Connect with Us

Prokuroria e Përgjithshme mohon SPAK/ ‘Nuk është kryer asnjë operacion hetimor në akuzën e Gjirokastrës’

Aktualitet

Prokuroria e Përgjithshme mohon SPAK/ ‘Nuk është kryer asnjë operacion hetimor në akuzën e Gjirokastrës’

Publikuar

-

Sot në media u raportua se Struktura e Posaçme Antikorrupsion dhe agjentë të Byrosë Kombëtarë të Hetimit, kanë zbarkuar në Prokurorinë e Gjirokastrës ku ka sekuestruar disa dosje.

CNA.al kontaktoi me vetë kreu e SPAK, Arben Kraja nëpërmjet koordinatores për informim, Xhuljeta Krasta, të cilët jo vetëm që nuk e mohuan një operacion të tillë, por edhe paralajmëruar se nuk do të ndalohen.

“Ne kryejmë veprime çdo ditë aq më shumë tani që grupi i parë i hetuesve të BKH, është aktiv”, ka thënë Kraja.

Ndërkohë që pas disa orësh, konkretisht në orën 17.05 minuta është kujtuar Prokuroria e Përgjithëshme e cila ka dalë me një reagim.

Sipas tyre, nuk ka pasur anjë kontroll dhe as nuk janë sekuestruar fashikuj të çështjeve penale të caktuara pranë kësaj prokurorie, duke mohuar lajmin.

LEXO EDHE:  Abuzuan me tenderat miliona lekësh/ SPAK kërkon burg për tre punonjëset e spitalit të Elbasanit

“Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, në përgjigje të interesimit të gazetarëve në lidhje me lajmin e shpërndarë sot, sipas të cilit hetues nga Byroja Kombëtare e Hetimit kanë sekuestruar disa fashikuj të çështjeve penale të caktuara pranë kësaj prokurorie, çmon të nevojshme që nëpërmjet kësaj deklarate, të sqarojë publikun se një lajm tillë i shpërndarë nëpërmjet portaleve apo mediave të caktuara, nuk është aspak i vërtetë.

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër garanton publikun se do të vazhdojë veprimtarinë e saj, në përputhje me detyrimet kushtetuese dhe legjislacionin në tërësi.”, shkruhet në deklaratën e plotë./CNA.al

SPAK dhe BKH operacion në Prokurorinë e Gjirokastrës/ Sekuestrohen dosje hetimore

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Futen për të vjedhur vilën 3-katëshe/ Ngrihet gjithë fshati “në këmbë”, e pësojnë keq hajdutët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Pllane, të Lezhës.

Mësohet se dy të rinj janë futur në një vilë 3-katëshe për të vjedhur, por janë pikasur nga komshinjtë.

Sirena e një ambulance i ka frikësuar hajdutët, pasi kanë menduar se është automjet i policisë dhe kanë tentuar të largohen me shpejtësi nga vila 3-katëshe.Menjëherë disa banorë të lagjes i janë vënë në ndjekje duke njoftuar njëri-tjetrin në telefon dhe kanë arritur të bllokojnë njërin prej tyre.

LEXO EDHE:  Mësoni kur do të ngrihet SPAK dhe BKH

LEXO EDHE:  Berisha flet me shifra/ Tregon dështimin e SPAK

Sipas banorëve, gjatë tentativës për t’u larguar, njëri ka hedhur në ferra pistoletën dhe një telefon, ndërsa tjetri është larguar në drejtim të malit.

Pas njoftimit të policisë, kjo e fundit ka mbërritur në vendngjarje duke arrestuar të riun, banues në Lezhë, ndërsa po ushtron kontrolle për të bërë të mundur edhe kapjen e personit tjetër. Po ashtu mësohet se kjo vilë kishte rënë pre e një tjetër vjedhje më herët.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëviznin me biçikletë / Automjeti përplas dy të miturat në Korçë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në fshatin Pocestë në Maliq të Korçës, ku shtetasi me iniciale G.Zh., duke drejtuar një mjet tip “Volkswagen”, ka përplasur dy të mitura që po lëviznin me biçikletë në rrugë.

Dy të miturat e plagosura janë dërguar menjëherë në Spitalin e Korçës, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Mori para për punësim/ SPAK lëshon urdhër-arrest për ish zv.ministren e Brendshme

LEXO EDHE:  Manjani “shpërthen” ndaj ambasadorëve/Jeni niveli më i dobët në historinë e Shqipërisë!Policia ka shoqëruar në Komisariat shoferin dhe po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve që çuan në këtë aksident./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grenell ‘kokë më kokë’ me Metën/ Çfarë bisedoi presidenti me zyrtarin amerikan

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ish-emisarin amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Meta përpos një statusi në rrjete sociale ku vlerëson angazhimin e Grenell për bashkëpunim mes Shqipërisë dhe SHBA, ai nuk jep asnjë detaj tjetër lidhur me atë çfarë është diskutuar mes tyre.‘Është gjithmonë kënaqësi të kesh Richard Grenell në Shqipëri dhe në zyrën time.

 Angazhimi i tij në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, vlerësohet shumë” shkruan Meta në një postim në Twitter ndërsa ndan foto nga takimi në Presidencë./CNA.al

LEXO TE PLOTE