Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 10 tetor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 10 tetor 2021

Publikuar

-

cna horoskopi

Dashi

Gjithçka duhet të shkojë mirë për ju si në dashuri, para dhe karrierë. Sidoqoftë, ju kërkoni qëllime të tjera dhe sot mund të jeni duke menduar për çështje edukative, intelektuale dhe shpirtërore që keni dashur gjithmonë të ndiqni. Mos mendoni se duhet të nxitoni për të marrë një vendim.

Demi

Sot mund të vendosni të bëni një hulumtim intensiv në lidhje me ekonominë, aksionet ose investimet në prona dhe të shihni se si zbatohet për situatën tuaj aktuale financiare. Ju do t’ia dilni mbanë. Librat, revistat dhe gazetat mund të ndihmojnë në hulumtimin tuaj, ashtu si edhe konsultimet me profesionistët.

Binjaket

Një ngjarje shoqërore që përfshin bashkëpunëtorë biznesi dhe miq mund të sjellë ide të reja në rrugën tuaj, duke ju çuar në një drejtim të ri. Qëllimet tuaja materiale dhe shpirtërore mund të vijnë në diskutim dhe të hapin sytë tuaj ndaj mundësive të pavërejtura më parë. Komunikimi është më i qartë se zakonisht.

Gaforrja

Ka të ngjarë të ndiheni vigjilent, të fortë dhe plot energji dhe qëndrueshmëri. Ndjenja juaj e aventurës është e lartë. Ju mund të jeni duke eksploruar mundësinë e një pushimi interesant. Sa i përket aspektit sentimental do të jetë një raport i qëndrueshëm për ju.

Luani

Jini më të vetëdijshëm për pamjen tuaj personale dhe mënyrën se si perceptoheni. Sigurohuni që veshja juaj të jetë e përshtatshme për njerëzit me të cilët jeni dhe situatën ku gjendeni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të gjeni partnerin ideal në një moment që nuk e prisnit.

Virgjeresha

Lumturia mbretëron në shtëpi ndërsa familja juaj vazhdon të përjetojë sukses. Një person mund të vijë për vizitë. Ndjenja juaj për veten është tronditur falë atyre që po përpiqen të përdorin fuqinë e tyre për t’ju kontrolluar. Jini të sigurt dhe mos lejoni që të tjerët të kenë përparësinë – veçanërisht pasi e dini që keni të drejtë.

Peshorja

Zemra juaj mund të jetë e lënduar nga problemet me të cilat jeni përballur. Të mendosh për kohët e kaluara është thjesht të nxjerrësh kova me lot nga një pus. Mos e bëni këtë për veten tuaj. Eshtë koha për të ecur përpara. Zemra juaj është e etur për të filluar diçka të re dhe për të sjellë aventura në jetën tuaj. Përdorni emocionet tuaja si lëndë djegëse.

LEXO EDHE:  Kapricot e motit/ Mësoni si do jetë dita sot

Akrepi

Ju jeni të mbushur me gëzim! Një valë e jashtëzakonshme dashurie po vjen drejt jush. Çdo gjë që përfshin romancën mund të shkojë në ekstreme. Me kalimin e ditës, do të ndiheni gjithnjë e më shumë socialë. Do të dëshironi të rrethoheni nga një shoqëri e mirë.

Shigjetari

Gjatë orëve të mëngjesit, mund të jetë e vështirë për ju të shmangni mendimin për çështje dhe probleme të lidhura me punën pavarësisht nëse jeni në punë apo jo. Sigurohuni që të mos lejoni që këto mendime t’ju konsumojnë për pjesën tjetër të ditës.

Bricjapi

Sot mund të përjetoni pak shqetësim, ndoshta sepse mendoni se ka diçka që duhet të bëni, por nuk jeni të sigurt se çfarë. Mendja juaj është e mprehtë, intuitive dhe logjike, por shumë opsione mund të jenë në horizont. Ju mund ta keni të vështirë të zgjidhni midis tyre. Në raport më partnerin do të ndiheni i plotësuar.

Ujori

Ju mund të konsideroni të hyni në një partneritet biznesi interesant me miqtë. Kjo është një kohë e mirë sepse komunikimi juaj është veçanërisht në formë. Nëse keni aplikuar për një vend pune gjasat janë që të merrni atë që dëshironi.

Peshqit

Mund të keni një sfidë para jush. Ju keni nevojë, më shumë se çdo gjë, të ndiheni nën kontroll kur bëhet fjalë për çështjet e dashurisë dhe emocionet e fuqishme. Por sot një tërheqje intensive do të thotë që ju mund të humbni përkohësisht aftësinë tuaj për të qenë të qetë përballë një valë në rritje të pasionit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 11 nëntor 2021  

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi

Ju ndiheni të mrekullueshëm dhe gjithashtu dukeni në formën të shkëlqyer. Prisni të tërhiqni disa shikime admiruese! E vetmja pengesë e kësaj është se ju ndiheni më të fortë se sa jeni. Në aspektin sentimental sot mund të takoni një person interesant.

Demi

Një mjegull romantike rrethon marrëdhëniet e dashurisë. Ju mund të mendoni se partneri juaj romantik ka dalë nga një përrallë. Megjithatë, edhe heronjtë dhe heroinat e librave me tregime kanë të meta – por të metat mund të jenë tërheqëse! Energjia juaj krijuese duhet të jetë shumë e lartë.

Binjakët

Ju mund të organizoni një takim në grup ose një ngjarje tjetër shoqërore. Të ftuarit tuaj mund të jenë të prirur artistikisht ose shpirtërisht. Mbrëmja duhet të jetë një sukses shoqëror dhe një përvojë frymëzuese. Përpara se të vijnë, sigurohuni që gjithçka të jetë në vend dhe të funksionojë.

Gaforrja

Nëse keni menduar të shkruani, kjo është dita për të filluar. Mendja juaj është veçanërisht e mprehtë dhe imagjinata juaj e pasur. Zhvillime të pazakonta, kryesisht pozitive, mund të ndodhin në rrethin tuaj. Rezervoni çdo mendim derisa të dini të vërtetën.

Luani

Çështjet e parave vazhdojnë të shkojnë mirë, megjithëse nuk ndiheni aq të sigurt sa duhet për to. Një talent i panjohur më parë, ndoshta për artet ose teknologjinë, mund të dalë në dritë. Ju mund të dëshironi të eksploroni opsione të ndryshme. Vendimi juaj mund t’ju habisë.

Virgjëresha

Sot duhet të ndiheni veçanërisht idealist, imagjinativ, intuitiv dhe të prirur shpirtërisht. Ju projektoni një atmosferë të botës tjetër që tërheq më shumë vëmendje, siç janë shikimet admiruese. Çështjet e dashurisë duhet të shkojnë mirë tani, pasi një atmosferë përrallore përshkon jetën tuaj. Shijojeni sa mundeni.Peshorja

Ju mund të ecni në një mjegull romantike, imagjinative, shpirtërore. Gjithçka mund të duket e përsosur dhe e mrekullueshme – ndoshta shumë e mrekullueshme për të qenë e vërtetë. Puna me pajisje ndoshta kompjuterë ose pajisje të tjera elektronike, mund t’ju ndihmojë të qëndroni larg realitetit.

LEXO EDHE:  Kapricot e motit/ Mësoni si do jetë dita sot

LEXO EDHE:  ‘Ngrijnë” Euro, Dollari dhe Paundi/ Nuk ka lëvizje në tregun e këmbimit valutor

Akrepi

Nocionet romantike për miqtë duket se janë energjia që ju shtyn sot. Ju mund të shihni një mik të vjetër në një dritë të re si një partner i mundshëm romantik. Shoqëria mund të duket se është përgjigja për të gjitha problemet tuaja. Papritmas mund të bindeni se keni miqtë më të mrekullueshëm në botë.

Shigjetari

Për shkak se jeta juaj e punës po shkon mirë, ju mund të kënaqeni me ëndrrat me sy hapur. Ky është një vend i mirë për të filluar rugën tuaj drejt përparimit. Përdorni prakticitetin tuaj për të hartuar një kurs veprimi të zbatueshëm. Ëndrrat nuk realizohen vetvetiu. Ato manifestohen përmes planifikimit dhe punës së palodhur.

Bricjapi

Mendja juaj mund të jetë e fokusuar në tema shpirtërore ose filozofike dhe duke marrë parasysh ide të reja magjepsëse. Disa nga këto mund të vijnë nga vende të largëta, të cilat mund t’ju bëjnë të mendoni të udhëtoni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të kaloni momente të bukura me partnerin.

Ujori

Romanca mund të zërë një vend të parë në mendimet tuaja sot. Mund të keni disa ëndrra të pazakonta sonte. Ata mund të jenë romantikë ose mund të jenë frymëzues artistikisht, ose të dyja bashkë. Shkruajini ato, sepse ato mund të zbulojnë fakte të reja për ju që mund të bëjnë ndryshim. Mendimet tuaja për paratë mund të luhaten midis besimit dhe panikut.

Peshqit

Nëse jeni i martuar, do të afroheni më shumë me partnerin. Nëse jeni beqar, por i përfshirë, marrëdhënia mund të kalojë në nivelin tjetër të angazhimit. Nëse nuk jeni të përfshirë, prisni të takoni dikë të ri dhe emocionues. Ndjenjat e ngrohta të unitetit dhe intimitetit mund të mbushin zemrën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 10 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Mund të mos ndiheni në formën më të mire sot, por mendërisht jeni duke fluturuar. Idetë mund të vazhdojnë të shfaqen në kokën tuaj, duke ju dërguar në fantazi që ngacmojnë kreativitetin tuaj. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të lexuar ose parë dokumentarë ose ndryshe për të ushqyer intelektin tuaj. Çfarëdo që të mësoni mund të jetë shumë praktike për ju më vonë.

Demi

Sot mund të kërkoni të zgjeroni njohuritë tuaja për artet. Ju mund të vendosni të eksploroni galeritë, të merrni pjesë në një koncert ose të blini librat më të fundit. Në aspektin sentimental sot mund të njihni një person shumë interesant me të cilin mund të lindë diçka.

Binjakët

Sot mund të keni dëshirë të shikoni gjenealogjinë tuaj. Interneti ka bërë të mundur që të gjithë të mësojnë për paraardhësit e tyre dhe tani është një kohë e mirë që ju ta bëni këtë. Nga ana shpirtërore, mund të vendosni gjithashtu të vini në kontakt me udhërrëfyes shpirtërorë. Aktivitetet në grup mund të jenë një ndihmë e madhe në këto dëshira.

Gaforrja

Idetë praktike, shkencore ose shpirtërore të të gjitha llojeve janë gjaku i jetës suaj. Sot mund të zgjeroni njohuritë tuaja. Pjesa më e madhe e asaj që mësoni mund të bazohet në teknologji të tilla si teleskopët. Pjesa më e madhe e asaj që mësoni mund të jetë konfuze, por mos hiqni dorë. Do të ketë më shumë kuptim për ju më vonë.

Luani

Sot mund të kërkoni ndihmën e miqve për të rritur aftësitë tuaja kompjuterike. Ju mund të jeni të interesuar në anën artistike të kompjuterëve dhe dëshironi të eksperimentoni me grafika kompjuterike ose animacion. Mund të merrni disa lajme të papritura të mira për një rritje të mundshme të të ardhurave, megjithëse mund të vonohet.

Virgjëresha

Një romancë e re mund të vijë në rrugën tuaj. Një mik i vjetër papritmas mund t’ju duket më shumë, duke e çuar marrëdhënien në një drejtim krejtësisht të ri. Mund të ndodhë edhe e kundërta. Një dashuri e vjetër mund të rishfaqet dhe të ringjallë anën intelektuale të marrëdhënies suaj, duke krijuar një mik të ri nga një dashuri e vjetër. Rrethanat rreth jush po ndryshojnë dhe po ashtu edhe ju.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 22 gusht 2021

LEXO EDHE:  Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të dielPeshorja

Përceptimet që dalin nga thellë brenda jush mund ta tejkalojnë imagjinatën tuaj. Ndoshta idetë për ese, poezi, piktura ose muzikë rrjedhin në mendjen tuaj si valë. Ju mund të dëshironi të qëndroni në shtëpi për t’i zhvilluar ato. Vazhdoni që të punoni mbi këto ide! Ato mund të kenë më shumë kuptim për ju më vonë.

Akrepi

Në shumë mënyra, ju ndiheni të bllokuar nga ajo që ju rrethon. Presionet sociale ju bëjnë të besoni se duhet të veproni ose të mendoni në një mënyrë të caktuar. Përqafoni guximin që keni brenda dhe dijeni se në fund të fundit, gjëja më e rëndësishme është të jeni të vërtetë me veten tuaj. Me paratë mund të ketë disa ndryshime.

Shigjetari

Sapo keni përfunduar një detyrë madhore. Festoni suksesin tuaj! Keni këmbëngulur dhe ia keni dalë. Ju keni fuqi të madhe. Nëse ndiheni gati për të ndërmarrë hapin tjetër të madh, atëherë shkoni drejt saj. Nuk ka nevojë të hezitoni. Ju jeni në rrugën e duhur.

Bricjapi

Njerëzit, situatat dhe mundësitë kanë kuptim për ju. Bashkohuni me njerëz të tjerë, punë ose ide. Është një kohë e mirë për të bërë partneritet me dikë ose diçka në të cilën besoni fort. Suksesi është i juaji. Kjo vlen edhe në dashuri. Gjasat janë mjaft pozitive për të lindurit në këtë shenjë.

Ujori

Informacione të rëndësishme do të vijnë nga të gjitha këndvështrimet. Të gjithë do të flasin. Vetëm sigurohuni që informacioni që merrni është i vërtetë dhe jo vetëm thashetheme të dikujt. Sigurohuni që të kontrolloni me kujdes faktet tuaja përpara se të bëni ndonjë lëvizje të madhe.

Peshqit

Sigurohuni që të keni dashuri për punën që po bëni. Nëse puna juaj nuk është e frymëzuar nga një dashuri e vërtetë nga brenda, atëherë lëre punën dhe gjej diçka tjetër. Ndiqni pasionin tuaj. Ndiqni zemrën tuaj dhe paratë dhe mundësitë do të vijnë natyrshëm.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 9 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Mos lejoni që argumentet e njerëzve të tjerë të pengojnë të vërtetën tuaj. Mos dyshoni tek vetja juaj. Mos u mërzitni nëse nuk përshtateni me atë që po ndodh rreth jush. Kjo tregon se mund t’ju duhet të merrni një rrugë tjetër. Në dashuri do të keni fat.

Demi

Për një herë në jetën tuaj, ju mund ta rrëzoni atë mur të thellë dhe enigmatik të heshtjes që zakonisht ju rrethon kur ndërveproni me njerëz të rinj. Relaksohuni dhe mos e shikoni çdo person që përpiqet të flasë me ju si një armik të mundshëm. Ju me të vërtetë mund të flisni më hapur dhe lirshëm pa pasur nevojë të luani lojëra fuqie.

Binjakët

Sot mund të takoni atë person të veçantë ndërsa jeni në palestrën tuaj lokale, nëse është e mundur, ose kur luani një sport individual. Çfarëdo që të bëni, mos qëndroni brenda duke parë televizor. Përdorni energjinë e ditës si një mundësi ideale për t’u dukur, për të kapërcyer disa pengesa dhe për t’i bërë përshtypje dikujt me aftësinë tuaj, çiltërsinë dhe sensin e madh të humorit.

Gaforrja

Ju dhe një person i dashur do të provoni një dozë humori shumë të nevojshme. Nëse ndjenja e ngrohtësisë dhe e të qeshurit të përbashkët i ka munguar marrëdhënies suaj prej disa kohësh, atëherë shfrytëzojeni këtë mundësi të mrekullueshme për të shëtitur, për t’u takuar me miqtë nëse është e mundur ose thjesht për të bërë gjithçka që është argëtuese – por qeshni! Do të përmirësojë të gjitha aspektet e marrëdhënies suaj.

Luani

Kjo është një ditë e mrekullueshme për të organizuar një takim të vogël me miqtë e ngushtë, nëse është e mundur, si dhe për të guxuar të ftoni dikë të veçantë me të cilin keni kohë që flirtoni në heshtje. Tregojini këtij personi se si ndiheni për të dhe shikoni teksa barrierat mes jush bien dhe dashuria zë vendin e vet.

Virgjëresha

Një ndjenjë lehtësimi e lehtë do të përfshijë marrëdhënien tuaj aktuale sot. Nëse ti dhe partneri jeni të ngarkuar nga problemet që lidhen me çështje të tjera në jetën tuaj, atëherë merrni kohë për t’u rilidhur më thellë me njëri-tjetrin. Shikoni një film komedi dhe thjesht argëtohuni. Të dy e meritoni!Peshorja

Humori i mirë dhe nevoja për të parë anën qesharake të marrëdhënies suaj karakterizojnë jetën tuaj të dashurisë sot. Të dy do të ndjeni nevojën për të pasur një pikëpamje më liberale për njëri-tjetrin. Hapuni ndaj ngrohtësisë së vërtetë që ndani të dy, veçanërisht nëse gjërat nuk po shkojnë aq mirë sa duhet.

LEXO EDHE:  Sot Shqipëria në shtetrrethim/ Prej të hënës rregulla të reja për të bërë pazarin, të moshuarit izolim total

LEXO EDHE:  Sot Shqipëria në shtetrrethim/ Prej të hënës rregulla të reja për të bërë pazarin, të moshuarit izolim total

Akrepi

Ju dhe një person i dashur po afroheni më shumë së bashku në një mënyrë të ngrohtë dhe veçanërisht të kujdesshme. Ndoshta të dy keni qenë të mbingarkuar kohët e fundit dhe nuk keni pasur mundësi të relaksoheni dhe të lejoni një ndjenjë gëzimi. Adoptimi i një perspektive pozitive që lejon një sens humori do të bëjë mrekulli. Jini të sjellshëm me njëri-tjetrin sot!

Shigjetari

Bërja e diçkaje argëtuese së bashku me partnerin do t’ju bëjë shumë mirë të dyve. Ju duhet të gjeni një mënyrë për të biseduar me njerëz të rinj dhe të ndryshëm, kështu që përpiquni të komunikoni me disa qarqe të reja shoqërore dhe të zgjeroni këndvështrimin dhe horizontin tuaj. Merrni një rrezik dhe kaloni në të panjohurën. Shumë shpejt do të keni miq të rinj të mrekullueshëm.

Bricjapi

Kaloni kohë me partnerin tuaj. Nëse lidhja juaj e fundit nuk është vetëm një sekret, por edhe një sipërmarrje e rrezikshme, atëherë mund të ndiheni edhe më të shtyrë për të marrë një rrezik. Jeta dhe dashuria janë një varg ndryshimesh dhe rreziqesh të vazhdueshme – ndoshta e jotja do të shpërblehet sot!

Ujori

Dita e sotme ofron një mundësi të mirë për ju dhe një person të dashur për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve. Jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të gjallërohet. Ndoshta ju të dy mendoni se grupi juaj aktual shoqëror ju ka kufizuar kohët e fundit. Jini të guximshëm dhe bëni diçka të re, pasi kjo mund të çojë në disa lidhje të reja.

Peshqit

Është koha të bëni një pushim nga orari juaj i zakonshëm dhe më pas të vendosni se çfarë dëshironi të bëni për një mbrëmje argëtimi. Thyeni të gjitha rregullat tuaja të zakonshme dhe lëvizni përtej kufijve që ju mbajnë të lidhur me një rreth të kufizuar shoqëror. Ka një botë të tërë emocionuese atje për të eksploruar.

LEXO TE PLOTE