Connect with Us

SPAK dhe BKH operacion në Prokurorinë e Gjirokastrës/ Sekuestrohen dosje hetimore

Aktualitet

SPAK dhe BKH operacion në Prokurorinë e Gjirokastrës/ Sekuestrohen dosje hetimore

Publikuar

-

/
cna lajme aktualitet

Struktura e Posaçme Antikorrupsion është vënë sërish në lëvizje.

Këta radhë SPAK, i shoqëruar nga agjentë të Byrosë Kombëtarë të Hetimit, ka zbarkuar në Gjirokastër.

Konkretisht në Prokurorinë e Gjirokastrës ku raportohet se ka sekuestruar disa dosje.

CNA.al ka kontaktuar me SPAK për të konfimuar operacionin në fjalë.

Kreu i SPAK, Arben Kraja nëpërmjet koordinatores për informim, Xhuljeta Krasta, nuk e ka mohuar një operacion të tillë, madje ka paralajmëruar se nuk do të ndalohen.

LEXO EDHE:  “SPAK” do të hetojë dhe ish-kryeministrat

“Ne kryejmë veprime çdo ditë aq më shumë tani që grupi i parë i hetuesve të BKH, është aktiv”, ka thënë Kraja.

Ende nuk dihet se çfarë dosjesh janë sekuestruar në Prokurorinë e Gjirokastrës.

CNA.al do t’ju mbajë të informuar për çdo detaj në lidhje me këtë operacion të zhvilluar brenda sistemit të drejtësisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Video-11 Dhjetori/ Berisha thirrje demokratëve: Të bashkohemi në Ditëlindjen e PD-së!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha i ka shprehur sot falenderimin e tij, ndaj delegatëve demokratë të qarkut të Fierit që kanë mbrojtur procesin e mbledhjes së firmave për Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha i ka bërë thirrje të gjithë delegatëve të bashkohen në këtë Kuvend Kombëtar, që e cilëson si “ditëlindja e PD-së”.

“Falenderoj nga zemra delegatët firmëtarë të degëve Fier, Patos, Mallakastër dhe Roskovec, – shkroi Berisha në Fb, –  për guximin dhe dinjitetin në administrimin dhe mbrojtjen e procesit të mbledhjes së firmave për Kuvendin e datës 11 Dhjetor, sikundër u bëj thirrje të gjithë delegatëve të bashkohen me ne në Ditëlindjen e Partisë Demokratike! Të bashkuar drejt Fitores!”-shkruan Berisha./CNA.alLEXO EDHE:  Përfundon seanca gjyqësore/ Çfarë vendimi dha Apeli për mjekun Edvin Prifti dhe gjyqtaren Enkelejda Hoxha

LEXO EDHE:  Trembëdhjetë çështje në Kushtetuese/ Kalendari shkurt-mars “harrohen” dosjet e nxehta të politikës

Zbulohet “hileja” e Gazment Bardhit/ Si po tenton të manipulojë numrin e delegatëve

LEXO TE PLOTE

Kronika

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohet “çifti” në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme, cna kronike,

Policia e Tiranës, bën të ditur se në kuadër të operacionit të koduar “COUPLE”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, janë vënë në pranga dy persona.

Sipas uniformave blu, dy shtetasit në fjalë, u kapën në flagrancë duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm.

Po ashtu, janë proceduar penalisht edhe 4 emigrantët, për kalim të paligjshëm të kufirit.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se disa persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, me mjete të marra me qira, kryenin transportin e emigrantëve të paligjshëm, nga Korça drejt Tiranës, e më pas në drejtim të Kosovës dhe me destinacion final vendet e BE-së, organizuan dhe finalizuan operacionin “COUPLE”, për goditjen e kësaj veprimtarie kriminale.

Në kuadër të këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. U., 41 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, dhe i shtetases D. L. (Xh)., 35 vjeçe e dënuar më parë për veprën penale “Dhuna në familje”LEXO EDHE:  SPAK "mësyn" Ministrinë e Brendshme/ Ambasadorja e SHBA, mesazh të fortë

LEXO EDHE:  “Kuvendi t’i “lajë duart” në raport me SPAK”/ Ibrahimi: Të ngrihen rrogat për prokurorët

Këta shtetas janë kapur nga shërbimet e Policisë, në dalje të tunelit të “Krrabës”, duke transportuar me një mjet të marrë me qira, 4 emigrantë, të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së kundrejt shpërblimit monetar.

Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht dhe 4 shtetasit e huaj, për veprën penale “Kalim i paligjshëm i kufirit shtetëror”.

Po punohet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe identifikimin e personave të tjerë të implikuar në të.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”.-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Refuzimi i vaksinës vendim i gabuar”/ Rama apel qytetarëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të vaksinohen. Sipas kryeministrit refuzimi i vaksinës është një vendim i gabuar.

Përmes një video në rrjetet sociale, ku pacientë me Covid tregojnë vështirësitë me të cilat përballen për shkak të virusit, Rama iu përcejll mesazhin qytetarëve që të marrin dozat përforcuese. “Shëndeti është mbi të gjitha”, shkruan ndër të tjera Rama.

LEXO EDHE:  Bllokim masiv në brigjet e Tasmanisë/ Ngordhin 90 balena në Australi

LEXO EDHE:  Trembëdhjetë çështje në Kushtetuese/ Kalendari shkurt-mars “harrohen” dosjet e nxehta të politikës

Kur përballesh me vendimin e gabuar për të refuzuar vaksinën.

#VaksinohuPlotësisht💉#BëjDozënPërforcuese🙏

#ShëndetiMbiTëGjitha🤍 “, thuhet në postimin e kryeministrit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE