Connect with Us

“Ndëshkimi do të vijë nga Zoti”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën, i zbulojnë planin e frikshëm

Politikë

“Ndëshkimi do të vijë nga Zoti”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën, i zbulojnë planin e frikshëm

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar orën e konferencës së jashtëzakonshme, në të cilën do të prezantojë planin e posaçëm për mbrojtjen e qytetarëve nga kriza e energjetikës.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se do ta prezantojë planin në orën 15:00, ndërsa shton se ky plan është për mbrojtjen e familjes shqiptare nga furtuna e krizës energjitike.

SOT ORA 15.00

Shqipëria përballë rritjes së shumëfishtë të çmimit në tregjet ndërkombëtare dhe Plani i Qeverisë për mbrojtjen e familjes shqiptare nga furtuna e krizës energjitike”-shkruan Rama.

Por, pas këtij postimi qytetarët kanë shpërthyer në komente kundër kryeministrit, të cilin e akuzojnë se pas paralajmërimit për krizë, fshihet plani i vjedhjes dhe shkatërrimit të popullit.

Plani i radhës, more si mundet kjo ta shkatërroni popullin tuaj. Kuj i shërben dhe si ka mundësi para një viti cako ta tregojë këtë dmth se të gjitha këto planë janë të përgatitura!!”-shkruan një qytetar.

LEXO EDHE:  Paralajmërohet fundi i Ramës/ Bisha po jep shpirt

Ndërsa një tjetër shkruan “Mos mendo për Sorosin por për vete mendo se ka një Zot lart që kontrollon gjithçka! Mendo se ka një mrekullibërës qe i sheh dhe i ndëshkon bëmat tuaja me shokë! Keni frikë pak të lartësuarin! Shifet qartë nga 2013 i keni dyfishuar çmimet! Rrogat po të njëjtat!!!”-shkruan një tjetër.

Ndërsa një qytetar shkruan “Rreziku i popullit me këta të dy Basha e Rama njëlloj janë të dy se të dy kanë bërë pakt me Djallin!”

Po ashtu një tjetër shkruan “Puna juaja selektive shifet qart!!!

Keni pak frikë Zotin!!! Se për popullin e shof se çpo ndodh! Mendo se Zoti ndëshkon dhe është ndëshkuesi më i mirë!”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Indrit Hoxha për 11 dhjetorin/ “Spektakël transparence që nuk e kemi parë në 30 vite”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i FRPD-së, Indrit Hoxha deklaroi se në 11 dhjetor do të ketë një transparencë të plotë në marrjen e madateve nga komisioni i verifikimit.

Në një dalje për mediat, Hoxha theksoi se do të propozohen disa ndryshime të tjera në statutin e partisë, që Kuvendi ka të drejtë ta shkarkojë në moment kryetarin e partisë.

“Do ketë një transparencë në marrjen e madateve nga komisioni i verifikimit të mandateve të delegatëve dhe transparenca për prezencën e delegatëve që do marrin pjesë te 11 dhjetori, një spektakël transparence që nuk e kemi parë në 30 vite. Do kthejmë primaret, krijimi i fraksioneve, do shpërndajmë dhe një kartë për dashamirësit e PD dhe votuesit tradicionalë të PD që të kenë mundësi të zgjedhin përfaqësuesit e tyre në çdo nivel politik.

Kuvendi ka kompetencë të shkrijë PD-në. Por para se të dalim te shkarkimi do propozojmë disa ndryshime të tjera në statutin e partisë që kuvendi ka të drejtë ta shkarkojë në moment kryetarin e partisë. 

Është vota që do vendosë. Kryesia është ilegjitime se ka 15 persona të zgjedhur me votë, ndërsa 26 te tjerë janë rrogtarë që nuk dihet ku e marrin rrogën, rrogtarë të Bashës. Do hedhim në votim riorganizimin total të Partisë Demokratike”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Shehaj ‘braktis’ Bashën/ “Do jem tek Kuvendi i datës 11, aty është PD”

Publikuar

-

Nga

Vëzhguesit e mi janë përjashtuar”/ Shehaj pret përfundimin e procesit, ‘refuzon’ mediat

Agron Shehaj, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, ku po diskutohet për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Ai tha se ka verefikuar çdo dyshim dhe se do të jetë me datë 11, pasi beson se aty është Partia Demokratike.“Nuk ka kuptim të shkoj tek data 18, të paktën jo pa parë se çfarë është vendosur më datë 11. Ai (Basha) ka mbajtur të njëjtat qëndrime si gjithmonë, nuk njeh firmat, nuk njeh delegatët. 

Tani s’edi, do kemi dy parti? Njëri që thotë është e imja, njëri është e imja. Unë do të shkoj më datë 11 sepse mendoj që aty është Partia Demokratike, shumica sepse ka një pakicë që nuk do të jetë. Edhe dyshimet që kisha i hoqa duke bërë vetë verfikimet.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Plot 5200 delegatë në 11 dhjetor”/ Klevis Balliu: Transparencë e plotë përmes barcode

Publikuar

-

Nga

Paralajmërimi i CNA/ E konfirmon deputeti: Klevis Balliu do kandidojë me LSI-në

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka deklaruar se plot 5200 delegatë që kanë firmosur do të jenë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan me Blendi Fevziun, Balliu tha se çdokush mund të shohë nëpërmjet barcode-t me transparencë të plotë se kush është futur brenda Kuvendit Kombëtar.“Në radhë të parë, dua t’ju zbuloj numrin. Kemi 5 mijë e 200 delegatë që kanë firmosur e që do të jenë më 11 dhjetor. Duke klikuar aty tek barcodi çdo njeri mund ta shohë se kush është futur brenda Kuvendit Kombëtar. 

Edhe mediat mund ta verifikojnë këtë gjë përmes bar code-t. Është lehtësisht e aksesueshme, është bërë me anë të një teknologjie. Ne kemi dhe badge-t e kartat e identitetit me anë të të cilave verifikohet që ai person që po vjen aty, është vërtetë ai”, tha Balliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE