Connect with Us

Foto-Nga Olsian Çela tek Arben Kraja e Gledis Nano, në tapetin e kuq/ “Nuk është koha për të vdekur”

Aktualitet

Foto-Nga Olsian Çela tek Arben Kraja e Gledis Nano, në tapetin e kuq/ “Nuk është koha për të vdekur”

Publikuar

-

“No time to die”, apo e thënë në shqip “Nuk është koha për vdekur”, është shfaqur mbrëmë në Tiranë.

Në sagën e radhës të agjentit 007,  në tapetin e kuq, mes të ashtuquajturve VIP-a të showbizzit, kanë parakaluar si kurrë më parë edhe njerëzit e drejtësisë.

Mes luksit në veshje të VIP-ave të showbizzit, janë shfaqur edhe krerët më të lartë të sistemit të drejtësisë.

Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Olsian Çela, kreu i Strukturës së Posaçme Antikorrupsion Arben Kraja apo edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i sapoemëruar Gledis Nano.

Veshjet e tyre nuk janë kaq lukzose sa të VIP-ave të showbizzit, por nga fotot, duket se kreu i SPAK Arben Kraja dhe kreu i Policisë së Shtetit, duket sikur janë argëtuar dhe e kanë shijuar mbrëmjen.

LEXO EDHE:  Gjoba e bashkisë për PD-në/ Ish-ministri i Ramës i përvishet Veliajt

Ndërsa kreu i Prokurorisë së Përgjithshme, duket sikur e kanë dërguar kundër dëshirës së tij në atë premierë, ku pjesëmarrësit bënin gara se kush bie më shumë në sy, siç ishte kryebashkiaku Erion Veliaj, që nga fotot duket sikur s’ka bërë gjë tjetër në atë mbrëmje, veçse ka puthur duar dhe ka bërë foto me në sfond James Bondin.

“Nuk është koha për të vdekur”, duket edhe si një mesazh për njerëzit e drejtësisë, prej të cilëve i kanë sytë të gjithë qytetarët.

Më poshtë po sjellim fotot drejtuesve të sistemit të drejtësisë në tapetin e kuq./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Krimi “trondit” vendin/ Prokurorja e Tiranës thërret në takim drejtuesit e Policisë

Publikuar

-

Nga

ONM dorëzon prova të reja/ Reagon Elisabeta Imeraj

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj ka thirrur sot në një takim drejtuesit e Policisë.

Mësohet se në takim po merr pjesë Drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Panganika, së bashku me vartësit e tij, shefat e 6 komisariateve dhe ato të krimeve të rënda.

Sipas gazetarit të report tvm Arsen Rusta, në takim po diskutohet mbi dosjet e vjetra ose të pazbardhura, ato që konsiderohen pa autor por edhe ato të mbetura në sirtar.

Nga ana tjetër po diskutohet mbi aktivitetin kriminal që zhvillohet në kryeqytet, por edhe sa i përket Call Center-aveVetëm prokuroria e Tiranës ka 7 procedime penale, nga ana tjetër edhe Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, e cila nëpërmjet letërporosisë së mbërritur nga autoritetet gjermane ka edhe ajo një hetim të veçuar, dhe janë hetimet që do kalojnë në filtra dhe do vënë para drejtësisë personat e përfshirë.

LEXO EDHE:  Edi Rama legalizon investimin miliona euro të Çim Pekës/ A fshihet edhe Veliaj pas kësaj lëvizje?

LEXO EDHE:  Edi Rama legalizon investimin miliona euro të Çim Pekës/ A fshihet edhe Veliaj pas kësaj lëvizje?

7 procedime nga Prokuroria e Tiranës, ku rezulton se pas Call Center-ave që kryejnë një aktivitet të paligjshëm në vend, përmes platformës FOREX, mashtrojnë qytetarë kryesisht të huaj.

Ata kanë një aktivitet të ligjshëm Call Center-i dhe telemarketingu i produkteve shtëpiake, por brenda kësaj aplikojnë platformën FOREX duke mashtruar qytetarët e huaj që të investojnë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E fundit/ Aksidentohet aktori i njohur i humorit, Gaz Paja

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në rrugën e Kavajës, ku është plagosur aktori Gaz Paja.

Një automjet ka përplasur motomjetin me të cilin po udhëtonte, aktori i njohur. Mësohet se aktori po merr ndihmën mjekësore.

“Me  datë 11.11.2021, rreth orës 11:08, në rrugën e Kavajës, mjeti me drejtues shtetasin E. K., është përplasur me një motomjet me drejtues shtetasin G. P.

LEXO EDHE:  Edi Rama legalizon investimin miliona euro të Çim Pekës/ A fshihet edhe Veliaj pas kësaj lëvizje?

LEXO EDHE:  Thirrja e fortë e LSI ndaj Ramës e Veliajt/Hiqni dorë nga ...!Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit shtetasi G. P., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi Hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po na jep leksione ky ne?”/ Dashamir Shehi i tregon vendin Shalsit, reagon dhe Spaho

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ekonomisë për projektbuxhetin e vitit 2022, ka patur nj përplasje mes deputetit Dashamir Shehi dhe kryetarit të komisionit, Eduart Shalsi.

Shalsi ka replikuar me deputetin Edmond spaho, ndërkohë që ka ndërhyrë sehi duke e ironizuar se nuk kanë shkuar në mbledhje për leksione.

Spaho deklaroi se duhet bërë një hap sa i përket pagave dhe pensioneve që harkun 4 deri në 6 viteve në vazhdim të ketë një 2-fishim të vlerës së tyre. Sipas Spahos kjo do të eliminonte korrupsionin në nivelin e mesëm.

Pjesë nga replikat

Edmond Spaho: Po të vazhdojmë me rregullin fiskal, mbetemi pa investime. Të bisedojmë bashkarisht se çfarë mund të bëhet. Kur ka kushte të vështira, është në interes të gjejmë skenarin më të mirë. Në këtë vapor jemi të gjithë dhe po u mbytëm, do mbytemi të gjithë. Paketa fiskale u bie fukarenjve dhe i lë oligarkët të livadhisin.

Për mua kjo është e pandershme. Doni të garantoni të ardhurat? Keni hapësira pa fund. Të mos fshihemi pas gishtit. E fundit ka të bëjë me shqetësimin që ka ngritur Shehi disa herë për çështjen e pensioneve. Prej gati 10 vitesh kemi pasur rritje me pikatore të pensioneve. Kemi qenë vendi me nivelin më të lartë të pagave në rajon. Sot kemi nivelin më të ulët në Europë.

Edhe gjendja ekonomike ku vazhdojmë të jemi, ka të bëjë me disa politika. Rritjet preferenciale nuk vlejnë. Ne po nuk patëm një program që në harkun e 4 deri 6 viteve të dyfishojmë pagat dhe pensionet të të gjithë piramidës, nuk shkojmë gjëkundi.

Ky nivel më kujton periudhën e monizmit që njerëzit thonin, ne bëjmë sikur punojmë, ju bëni sikur na paguani. Përhapja kaq e madhe e ryshfetit është e lidhur me nivelin e pagave dhe pensioneve. Nëse duam të eliminojmë këtë korrupsion, duhet të përqendrohemi te pagat dhe pensionet. Në Kosovë niveli është dukshëm më i lartë se në Shqipëri.

Edmond Spaho: Për replikë se më zure në gojë edhe emrin

Eduart Shalsi: Një sekond se po i thoja zonjës Denaj se do i jap fjalën zotit SpahoEdmond Spaho: Duhet t’u përgjigjem juve për atë që thatë

Eduart Shalsi: Të sqarohemi të biem dakord

Edmond Spaho: U sqarova pra, fole 5 minuta

Dashamir Shehi: Tani ky po na jep leksion neve?

Eduart Shalsi: Po mirë mo ça zakoni e keni këtë. Ju flisni nga vendi për mikrofon. Çfarë zakoni e keni këtë. Flisni këtu dhe thoni po na jep leksione ky. E di që shumë prej jush e kanë shumë problem që tjetri u duket sikur po u jep leksione. Nëse nuk jemi mësuar të dëgjoni dhe keni ardhur vetëm për të folur.

LEXO EDHE:  Edi Rama legalizon investimin miliona euro të Çim Pekës/ A fshihet edhe Veliaj pas kësaj lëvizje?

LEXO EDHE:  Nga Kastriot Myftaraj/Erion Veliaj sulmon shumë hidhur Edi Ramën nga pozita pro Trump

Duam debat cilësor thotë dhe sa e merr fjalën. Unë kam të drejtë të them atë që dua unë të them. Për fjalën time jam përgjegjës unë zoti Shehi. Kujt i intereson ju pëlqen juve apo jo. E di që shumë prej jush e kanë shumë problem kur vetë duan të flasim të japë mendimet, tjetri u duket sikur po u jep leksione.

Edmond Spaho: Përpiqu ta ngresh nivelin e ndërhyrjes. Këtu ke njerëz që kanë mbajtur funksione shumë të rëndësishme. Nuk keni të drejtë ju sa herë që flasim ne të ndërhyni dhe të jepni këshilla. Ju jeni kryetar i komisionit dhe keni të drejtë të flisni po aq sa ne. T’ju dëgjojmë ju sa herë flasim ne të na jepni këshilla, kjo nuk është normale. Çfarë kujtoni se jeni më të kualifikuar se unë?! Unë nuk flas me demagogji prandaj iu referova tre katër fushave. Ke më pak para se sivjet. Referova efektet negative që do sjellë kjo gjendje në bujqësi.

Në korrik do takohemi prapë këtu edhe me ministren edhe me ju. Nëse jemi mirë hajde të vëmë rregullin fiskal. Pse takson gazin ti? Pse heq TVSH nga 6% për prodhimet bujqësore dhe blegtorale. Ia fut të gjithë atyre bujqërve. Jo vetëm që janë rritur çmimet për inputet por ka rënë edhe cilësia.

Se shkojnë blejnë pleh dhe marrin zhavorr. 10 vjet as inflacionin nuk kemi indeksuar. Shumë mirë që janë rritur pagat e arsimtarëve, ushtarakëve dhe policëve. Prej shumë vitesh kemi bërë hapa prapa në drejtim të pagave dhe pensioneve. Duhet t’i heqim nga disa burime të tjera dhe t’i kalojmë te pagat dhe pensionet. Pas 8 vitesh në pushtet fillon katër vite të tjera dhe thua nuk kemi sisteme.

Eduart Shalsi: Këtu keni minutazhin me fakte se sa pak janë ndërhyrjet e mia. E dyta, ajo që kam është se nëse unë mendoj zoti Shehi nuk kujdesem nëse ju pëlqejnë ju apo dikujt tjetër. Mua më lind e drejta të them mendimet e mia. Reagimin e kam shumë më pak emocional se ju. Unë them 5 gjëra ju shpërtheni nga vendi. Dhe nuk është çështja, duhet të respektojmë njëri tjetrin. Unë po flisja more fjalën, edhe ju edhe zoti Spaho, i pickuat, reaguat, vendosët disa epitete.

LEXO TE PLOTE