Connect with Us

I parkuar në oborrin e shtëpisë/ Gjendet i djegur mjeti në Korçë

Kronika

I parkuar në oborrin e shtëpisë/ Gjendet i djegur mjeti në Korçë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në fshatin Kamenicë të Korçës, rreth orës 01:00, është djegur një mjet.

Sipas policisë mjeti ka qenë i parkuar në banesën e një shtetasi i cili nuk rezulton problematik ndërsa ende nuk dihet nëse flakët që kanë përfshirë mjetin janë shkaktuar në mënyrë aksidentale apo të qëllimshme.

Ekspertët ndërkohë po bëjnë këqyrjen e mjetit për të zbardhur shkaqet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Tenderi korruptiv i uniformave të Policisë/ Klodiana Lala zbardh vendimin e Gjykatës së Lartë

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Dosja e tenderit të uniformave të Policisë do të rikthehet sërish në gjykim.

Gjykata e Lartë, sipas gazetares Klodiana Lala, ka  prishur vendimin e  Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 7 të dyshuarit për tenderin e uniformave dhe 1 tjetër në ‘arrest shtëpie’.Për tenderin me vlerë 28 milionë euro janë arrestuar disa zyrtarë mes tyre dhe Edlira Naqellari, ish-drejtoreshe e blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Humb jetën një ri, në gjendje kritike drejtuesi i automjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Rrugët e qytetit të Durrësit janë përgjakur, mëngjesin e sotëm.

Rreth ores 05.00 të së mërkurës një aksident është regjistruar në aksin Plepa-Romanat.

Një automjet tip “Benz” me drejtues shtetasin E. K., 23 vjeç, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një plep.Si pasojë e përplasjes, ka ndërruar jetë jetë, pasagjeri 23 vjeçar me inicialet G.H, ndërsa drejtuesi I automjetit  ndodhet nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

LEXO EDHE:  Denoncon ish-deputeti/ Bizneset në qarkun e Korçës mbyllin qepenat

LEXO EDHE:  Denoncon ish-deputeti/ Bizneset në qarkun e Korçës mbyllin qepenat

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ I moshuari i jep fund jetës, vetëvritet me armë zjarri

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në rrugën e Barrikadave.

Sipas njoftimit nga policia, një i moshuar në gjendje të rëndë psikologjike, i ka dhënë fund jetës duke u vetvrarë me armë zjarri.

Tiranë/Informacion paraprakMë datë 09.11.2021, rreth orës 21:30, në Rrugën e Barrikadave”, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi Z. Gj, 80 vjeç.

LEXO EDHE:  Punonjësit e zjarrfikësve në Korçë nuk paguhen për orët shtesë dhe punën gjatë festave

LEXO EDHE:  Punonjësit e zjarrfikësve në Korçë nuk paguhen për orët shtesë dhe punën gjatë festave

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE