Connect with Us

“Mbajeni në kafaz dhe hidhjani sa me larg çelësin”/ Gjergj Leka ‘shpërthen’ ndaj Thoma Gëllçit

Aktualitet

“Mbajeni në kafaz dhe hidhjani sa me larg çelësin”/ Gjergj Leka ‘shpërthen’ ndaj Thoma Gëllçit

Publikuar

-

Këngëtari i njohur Gjergj Leka ka reaguar me tone të ashpra ndaj ish-drejtorit të RTSH-së, Thoma Gëllçi, i cili u arrestua një ditë më parë për afera korruptive.

Me një postim në rrjetet sociale Leka u bën thirrje gjykatësve që t’i japin dënimin e merituar dhe të mos e lirojë nga burgu.

Në fund, Leka thotë se ish-drejtorin e RTSH e zunë hakat e të ndjerit Kosta Grillo, të cilin e pushoi nga puna.

LEXO EDHE:  Yuri Kim viziton ambjentet e RTSH-së/ Takim me drejtorin e përgjithshëm

“Te dashur miq gjykatës, miq te muzikes e te se vërtetës…..Këtë maskara hajdut, Thoma Gellci, mbajeni ne kafaz e hidhjani sa me larg çelësin! Do t’ju jete mirënjohës arti, muzika, kultura madje edhe vete estetika! Ndyrësirë mbi ndyrësirat. E zunë haqet e Kosta Grillos  qe e pushoi nga puna legeni”, shkruan Gjergj Leka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Në kërkim për tentativë për vrasje/ Policia prangos 25-vjeçarin

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Policia ka vënë në pranga Ramadan Shanaj, i akuzuar për tentativë vrasjeje në Qershor të këtij viti.

Ramadan Shanaj dhe vëllai i tij,  Klajdi Shanaj, ky i fundit i arrestuar  në flagrancë,  gjatë një përplasje me armë zjarri plagosën Ergin Gjonin.Ramadan Shanaj, 25 vjeç, ishte në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Prishja e qetësisë publike” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Koka” e gjyqtarit në tavolinën e KLGJ/ Shtyhen hetimet, shkak ILD

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Shqyrtimi i çështjes së parashikuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ për t’u trajtuar e para në rendin e ditës së mbledhjes së të mërkurës, lidhur me procedimin disiplinor të gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Mat, Rexhep Karaj, u shty për shkak të mungesës së Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani.

Zëvendëskryetari i KLGJ-së, Maksim Qoku i cili drejtoi mbledhjen, njoftoi se kryeinspektori Metani kishte njoftuar për pamundësinë e pjesëmarrjes së tij në seancën dëgjimore për shkak të një angazhimi tjetër.

LEXO EDHE:  Yuri Kim viziton ambjentet e RTSH-së/ Takim me drejtorin e përgjithshëm

LEXO EDHE:  E trishtë/ Ndahet nga jeta gazetari i mirënjohur Kosta GrilloKëshilli vendosi të shtyjë shqyrtimin e seancës dëgjimore lidhur me kërkesën e ILD për procedimin disiplinor të Karajt për në mbledhjen e radhës më datë 16 nëntor, ora 12:00. Në mbledhjen e të mërkurës nuk u sqarua arsyeja për të cilën ILD ka filluar hetimin disiplinor ndaj gjyqtarit Rexhep Karaj, shkruan Birn.

Gjyqtari Karaji e ka filluar karrierën ne vitin 1995 dhe prej më shumë se 26 vjetësh e ushtron detyrën si gjyqtar në Gjykatën e rrethit Gjyqësor Mat./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po bën servilin”/ Bejko sherr me gazetarin në studio: Je fytyra më e ndyrë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një debat i fortë është zhvilluar sot mes gazetarit Bledian Koka dhe anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD-së Roland Bejko.

Të ftuar në studion e abcneës, ku po diksutohej për situatën në PD dhe lëvizjen e ish-kryeministrit Sali Berisha, Koka e ka akuzuar Bejkon se po mban krahun e Bashës dhe po bën servilin.

ndërkohë nga ana tjetër Bejko e ka quajtur gazetarin të paedukatë dhe se po e akuzon në mënyrë të padrejtë, pasi në këtë rast ai nuk po mbron asnjërin që po e rrënojnë PD-në.

                                   Roland Bejko, Bledian Koka

Pjesë nga debati:

Bledian Koka: Kjo nuk është partia demokratike as e para dhe e fundit që ka përplasje pasi përplasje ka dhe në PS. Kur ka debat brenda partisë tregon se ka demokraci.  Frustracionet tua me Tritan Shehun s’ti zgjidh une dhe as partia.

Roland Bejko : Je në terezi ti, kujdes kur e personalizon bisedën,LEXO EDHE:  Loja me RTSH/ Gati kamikazi i Ramës

LEXO EDHE:  Loja me RTSH/ Gati kamikazi i Ramës

Bledian Koka: Kur flas unë mos ndërhy. Nuk ta ka fajin Tritani ky është problem jot,

Roland Bejko: Fakti që jam këtu jam dikushi,

Bledian Koka: Ke ardhur me nxjerr frustacionin tënd. Je servil i kryetarit,

Roland Bejko: Kush është servil. Ti je fytyra më e ndyrë e portaleve që ka vendi, je i paedukatë. Të dalësh në mbrojtje të Berishës është krim. Po të lëpija Berishën isha deputet sot, por ti vijë turp që më ka goditur. Berisha mban në krahë njerëz që e kanë rrjedhur këtë shtet. Roland Bejko kur ka qenë prefekt kam qenë shumë i ndershëm.

Bledian Koka: Kush të akuzoi për pandershmëri. Ti mbaj përgjegjësi për veten s’mund të dalësh të thotë se partia jote është servile.

Roland Bejko: Jam i frustruar si çdo shqiptar./CNA.al

LEXO TE PLOTE