Connect with Us

Lëvizja e Berishës/ Rama merr në mbrojtje Bashën: Kjo që po ndodh është e rëndë

Politikë

Lëvizja e Berishës/ Rama merr në mbrojtje Bashën: Kjo që po ndodh është e rëndë

Publikuar

-

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë” me gazetarin Arian Çanin ka komentuar takimet e liderit historik të PD, Sali Berisha.

Ashtu siç Berisha ka artikuluar, Rama i ka dalë në mbrojtje kreut të PD, ku tha se është e rëndë për vendin kjo që po ndodh me partinë e dytë, opozitën.

Sipas tij, është e shëmtuar dhe është për të ardhur keq për ata që e besojnë.

LEXO EDHE:  Intervista e Petrit Vasilit në “Opinion”/ Ylli Manjani, LSI, Klement Balili zgjedhjet dhe LSI

Së pari nuk mendoj se ka një interes të madh publik. Cirku pa pagesë me elefantë edhe me minj sjellë kreatorë. Përtej të tjerave realisht për vendin është e rëndë kjo që po ndodh më partinë e dytë, opozitën. Sa e shëmtuar edhe realisht për të ardhur keq për ata që e kanë besuar”, është shprehur Rama./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë”/ Ish-presidenti leksion Bashës: Ka vetëm një rrugë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili ka thënë se “Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë”.

Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan se Basha ka të drejtë, por për këtë thekson ai ka vetëm një rrugë.

Sipas Nishanit, kjo nis me hapin e parë, të çlirimit të opozitës nga pengmarrja e Lulzim Bashës në interes të regjimit monokratik të Edi Ramës.

Lulzim Basha deklaron se : “Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë”.LEXO EDHE:  Rama zbulon historinë me gjyshen/ Ja emri me të cilin është pagëzuar

Po, kjo është nevojë e domosdoshme, por kjo nis me hapin e parë, të çlirimit të opozitës nga pengmarrja e Lulzim Bashës në interes të regjimit monokratik të Edi Ramës.

Kthimi i lirisë, të drejtës, votës, integritetit, dinjitetit tek Partia Demokratike si i vetmi mekanizëm kundërvënie ndaj regjimit aktual, është shpresa për rikthimin e të gjithë vendit nesër, në shinat e demokracisë dhe të vërtetës përtej bunkerit ku skuthat antishqiptar janë strukur në aleancë me njëri tjetrin.

Të ringremë PD, për të shpëtuar Shqipërinë !”-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës i prishet gjumi/ “Zgjohet” me korrupsionin dhe PPP-të

Publikuar

-

Nga

Si rrallë ditë kreu i PD-së në detyrë, Lulzim Basha, është zgjuar herët mëngjesin e sotëm.

Ai është shfaqur me një postim në rrjete sociale,  duke shkruar për korrupsionin dhe PPT-të.Sipas Bashës, një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben qytetarëve, por një pakice që gjallon në kurriz të shumicës dërrmuese të shqiptarëve, ndaj edhe buxheti është në funksion të PPP-ve klienteliste, jo të familjeve dhe sipërmarrjeve të ndershme.

LEXO EDHE:  “Nuk është e vështirë të sulim Policinë”/ Rama-pronarëve të lokaleve: Do të merrni goditje marramendëse

LEXO EDHE:  Deputeti i PD i vërsulet Ramës/Ku humbi “dashnori” i Vettingut?!

Kjo krizë korrupsioni po varfëron qytetarët, po largon të rinjtë e të rejat dhe po asfikson ekonominë. Zgjidhja është pastrimi i politikës nga të korruptuarit dhe politikanët e lidhur me krimin. Zgjidhja është vettingu në politikë”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çfarë po ndodh në PD?/ Basha thërret Palokën në zyrë, zbardhet diskutimi

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha ka thirrur në një takim pune, kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD, njëherazi deputetin Edi Paloka.

Lajmi u bë i ditur nga gazetari Çim Peka në emisionin ‘Çim Peka Live’ në Syri TV.

Peka zbuloi edhe detaje nga biseda mes Bashës dhe Edi Palokës.Çim Peka: Lulzim Basha ka ftuar në një kafe pune kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD dhe i ka ngritur shqetësimin nëse formularët janë korrekt, pse po mblidhen. Pra nuk ka patur guximin ta kundërshtojë ballëpërballë sepse është jashtë çdo lloj logjike kur firmos 1/4  e jo më kur firmosin mbi 60%.

LEXO EDHE:  Aurela Gaçe festoi ditëlindjen, kryeministri Rama i bën dhuratën e veçantë

LEXO EDHE:  Kryemadhi zbulon marrëveshjen Rama-Tahiri/ Ish-Ministri do të dënohet me ...

Belind Këlliçi: Kanë firmosur mbi 60% e anëtarëve të Kuvendit Kombëtar. Edhe nëse 50+1 do të jenë prezentë në sallë, persona legjitimë, atëherë automatikisht njëra palë kontrollon shumicën. S’mund t’ua mohojmë këtë të drejtë anëtarëve të Kuvendit për t’u vetëmbledhur. Parti perëndimore e vitit 2021. Në Kuvend të kritikohet edhe z.Berisha, edhe z.Basha, edhe Belindi për punën e tij në FRPD për 6 vite./syri

LEXO TE PLOTE