Connect with Us

Pas shpalljes së emergjencës/ Rama prezanton sot planin për përballimin e krizës energjetike

Politikë

Pas shpalljes së emergjencës/ Rama prezanton sot planin për përballimin e krizës energjetike

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas shpalljes së emergjencës për furnizimin me energji elektrike, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë sot planin për përballimin e krizës, për të mbrojtur qytetarët nga rritja marramendëse e çmimeve.

Kryeministri theksoi se prioriteti i qeverisë është mbrojtja e konsumatorit por edhe e bizneseve të vogla.

Vendimi i marrë, parashikon ngritjen e një grupi ndërinstitucional për menaxhimin e emergjencës në furnizimin me energji elektrike.

LEXO EDHE:  Mafiozët e politikës/ Spartak Ngjela zbardh skemën e të inkriminuarve

Gjithashtu është kërkuar që të gjitha planet e investimeve të KESH-it, OST-së dhe të OSHEE-së,të pezullohen, përveç investimeve të domosdoshme për ushtrimin e veprimtarisë.

Këto shoqëri duhet të koordinojnë ushtrimin e aktivitetit që të mos ketë ndërprerje të energjisë elektrike./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Spaho komplimenta Veliajt/ Thumbon Bashën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka qenë sot në Komisionin e Ekonomisë, në rolin e kryetarit të Shoqatës për Autonominë Vendore.

Veliaj është përballur me komplimenta për pastrimin e qytetit nga deputeti i PD-së, Edmond Spaho.Spaho u shpreh se pastrimi në Tiranë ka një përmirësim të dukshëm krahasuar me 6 vjet më parë, duke thumbuar kështu Lulzim Bashën, i cili e drejtoi Bashkinë e Tiranës për 4 vite.

LEXO EDHE:  A do kemi një paketë të tretë ekonomike?/ Rama: Nëse do mbyllemi sërish…

LEXO EDHE:  A do futet LSI në zgjedhje?!/Rama: As që diskutohet, ja gabimi i madh i Metës

Unë kam një pyetje për z. Veliaj. Paraprakisht, duhet të them që ka një përmirësim pastrimi i qytetit të Tiranës, është i dukshëm, megjithatë desha të dija, a do investojnë kompanitë e pastrimit në teknologji?”, tha Spaho./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryeministri i Holandës mbërrin në Shqipëri/ Pritet me ceremoni zyrtare nga Rama

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri i Holandës Mark Rutte ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri.

Ai u prit nga kryeministri Edi Rama me një ceremoni zyrtare.Vizita e Rutte bëhet në kuadër të një turi vizitash që ai do të zhvillojë në Ballkanin Perëndimor, ndërsa në fokus do të ketë integrimin i Shqipërisë.

Pas takimit me Ramën, Rutte dhe kryeministri shqiptar do të flasin në një konferencë për mediat./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shtohen zërat pro Berishës/ Sekretarja e PD fton demokratët t’i bashkohen “Foltores”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Në Partinë Demokratike duket se vijonë të shtohen zërat pro lëvizjes s ëish-kryeministrit Sali Berisha.

Së fundi, edhe sekretarja e degës së PD në Sarandë, Matilda Qurku, iu ka bërë thirrje demokratëve t’I bashkohen “Foltores”, së Berishës.

Në një postim në rrjetet sociale, sekretarja e Degës së Partisë Demokratike Sarandë Matilda Qurku shkruan “Ditën e premte më datë 12 nëntor ora 17:00, tek Hotel “Mediterrane” Sarandë do të mbahet “Foltorja: Për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur”.LEXO EDHE:  Ish-deputeti i PS sulmon ashpër Ramën/I paaftë, po na çon në humnerë!

LEXO EDHE:  A do futet LSI në zgjedhje?!/Rama: As që diskutohet, ja gabimi i madh i Metës

Demokratë të Sarandës, si një prej jush, Ju Ftoj të merrni pjesë”.

Kujtojmë këtu se Matilda Qurku, refuzoi të merrte mandatin e deputetit pas vendimit të Lulzim Bashës për djegien e mandative në shkurt të vitit 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE