Connect with Us

“Nisi me tre kërkesa”/ Aktivisti Lapaj vijon me protestat: Nesër do të jem përballë Kryeministrisë

Aktualitet

“Nisi me tre kërkesa”/ Aktivisti Lapaj vijon me protestat: Nesër do të jem përballë Kryeministrisë

Publikuar

-

Aktivisti Adriatik Lapaj ka bërë me dije se do të vijojë me protestat kundër rritjes së çmimit të energjisë, bukës, gazit dhe karburantit.

Lapaj thekson se nesër do të jetë në protestë para kryeministrisë  për të kërkuar zgjidhje për përballimin e krizës.

Nesër në orën 17.00 do të jem përballë Kryeministrisë.

Nisi me 3 kërkesa. Qeveria u tërhoq nga rritja e çmimit të energjisë për konsumatorët familjarë dhe biznesin e vogël. Një arritje e qytetarëve, por jo e plotë.

Duhen masa dhe për energjinë për biznesin e mesëm dhe të madh pasi produktet e tyre do të reflektojnë rritje çmimi.

Duhet zgjidhje për çmimin e ushqimeve të shportës dhe kraburanteve dhe konkretisht me ndërhyrje në TVSH dhe taks qakullimi qoftë dhe përkohësisht sa të stabilizohen çmimet në bursë.

LEXO EDHE:  “Nuk është as PD as unë organizatorë të protestës”/ Voltana Ademi reagon pas procedimit penal

Italia, Greqia, Gjermania dhe mbarë vendet afër nesh TVSH-në e ushqimeve të shportës e kanë nga 4 deri në 13%, ne e kemi 20%.

Unë e di që këtu e liga i vë bisht dhe bishtit. Jam i gatshëm edhe për baltëhedhjen. Papritur shumë do më nxijnë. Kjo është kosto e të përballurit.

Gjithësesi unë jam dhe do jem sa të kem frymë i PASHANTAZHUESHËM. Bujrum në betejë!

Nesër në 17.00 para Kryeministrisë qoftë dhe TEK PULLË. Ndoshta aty do jemi mijëra TEK PULLË.

P.s më poshtë tabela ilustruese e rritjes së çmimeve këto 2 javë për produktet e shportës dhe karburantet”, shkruan Lapaj në statusin e tij./ CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Zjarri në banesën në Gjirokastër/ Ndërron jetë në spital 12-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

E rënë në Sarandë/ Shkrumbohet banesa, digjet brenda dhe 54- vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital, 12 vjeçarja e cila u lëndua nga flakët që përfshinë banesën në Gjirokastër.

Pak më herët u raportua se e mitura kishte marrë plagë ndërsa ishte transportuar në spital.

Ndërsa në një njoftim të fundit nga policia, mësohet se 12 vjeçarja ka ndërruar jetë.

Gjirokastër/Informacion paraprak.Rreth orës 20:30, në sallën operative ka ardhur një telefonatë se në fshatin Dervician, Dropull, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit I. N.

LEXO EDHE:  Protesta e 27 janarit/ Deputeti i PD: Në vend nuk ka oligarkë por…

LEXO EDHE:  Taksa për naftën/ Ish deputeti demokrat bën llogaritë e koncensioneve korruptive

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët, brenda saj kanë qënë shtetasi  I. N., 49 vjeç dhe vajza e tij 12 vjeçare, ku si pasojë janë  dëmtuar dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër për ndihmë mjeksore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Njoftohemi nga Spitali se 12 vjecarja ka ndërruar jetë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rrebeshe shiu në Librazhd/ Shpërthejnë pusetat, përmbyten disa zona

Publikuar

-

Nga

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin, kanë shkaktuar probleme në disa qytete të vendit.

Pas Vlorës, mësohet se probleme ka edhe në Librazhd.Rruga e Policisë, rruga e Spitalit, rruga që futesh në qendër të qytetit raportohet se janë përmbytur ku edhe ka pasur një shpërthim të ujërave të zeza./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Shkrumbohet nga flakët banesa në Gjirokastër, lëndohet e mitura

Publikuar

-

Nga

cna lajme rajon

Një banesë është përfshirë nga flakët mbëmjen e sotme në fshatin Dervician të Gjirokastrës.

Sipasojë e flakëve mësohet se një vajzë rreth 16 vjeçe ka mbetur e lënduar. Nuk dihet ende gjendja e saj shëndetësore.Shkak i zjarrit dyshohet se  është bërë ngrohësja në banesë./CNA.al

LEXO TE PLOTE