Connect with Us

Rritje katastrofike e çmimit të kanabisit/ Rama nxjerr detajet nga raporti konfidencial

Politikë

Rritje katastrofike e çmimit të kanabisit/ Rama nxjerr detajet nga raporti konfidencial

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri Edi Rama, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Zonë e lirë” ku tha se sipas një raporti çmimi i kanabisit në vendin tonë është rritur në stratosferë.

“Nraportin e fundit ka një rritje katastrofike të çmimit për shkak se ka rënë prodhimi.

Se çke disa nga ujqër këtu ti që mund të japin më shumë informacion, por unë di që është rritur çmimi. Flasim për pjesën e Shqipqërisë

LEXO EDHE:  Sherefedin Shehu “masakron” Ramën/ Ai është një rrumpallë, mos e vrisni mendjen për gjobat

Nuk ka më as kapje nga policia italiane se ka rënë prodhimi në Shqipëri.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Policia e Shtetit e angazhuar për përmbushjen e prioriteteve”/ Gledis Nano: Jemi në shërbim të qytetarëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ishte i pranishëm sot në prezantimin e buxhetit 2022 për Ministrinë e Brendshme.

Në fjalën e tij, Nano theksoi se Policia e Shtetit ka pësuar një reformim të thellë dhe po vijon të reformohet me qëllim një shërbim më të mirë ndaj qytetarëve.

Po ashtu ai theksoi se sot Policia e Shtetit është më e trajnuar dhe me besueshmëri më të lartë tek qytetarët.Nano tha se për herë të parë ka një rritje te buxhetit per Policine e Shtetit me 81% krahasuar me 1 vit më parë. Ai theksoi se do të ketë rritje pagash, modernizim dhe investime në infrastrukturë.

Prej më shumë se 4 vite është aplikuar marrja me qira e mjeteve të transportit rrugor që konsiderohet si modeli më efektiv,. nisur nga avantazhet financiare dhe operative.  Fondet për investime me financim të brendshëm për herë të parë me rritje me 81%, 550 mln lekë më shumë krahasuar me vitin aktual. Do të financohen objekte dhe blerje pajisje speciale për policinë kriminale, teknologjinë e informacion dhe policinë shkencore. Vetëm për rinovimin e sistemit të transmetimit datacom do të bëhet e mundur ndërlidhja e 85% të strukturave. Do të vijojë rinovimi i armatimit.

Policia e Shtetit e angazhuar për përmbushjen e prioriteteve të saj në kuadër të anëtarësimit në BE dhe përballjen me sukses në detyrat e ngarkuara“- tha Nano./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Braçes nuk i del inati me Ramën/ Vazhdon të bëjë opozitarin me Qeverinë

Publikuar

-

Nga

Deputetit të PS, Erion Braçe duket se nuk i del inati me kryeministrin Edi Rama, pas largimit të tij nga detyra si zv.kryeministër.

Kështu Braçe vijon të bëjë rolin e opozitarit, duke kritikuar politikat e Qeverisë.

Ndërsa dje hodhi kritika për vaksinimin, sot Braçe në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave, foli për disa shqetësime dhe problematika me të cilat sipas tij po përballen bujqit në vend.

Gjatë fjalës së Braçe tha se sektori i bujqësisë është një ndër të cilët ka me shumë vështirësi dhe problematika.

Ai gjithashtu theksoi se i gjithë problemi vjen nga paqëndrueshmëria e politikave qeverisëse.Ti shtosh një tjetër hall që vjen nga apo paqëndrueshmëria e politikave qeverisëse është shumë. Kudo mund të mbajë struktura por të bujqësia nuk mban. Ju e njihni fare mirë. Problemi i i parë është qëndrueshmëria e politikave në bujqësi e skemave të mbështetjes. Të paktën ta dijë bujku se kush do të jetë politika e mbështetjes për të. Po ashtu politikat e taksimit janë të paqëndrueshme dhe nuk e ndihmojnë prodhimin në fshat. Nëse qeveria apo qeveritë kanë bërë shumë mirë që kanë mbështetur pikat e grumbullimit, në anën tjetër taksimin nuk e ka ndihmuar. Është momenti të ulemi me qëllim t’i japim fshatit atë që i takon. Ju keni shumë të drejtë që shtoni para, por a mjaftojnë ata para? Shihni shifrat e tremujorit të dytë është i vetmi sektor që nuk ka rritje. Ata pronarët e fabrikave që vijnë këtu janë në hall vërtet, nuk e shtyjnë dot më duke i gënjyer. Nuk mban më…Po shikoja disa lajme që duan nesër të mbyllin të gjitha pikat e grumbullimit, po bujqit çfarë do të bëjnë…Po me prodhimin që është në se serë çfarë do të bëhet?”,- tha Braçe./CNA.al

“Zgjohet” Braçe/ “Shikon minj” në spitalin e Lushnjës

Braçe bën rolin e Opozitarit/ Kritika për vaksinimin: Italia i la jashtë derbit ‘kokëboshët’

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Do rrëzojmë çdo mur”/ Mesazhi i fortë i Metës: Të triumfojë demokracia

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot përvjetorin e shembjes së Murit të Berlinit.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se çdo mur që na ndan sot nga Europa e Bashkuar, është i destinuar të shembet.

Çdo mur, që na ndan sot nga Europa e Bashkuar, është i destinuar të shembet!LEXO EDHE:  Salvinin e kërcënojnë me vdekje bandat/ Ramës i buzëqeshin

Liria, të drejtat dhe dinjiteti njerëzor, demokracia dhe shteti i së drejtës do të triumfojnë padiskutim!

Të bashkuar rreth këtyre vlerave do të afrohemi më shpejt drejt Europës!

Gëzuar përvjetorin e Shembjes së Murit të Berlinit!”-shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE