Connect with Us

Rritja e çmimit të energjisë/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, kap mat Ramën

Ekonomi

Rritja e çmimit të energjisë/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, kap mat Ramën

Publikuar

-

cna lajme politike

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ndërsa ka komentuar rritjen e çmimit të energjisë dhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ka shtruar katër pyetje.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Kulluri shprehet se Rama para se të fajësojë rritjen e çmimeve të energjisë elektrike në tregun europian duhet të shpjegojë edhe disa gjëra.

Pse arkat e kompanive të energjitikës janë bosh pas “aksionit” të vitit 2014 për të rritur arkëtimet?

Pse ka dështuar totalisht me investimet në burime të reja energjitike hidrike, diellore dhe erës?

Pse shet lirë energjinë e prodhuar në vend dhe blen shtrenjtë energjinë në tregjet ndërkombëtare?

LEXO EDHE:  Tryezë me Presidentin/ Shehi zbulon kushtin për tu ulur me Ramën

Sa propozime ka patur për ndërtimin e Skavicës dhe pse nuk janë konkretizuar?”, janë pyetjet e shtruara nga Kulluri.

Sipas tij, ky njeri (Rama) ka dështuar 8 vite me qeverisjen e tij “të patatinave” në fushën e energjisë në një vend ku nuk mungon uji, dielli dhe era.

“Të vetmet suksese të tij në 8 vite janë prodhimi dhe shit-blerja e votave dhe manekinit Basha në krye të PD”, shkruan më tej Kulluri./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Ekonomi

Euro nuk del nga “humnera” ku ka rënë/ Këmbimi valutor, 30 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cn aljme ekonomi

Tregu valutor, prej disa ditësh po qëndron në të njëjta nivele.

Monedhat e huaja, këmbehen në vlera të ulta me Lekun.

Sot, Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Andi Bejtja zbulon arsyen pse ambasadorët pranuan postin/Çfarë duhet të bëjë Rama urgjent

LEXO EDHE:  Rama-Basha përballen sot!/A do dorëhiqet kryeministri?!

Franga zviveriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87,5 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Leku zhvlerësohet, euro bie pikiatë/ Kursi i këmbimit, 29 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviceriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Tryezë me Presidentin/ Shehi zbulon kushtin për tu ulur me Ramën

LEXO EDHE:  Vasili tregon pse Rama ‘vdes’, për Lleshin

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimi valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Nuk ka luhatje të monedhave të huaja përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 28 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dollari amerikan sot blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviceriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Video-Rama rikthehet si aktor/ Batuta me “policin”: Po ika unë ju mori lumi

LEXO EDHE:  Vasili tregon pse Rama ‘vdes’, për Lleshin

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./ CNA.al

LEXO TE PLOTE