Connect with Us

Shpërthen Leonardo: Reali duhet të dënohet, ja situata me Mbappenë

Sport

Shpërthen Leonardo: Reali duhet të dënohet, ja situata me Mbappenë

Publikuar

-

Drejtori sportiv i PSG -së, Leonardo Nascimiento de Araujo, ka sulmuar drejtpërdrejt Realin e Madridit në lidhje me çështjen “Mbappe”, gjatë një eventi në Itali, ku morën pjesë figura të ndryshme të futbollit.

“Në Madrid e mohojnë, por mendoj se Reali ka punuar për një kohë të gjatë për ta marrë Mbappenë si lojtar të lirë. Ata kanë folur publikisht për Mbapénë për dy vjet. Kjo sjellje duhet të ndëshkohet,” – shpjegon Leonardo.

“Unë shoh mungesë respekti karshi Mbappesë. Ai nuk është lojtar normal, është një nga më të mirët në botë. Trajneri, bordi i drejtorëve, lojtarët e Realit kanë folur të gjithë për Kylianin … Unë mendoj se është pjesë e planit. Nuk po tregohet respekt,” – vazhdon Leonardo.

Braziliani e bën të qartë se drejtuesit e PSG-së nuk janë dorëzuar, pavarësisht faktit që Mbappé ka refuzuar disa oferta për rinovimin e kontratës.

“Ideja jonë është të zgjasim kontratën e Kylian Mbappesë. Asgjë nuk ka ndryshuar në planet tona. Kylian është një xhevahir, është i përsosur për PSG-në … Ne kemi Kylianin, Leon, Ney-n. Nuk e kishim planifikuar të ardhmen e PSG pa Mbappenë.”

I pyetur nëse PSG nisi bisedimet me Gianluigi Donnarumman para përfundimit të kontratës së tij, braziliani sqaroi:

“Nuk e kemi kontaktuar para qershorit. Nisëm bisedimet për të nënshkruar me Gianluigin pasi doli i lirë, pas njoftimit nga drejtuesi i Milanit, Paolo Maldini”.

Leonardo përsëriti gjithashtu se nënshkrimi me Messin ndodhi vetëm pasi Barça njoftoi largimin e tij.

“Messi ishte i bindur se do të qëndronte te Barça. Ne i hapëm bisedimet zyrtare sapo Barça njoftoi se ai do të largohej, ishte surprizë për të gjithë. Messi me Mbappenë dhe Neymarin është diçka e madhe … më kënaq.”

Në lidhje me Fair Play -in Financiar dhe paratë që ka shpenzuar PSG, Leonardo shtoi.

“Shumë flasin për shifrat e shpenzuara, dua të sqaroj se PSG nuk investon më shumë para se klubet e tjera. Çfarë, Tebas po na sulmon? Ne japim llogari vetëm te UEFA dhe Ligue 1, jo te LaLiga.”

Dhe për t’i vënë kapak kësaj teme, ai theksoi se të gjitha nënshkrimet e klubit ishin me parametër zero.

“Disa prej këtyre lojtarëve kishin pagë shumë e lartë, në disa raste më të lartë se tek ne. I vetmi lojtar për të cilin kemi paguar ishte Hakimi, sepse e donim. Dhe gjithashtu Nuno Mendes, i cili është një talent i madh,” – përfundon Leonardo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

“A e dini ç’është respekti?”, Umtitit i bllokojnë rrugën dhe kapet me tifozët

Publikuar

-

Nga

Samuel Umtiti ka pasur probleme që në verë me tifozët e Barcelonës, pasi nuk pranoi të largohej nga klubi.

Mbrojtësi francez ditën e sotme është penguar nga disa tifozë, të cilët i dolën para makinës së tij luksoze.

Umtiti në një moment i dha gaz makinës dhe u shkëput, për t’u ndalur disa metra më tutje.

Mbrojtësi u kthye pas në këmbë dhe dëgjohet teksa mes të tjerash i thotë tifozit: “A doni ta paguani makinën? A e dini se çfarë është respekti”.LEXO TE PLOTE

Sport

Më në fund vjen goli i parë, Eraldo Çinari bëhet protagonist në Turqi

Publikuar

-

Nga

Eraldo Çinari më në fund gjen golin e parë sezonal në Turqi. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën në fitoren e Samnusporit të tij ndaj Usaksporit me rezultatin 4-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për raundin kualifikues në Kupën e Turqisë. Vendasit zhbllokuan rezultatin në minutën e 40’ me Jaldir. Në pjesën e dyë Kiliç dyfishoi rezultatin. Çinai i vuri kapakun sfidën me golin e tretë në minutën e 70’. Më pas ishte përsëri Jaldir që shënoi dhe të katërtitn.

Ky ishte goli i parë sezonal për Eraldo Çinarin në Turqi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Hetimet për vdekjen e Maradonës, shkon në 8 numri i të akuzuarve

Publikuar

-

Nga

Hetimet mbi mjekët që janë treguar të pakujdesshëm për vdekjen e legjendës së futbollit Diego Armando Maradona vazhdojnë të thellohen. Së fundit, në një artikull të publikuar nga La Gazzetta dello Sport, është zbuluar se prokuroria ka rritur në 8 numrin e të akuzuarve.

Nën akuzën për “mospërputhje dhe neglizhime të rënda në ushtrimin e funksionit të mjekut”, prokurorët kanë bërë me dije se të hetuarit do të dalin përpara gjykatës më 20 dhjetor. Kështu, i pari nën hetim është vënë Dr. Pedro Di Spagna, mbikëqyrës i ekipit mjekësor të legjendës disa ditë para vdekjes së tij.Listës së të akuzuarve, bashkë me Di Spagna, i janë shtuar edhe dy përsona të tjerë. Këtu përfshihet edhe mjeku personal të tij, Leopoldo Luque dhe psikologia Agustina Cosachov.

LEXO TE PLOTE