Connect with Us

E diela me shi dhe me temperatura deri në 24 gradë/ MeteoAlb sjell suprizat e motit

Sociale

E diela me shi dhe me temperatura deri në 24 gradë/ MeteoAlb sjell suprizat e motit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vendi ynë mbetet me vlera të ulta barike të cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët, me të shpeshta vranësirat paraqiten në Qendër dhe Jug të territorit duke rrezikuar reshje shiu si edhe reshje te pakta dëbore në zona të thella malore.

Por pasditja përmirëson përkohësisht motin duke rikthyer kthjellimet, kjo pasi mbrëmja shton serish vranësirat duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat Jugore.

LEXO EDHE:  Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditët në vijim 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në orët e mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi verior veriLindor duke gjeneruar ne Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 4  ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje.

Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

LEXO EDHE:  Sot pati reshje shiu dhe shtrëngata/ Mësoni si do të jetë moti për nesër

LEXO EDHE:  Mos dilni pa çadër nga shtëpia/ Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanëtEra do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjetdetare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, ditën e nesërme deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje. Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

LEXO EDHE:  Dita e parë e vitit 2020/ Mësoni si do jetë moti

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë na rezervon kjo fundjavëEra do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Video-Kaos në Tiranë/ Trafiku i dendur bllokon qytetarët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trafiku i dendur në Tiranë herë pas herë sjell kaos dhe irritim të qytetarëve.

Makina, të bllokuara për orë të tëra në rrugë dhe pa lëvizur, kanë sjellë vonesa tek shumë persona në destinacionin ku ata janë nisur.

Një denoncim i mbërritur në redaksinë e CNA.al, tregon me video se trafiku i rënduar ka bërë që rruga nga Hotel Dajti deri te Bashkia të zgjasë plot 30 minuta, ndërsa nëse dikush do e zgjasë rrugën deri tek zona e 9 katësheve, situata do të jetë edhe më e rënduar.

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Dita e parë e vitit 2020/ Mësoni si do jetë motiNë kohë me shi, trafiku ka qenë problem në kryeqytet, ndonëse nga ana e institucioneve nuk është marrë asnjë masë për të shmangur lëtë kaos./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE