhdukjen e ish-këshilltarit të Dritan Priftit

Publikuar

-

Nga

Gazetari i kronikës, Fredinand Dervishi ka folur për zhdukjen e ish-këshilltarit të Dritan Priftit, Eduard Belegu.

I ftuar në emisionin “Në Shënjestër” të Klodiana Lalës, ky i fundit e cilësoi ngjarjen si një krim të pastër, duke deklaruar se nga të dhënat e tij Belegu është vrarë dhe groposur.“Unë do e fusja këtë lloj ngjarje te krimi perfekt, ose i pastër. Për paralelizëm mund ta krahasojmë me disa zhdukje të viteve të fundit, që kryesisht kanë të bëjnë për konflikte për drogën. Krimi i rrëmbimit të personit është krim pa vendngjarje. Ky krim për vendngjarje ka disavantazh për hetimin sepse nuk kemi një kufomë, nuk kemi të gëzhoja. Pas një krimi perfekt ku nuk ke asnjë provë është e vështirë të shkosh te zbardhja e çështjes. Ky është një krim i tillë. Është krim perfekt i bërë nga persona që kanë vendosur mendjen në punë, që e njihnin krimin etj. Asokohe ministri Dritan Prifti, ishte vendosur në shënjestër për publikimin e asaj videos. Dritani vetë kur e kam takuar unë ruhej.

LEXO EDHE:  “Kur Rama ishte “dashnori” i të huajve”/ Manjani “zbulon” si e mori shumicën parlamentare me mashtrim

LEXO EDHE:  “Shqiptarët t’i kërkojnë hesap opozitës”/ Manjani: Nuk po bën asgjë të jashtëzakonshme!

I ishte bërë psikozë që mund t’i bënin diçka të keqe. Kur bie një piramidë pushteti në Shqipërinë e kontrolluar nga politika, bien hetimet e tjera. Jo vetëm Dritani ishte goditur, por po goditej edhe Belegu. Ruhej edhe ai. Kjo situatë të vendos në pozita të tjera përballë atyre personave që të duan të keqen. Eduard Belegu është vrarë dhe groposur diku për mendimin tim. Aq sa di unë ai ka shkuar të marrë një borxh të vjetër. Ka marrë makinën e vet, ka shkuar pranë stadiumit “Asllan Rusi”, ka takuar një person në “Range Rover”, është vendosur në një magazinë aty për punën e një borxhi mbi 100 mijë euro. Nga ky moment për këtë njeri nuk ka asnjë shenjë. Hetuesi ka ndjekur këtë linjë dhe ka kontrolluar këto magazina me dokumente, e nuk kanë gjetur asnjë shenjë. E vetmja gjë e dyshimtë në këtë histori mbeten sms”, tha Dervishi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Studimi/ Shqipëria mund të anëtarësohet në BE pas 48 vjetësh

Publikuar

-

Nga

Shqipërisë do t’i duhen të paktën dhe 48 vite për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian. Këtë thotë një studim i Institutit Epik në Kosovë që ka marrë në shqyrtim progresin që kanë bërë vendet e Ballkanit Perëndimore drejt BE-së.

Sipas studimit të bazuar në raportin e fundit të Komisionit Evropian, instituti vëren se vendet e Ballkanit ndahen në 3 grupe sa i përket përgatitjes për anëtarësim në BE.

Në grupin e parë janë Mali i Zi, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Këto vende konsiderohen “lider” të procesit të zgjerimit. Në grupin e dytë janë Kosova dhe Bosnja të cilat janë në fund të procesit të zgjerimit. Ndërsa, në mesin e këtyre dy grupeve qëndron Shqipëria.

LEXO EDHE:  20 vite më vonë/ Aktorët e filmit që na bëri të gjithëve të qajmë

LEXO EDHE:  “Ç'a është ky shejtan, mor aman?!”/ Ish-ministri “shpërthen” kundër Ramës“Nëse analizojmë progresin e vendeve të Ballkanit në zbatimin e reformave në kuadër të tre viteve të fundit, ajo çfarë shfaqet e qartë është një trend tejet i ngadaltë i reformave. Me këtë ritëm të reformave vendeve të Ballkanit do iu duhen nga 38 deri 68 vite për tu bërë gati për anëtarësim në BE”, thuhet në publikimin e fundit të Institutit Epik.

Sipas studimit, vendet e Ballkanit Perëndimor janë më pak të përgatitura për anëtarësim në BE sa i takon kapitujve për financat dhe buxhetin, mjedisin si dhe mbrojtjen e shëndetit dhe konsumatorin./Euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ristani kundër Bardhit/ Të dhënat e anëtarëve nuk bëhen publike, e ka thënë Emin Gjana

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD Arben Ristani ka kundërshtuar deklaratat e Gazmend Bardhit lidhur me verifikimin e firmave për mbledhjen e kuvendit.

Ristani tha se statuti nuk i njeh askujt të drejtën për verifikimin e firmave, ndërsa deklaroi se ky kuvend nuk po mblidhet në kushte normale.Në një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun në Klan Tv, Ristani tha se të dhënat e anëtarëve nuk mund të dalin sipas një vendimi të vetë PD-së, të bërë të ditur nga Emin Gjana.

LEXO EDHE:  “Shqiptarët t’i kërkojnë hesap opozitës”/ Manjani: Nuk po bën asgjë të jashtëzakonshme!

LEXO EDHE:  “Ç'a është ky shejtan, mor aman?!”/ Ish-ministri “shpërthen” kundër Ramës

Vetë kuvendi kur mblidhet do të bëjë edh verifikimin e mandateve. Janë të ftuar edhe pakica, edhe media të jenë prezente kur të bëhet verifikimi. Aty do të jetë tavolina që do të regjistrohen do të marrin karatat e identitetit, do të marrin beixhe në kuvend. Të dhënat e anëtarëve nuk mund të dalin sipas një vendimi të vetë PD-së, të bërë të ditur nga Emin Gjana”, tha Ristani./CNA.al

LEXO TE PLOTE